Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:41:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako to ne znate  (Pročitano 3559 puta)
02. Apr 2009, 08:48:10
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Pitanje iz naslova je skoro svako u nekoj prilici čuo. Kako ne znate za tu i tu stvar, niste ovo ili ono pročitali na internetu, ne znate za neku igru, neki film, o onome što ne znate za školu bolje da i ne govorimo. Uglavnom se osetite loše kad vas to neko pita - a uvek će biti nečega što neko zna, a vi ne.

Ljudi, u principu, obraćaju pažnju na ono što ih zanima i pamte ono što ih zanima. Tako je s vama, tako je s decom mlađom od vas, tako je s odraslima. Nekom nastavniku se taj-i-taj podatak koji je vezan za njegov predmet može činiti izuzetno značajnim, i nakon što vam ispredaje o tome, čudiće se ako i vi ne uviđate koliko je to važno i ako to ne zapamtite. Neko kome je Eminem idol mogao bi znati sve njegove tekstove napamet, kao i gomilu detalja iz njegovog života i gomilu tračeva; taj lik verovatno neće biti toliko glup ili zanesen da očekuje, ako vi niste Eminemov fan, da znate sve to, ali bi ga moglo iskreno začuditi ako ne znate neki detalj koji njemu deluje opštepoznato. Ili, neko ko obožava filmove, gleda sve živo, mogao bi da ne razume kako smesta ne prepoznajete ovog ili onog glumca (koga ste, inače, videli u jednom filmu, i to petnaest kilograma lakšeg, s drugačijom frizurom i znatno drugačijom šminkom, nije vam bio nešto posebno, pa ga niste ni dobro upamtili).

Kad ste bili mlađi, verovatno su vam tinejdžeri delovali kao baš veliki, još malo pa odrasli, i kao neko ko sve zna. Sada vam se možda čini da bi odrasli, ili bar neki od njih, morali da znaju sve (ili ne bukvalno sve, ali sve što je stvarno bitno). I nikako da dočekate taj period svog života kada ćete i vi znati sve bitno što ima da se zna, kada i vama, možda, neće biti jasno kako neko nešto ne zna, a zaista je važno da to zna.

Takav period života ne postoji. Uvek ima još da se nauči, i to ne samo kad se o detaljima radi već i o onim bitnim stvarima. I uvek će se naći neko da se čudi kako ne znate ovo ili ono. Eto, ne znate. Znate nešto drugo, što ta osoba ne zna, a što je vama bitnije od tih podataka koji su toj osobi važni. I tako je sa svima, pa pitanje: "Jao, pa kako to ne znaš?", ne bi trebalo da vas uzrujava - samo onoga ko vas to pita zamolite da vam objasni, pa da i vi znate. Ili slegnite ramenima, ako se radi o nečemu što vas baš nimalo ne zanima a sigurni ste da nije nešto što će vam vrlo brzo biti potrebno.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



  ja  sam veci strucnjak u mom poslu od mog pretpostavljenog i kada mu nesto objasnjavam ,on se uzivi u razgovor ,iako znam da nema pojma o cemu pricam i da prvi put cuje za tako nesto . dobro se snalazi i cak mi i postavi i neko pitanje ,kao da je toboze informisan ,i ja naravno odgovorim i pitam ga sta da uradim ,nasta on kaze - pa eto vidi ,sta ti mislis da bi bilo najbolje ,onako ,koje je tvoje misljenje ?  i tako nas dvoje presipamo vec godinama iz supljeg u prazno ...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Loli, mislim da je vreme za smenu vlasti, te za jedan puch!

 Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Citat
nasta on kaze - pa eto vidi ,sta ti mislis da bi bilo najbolje ,onako ,koje je tvoje misljenje ?

nasilnik!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Loli, mislim da je vreme za smenu vlasti, te za jedan puch!

 Smile

iz pouzdanih izvora znam da mu se trese stolica  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Au  Smile   evo prvog teksta u kom sam se baš našla....
spadam u tu grupu koja zna samo ono što je zanima  Smile  i tako, često ja ispadnem neznalica.....
ali... ni to ne znam, jer me ne zanima   Smile

Ali, dobro kapiram i brzo pamtim, tako da... ako me nešto kojim slučajem naknadno zainteresuje, ima načina da se napravim pametna   Smile
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
Ovaj tekst kao da je preveden sa USA podrucja  Smile

I oni tako banalizuju i racionaliziju njihovu ignoranciju.Slazem se kada se govori o nekim specificnim interesnim sferama, ali opste stvari su opste stvari, i makar me nazvali nekim ko previse ocekuje od ljudi, i dalje stojim iza toga da se neka opsta mesta moraju znati.

Pa najbolji primer je nesrecna Mia koja je pojela pandu... nije znala da je panda ugrozena zivotinja (eto, samo ta jedna recenica) na osnovu koje bi mogla da donosi neke logicke zakljucke.

I najbolji primer za ignirance iz USA: dolazim na posao i krecemo da pricamo o ratu izmedju Rusije i Gruzije. Nas 5-6 prica, iznosi vidjenja, pojavljuje se koleginica (amerikanka), slusa pa izgubljeno kaze "Drzava Georgia je u ratu a ostatak SAD se ne mesa i kulira... kakooooo?????".  Svi smo bili sokirani Smile Smile Smile Ameri imaju iste nazive za Gruziju i njihivu drzavu Dzordziju.  Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2009, 13:22:01 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pusti amere, kakav je to covek koji gleda zrtve bombardovanja i u isto vreme doruckuje/ruca/vecera?
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
Pusti amere, kakav je to covek koji gleda zrtve bombardovanja i u isto vreme doruckuje/ruca/vecera?

Ajde da ne offujemo nije to tema... ali je cinjenica da oni o svemu (problematici pojma nisu imali), a pravo da ti kazem i ne zanima ih. Oni i jesu ignorant zato sto samo gledaju svoj posao... bio tamo, druzio se, cudio se... posao, posle toga prica o poslu, kada se ide kuci ako se gleda tv samo lake teme, nista vesti nista zamorno... kada se o necemu o drustvu prica, po pravilu su to lake teme bez zamaranja... mada, i ja dok sam radio kao oni po 12-16h, nije me zanimalo sta se desava, samo sam gledao kako da "izluftiram" glavu.

DakleM, tema  Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2009, 13:40:50 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Onaj ko odmara mozak od mentalnog napora tako što ga hrani novim zanimljivim stvarima (to može biti umetnost ili sport)i dalje hrani svoj mozak. Ali onaj ko posle nekog posla koji ne daje intelektualne sadržaje uzme pivo i gleda MTV ili Pink samo dovodi do izumiranja svojih nervnih završetaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:41:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.