Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:48:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kako su biljke prezivele potop?  (Pročitano 21995 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
onaj kome je za sigurno obećana nagrada ne šiba bespotrebno konja pod sobom u trci.
Gde si ti video da se neko trka konjima i ne forsira životinju da stigne prva.
Ako nije cilj stići prvi onda to nije trka.
A ako je trka nameštena da onaj koji kasnije prodje kroz cilj dobije nagradu, a ti se sa time slažeš, onda to govori puno o tvom moralu.
U svakom slučaju, ovo je još jedna u nizu tvoji glupih i pogrešnih paralela i analogija.

nema goreg jahača od ljudske umnosti.
Zato je, po tebi, bolje bezumnima pustiti da jašu i vode.
Razmisliš li ti bar malo pre nego što pustiš zloduhu da te povede u pisanje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
E, bas super sto se i bozji covek umesao. Sad imam dva glavna mudraca na temi.

Daklem pitanje za coveka i megatrona: gde tacno pise u bibliji da je zemlja stara 4000 godina, sada vec 6000.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Da predupredim božjegčovu i njegove propovedi i dam odgovor koji mu verovatno ide u korist.
Nigde ne piše eksplicitno tako, ali se takav zaključak izvodi od najranijih vremena upotrebe i tumačenja biblijskih tekstova.
Ljudi koji su bili najbliži izvoru i najbolje poznavali vreme nastanka spisa i jezik tada korišćen su tako tumačili te reči.
Nije se mnogo toga promenilo ni kod osnivača hrišćanske crkve (čitaj:svetih otaca) kao ni kad je došlo do velike šizme.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 12:44:21 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Motorola raspala
E, bas super sto se i bozji covek umesao. Sad imam dva glavna mudraca na temi.

Daklem pitanje za coveka i megatrona: gde tacno pise u bibliji da je zemlja stara 4000 godina, sada vec 6000.
cudi me da nisi cuo za to, mislio sam da je to opste prihvaceno medju hriscanima. ne znam gde pise u bibliji, izgleda da ni ne pise uopste. eto predragon ti je sve lepo objasnio. ja sam cuo da su pratili tzv. rodoslove od adama pa na ovamo, jer svi su oni ziveli po nekoliko stotina godina. kad se sve sabere i oduzme dobijes tu cifru. Smiley logicno! najosnovniji google search ce te dovesti do trazene informacije, odnosno do ovde:

Citat
1. Mojsijeva 5,1   Ovo je pleme Adamovo. Kad Bog stvori čovjeka, po obličju svojemu stvori ga.
1. Mojsijeva 5,2   Muško i žensko stvori ih, i blagoslovi ih, i nazva ih čovjek, kad biše stvoreni.
1. Mojsijeva 5,3   I poživje Adam sto i trideset godina, i rodi sina po obličju svojemu, kao što je on, i nadjede mu ime Sit.
1. Mojsijeva 5,4   A rodiv Sita poživje Adam osam stotina godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,5   Tako poživje Adam svega devet stotina i trideset godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,6   A Sit poživje sto i pet godina, i rodi Enosa;
1. Mojsijeva 5,7   A rodiv Enosa poživje Sit osam stotina i sedam godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,8   Tako poživje Sit svega devet stotina i dvanaest godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,9   A Enos poživje devedeset godina, i rodi Kajinana;
1. Mojsijeva 5,10   A rodiv Kajinana poživje Enos osam stotina i petnaest godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,11   Tako poživje Enos svega devet stotina i pet godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,12   A Kajinan poživje sedamdeset godina, i rodi Maleleila;
1. Mojsijeva 5,13   A rodiv Maleleila poživje Kajinan osam stotina i četrdeset godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,14   Tako poživje Kajinan svega devet stotina i deset godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,15   A Maleleilo poživje šezdeset i pet godina, i rodi Jareda;
1. Mojsijeva 5,16   A rodiv Jareda poživje Maleleilo osam stotina i trideset godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,17   Tako poživje Maleleilo svega osam stotina i devedeset i pet godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,18   A Jared poživje sto i šezdeset i dvije godine, i rodi Enoha;
1. Mojsijeva 5,19   A rodiv Enoha poživje Jared osam stotina godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,20   Tako poživje Jared svega devet stotina i šezdeset i dvije godine, i umrije.
1. Mojsijeva 5,21   A Enoh poživje šezdeset i pet godina, i rodi Matusala;
1. Mojsijeva 5,22   A rodiv Matusala poživje Enoh jednako po volji Božjoj trista godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,23   Tako poživje Enoh svega trista i šezdeset i pet godina;
1. Mojsijeva 5,24   I živeći Enoh jednako po volji Božjoj, nestade ga, jer ga uze Bog.
1. Mojsijeva 5,25   A Matusal poživje sto i osamdeset i sedam godina, i rodi Lameha;
1. Mojsijeva 5,26   A rodiv Lameha poživje Matusal sedam stotina i osamdeset i dvije godine, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,27   Tako poživje Matusal svega devet stotina i šezdeset i devet godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,28   A Lameh poživje sto i osamdeset i dvije godine, i rodi sina,
1. Mojsijeva 5,29   I nadjede mu ime Noje govoreći: ovaj će nas odmoriti od posala naših i od truda ruku naših na zemlji, koju prokle Gospod.
1. Mojsijeva 5,30   A rodiv Noja poživje Lameh pet stotina i devedeset i pet godina, rađajući sinove i kćeri;
1. Mojsijeva 5,31   Tako poživje Lameh svega sedam stotina i sedamdeset i sedam godina; i umrije.
1. Mojsijeva 5,32   A Noju kad bi pet stotina godina, rodi Noje Sima, Hama i Jafeta.

i sve tako....

e sad ne znam kako su tacno dosli do te cifre jer povrsnim pogledom na sve te godine i imena se cini da je broj bar upola veci, mozda i gresim nisam bas smarao sabiranjem, ali srecom imamo na forumu strucnjaka za paranormalno i srednjovekovni govor - bozijegcoveka, koji bi nam mogao suvislo objasniti kojom logikom su se vodili ljudi kada su utvrdjivali starost zemlje! mozda cak i ti vlastimire jer vidim da si i ti pun tacnih informacija koje "sa sigurnoscu znamo".
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 14:42:52 od Sunshine Megatron »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ovaj poslednji post je na nivou srednjeg veka.
u slučaju Pisma vekovi su bezvredni. važno je gde je mudrost i gde je večni život,a ne dali je svedok iz srednjeg veka ili prvog ili 21.
             za predragona:
          ovde je reč o nagradi koja je unapred obećana.a sugeriše se na ljude koji trku forsiraju bez smisla i originalnog cilja pa se popstavlja usporedba i pitanje čemu vodi takva trka i čemu gonjenje bez smisla konja u trci,koja je u suštini već završena,sveznajući nas već sve zna io onaj ko je njegov zna da je trku istrčao i kakopavle i kaže,mi svi trčimo ne da ne stiognemo već da stignemo prvi,svi prvi i da primimo venac pobede--večnost. Zato se ja ne uzrujavam kad me sotona iskušava bolešću pa čak i smrću jer znam da smrt više ne ovladava u meni već život.život cenim po Božjem promislu,dokle god Gospodu trebam da sotonu udaram po glavi,i vadim uhvaćene na smrt iz te iste smrti,one koji hoće.stajati na Steni je nešto što je najuzvišenije.
       tako da trku koju trče ljudi a da ona nema za cilj večni život,ne znam čega radi je vode,da dobiju neki pozlaćeni pehar ili propadljivi venac,ilislavu koja je u ČPismu prikazana da propada ili prolazi kao cvet travni. to je psalmista rekao,da ljudi su kao za klanje koji jedni druge daruju nazivima ulica i uličnim spomenicima! što bi ja želeo biti jedna mermerna smesa bez života zaradi prazne slave  kad mogu imati nebesko telo sutra još. ovo nije apsurd,apsurd je svakako žudeti da ostaneš neka mermerna ploča na zidu neke ulice,a realnost je imati nebesa unutar sebe. sad kako ko gleda. gavranu da ponude perje i  lepotu boja goluba ne bi hteo,a kamoli lep glas mesto grakanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Onda si lepo trebao da napišeš da ne učestvuješ u trci, a ne da se praviš umniji od onih koji se bore za tebi neshvatljive ciljeve.

tako da trku koju trče ljudi a da ona nema za cilj večni život,ne znam čega radi je vode,da dobiju neki pozlaćeni pehar ili propadljivi venac,ilislavu koja je u ČPismu prikazana da propada ili prolazi kao cvet travni.
Slava stvarno velikih ljudi,a ne izvikanih madjioničara, nikada ne bledi.
Ahilej ili Aleksandar Makedonski će se pamtiti još dugo nakon što će svi živi saznati na kakvim je lažima i obmanama sazdana vera u jednog nazaretskog drvodelju.

a realnost je imati nebesa unutar sebe.
Realnost je nešto proverivo i dokazivo....a ni ti ni niko drugi ne može da dokaže ono što govori.
Nebesa unutar sebe...jel to Afganistanka?
...sad kako ko gleda. gavranu da ponude perje i  lepotu boja goluba ne bi hteo, a kamoli lep glas mesto grakanja.
Lepota je uvek u oku (i uhu) posmatrača.
Da stvarno veruješ da je bog sve stvorio dobro, teško da bi napisao ovako nešto.
Ali, to si ipak ti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
kako su biljke prezivele potop?

Tesko, al eto uspele su...  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46905
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Po vizantijskom računanju vremena svijet je stvoren 5509.e godine p.n.e. Osnove za takvo računanje su preuzeli iz pravoslavlja. Mada se iz Biblije prema rodoslovima može približno odrediti postanak čovjeka, za postanak svijeta definitivno nema biblijskih podataka koji bi to potvrdili.
« Poslednja izmena: 24. Apr 2012, 00:50:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
megatron

Mislim da su se u proslosti desavale neke katastrofe, gledao sam jednu emisiju gde su ljudi pricali o uglju. Govore da tolike kolicine uglja na jednom mestu (koje se pronalaze u skoro svakoj zemlji) nisu mogle da se nagomilaju na jednom mestu osim da ih je neko deoslepao i zatrpao ili da se desila neka katastrofa. Ne zna se tacno sta je u pitanju, jer drvo pre nego sto padne ono se polako susi i raspada, e sada kad padne na zemlju ono se dodatno raspadne i nije upotrebljivo vise. U dokumentarcu se spominje da su rudari pronalazili drva na jako velikim dubinama za koje predpostavljaju da su dospele usled naglog zatrpavanja jer su jako dobro ocuvana, znaci da nije bilo prirodnog procesa.
Jos se kaze da ugalj ne moze da nastane samo zatrpavanjem ono mora da bude na nekoj odredjenoj temperaturi.
U dokumentarcu spominju da se verovatno desio potop, e sada kazu da nije bilo samo potopa da se tu izdesavalo dosta toga sto je jos veca misterija.
« Poslednja izmena: 25. Apr 2012, 00:13:47 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Onda si lepo trebao da napišeš da ne učestvuješ u trci, a ne da se praviš umniji od onih koji se bore za tebi neshvatljive ciljeve.

tako da trku koju trče ljudi a da ona nema za cilj večni život,ne znam čega radi je vode,da dobiju neki pozlaćeni pehar ili propadljivi venac,ilislavu koja je u ČPismu prikazana da propada ili prolazi kao cvet travni.
Slava stvarno velikih ljudi,a ne izvikanih madjioničara, nikada ne bledi.
Ahilej ili Aleksandar Makedonski će se pamtiti još dugo nakon što će svi živi saznati na kakvim je lažima i obmanama sazdana vera u jednog nazaretskog drvodelju.

a realnost je imati nebesa unutar sebe.
Realnost je nešto proverivo i dokazivo....a ni ti ni niko drugi ne može da dokaže ono što govori.
Nebesa unutar sebe...jel to Afganistanka?
...sad kako ko gleda. gavranu da ponude perje i  lepotu boja goluba ne bi hteo, a kamoli lep glas mesto grakanja.
Lepota je uvek u oku (i uhu) posmatrača.
Da stvarno veruješ da je bog sve stvorio dobro, teško da bi napisao ovako nešto.
Ali, to si ipak ti.
               Adam kad je sazdan je bio jedna zemljana forma,tek kada je udahnut u nosnice dah životaod Boga onda je postao čovek duša živa. nisi dobro razumeo opet. što se tiče gavrana,ne ometam ja Božju promisao,sam Bog u korinćanima poslanici kaže ne samo za gavrane da se razlikuju u slavi,lepoti glasa perja itd,što nije neka sramota(na kraju reč je o paraboli) već da se čak zvezda razlikuje u slavi jedna od druge a sunce od meseca po smislu i funkciji.tako da tvoja kritika ljudski gledano nije problematična ali primetljivo kao i uvek bez soli,bez duha svetoga te je neminovno grka,"bljutava",fali" začin " sveti Duh.izvini,ovo je iskreno od prvog dana kad smo krenuli sa razgovorom na forumima do sada.
   što se tiče napoleona ili makedonskog ili ne znam koga ,ne kažem to ja već Bog. opet fali "začin" u tvojoj replici.šta vredi čoveku  da sav svet zadobioje a duši svojoj naudi paklom? šta vredi slavi jednog napoleona,prvo i za života je bio prognan,slava mu se već u to vreme zabledela,on nije imao puno od nje,možda i nepravedno,a drugo,i da je najslavniji kao makedonski,kad mu je u najvećoj snazi slava oduzeta smrću Božjom promišlju zapravo i sada kada je raspadni prah samo a kamoli u paklu šta mui vredi ta slava međ živima. šta vredi njemu što ga ti slaviš hvališ,diviš mu se,a on u mukama stoji? o tome je reč.
        na kraju taj makedonski kako sam negde čitao je osvajajuć svet došao pred jerusalim i tada je doživeo jedan duhovni šok. on je još bio trezasn ,trezniji i od tebe. rabin je izašao sa Biblijom pred njega i otvorio proroka danila i upro prst da mu pokaže mesto gde je davno pre nego je banuo pred jerusalim da ga razori pisano za njega u svetoj knjizi. kako sam razumeo grad je zaobiđen i mirno je predan bez razaranja .samo je on makedonski ovo trebao uzeti kao znak milosti odbaciti slavu ljudsku i uzeti slavu Božju. mir tebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:48:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.