Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:54:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako stasavaju ruski rodoljubi  (Pročitano 7307 puta)
31. Okt 2010, 11:59:34
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Nokia 
Mesto gde stasavaju ruski rodoljubi

Vojno-patriotska "Družina dobrovoljaca" u Moskvi samo je jedan od oko 2.500 klubova u Rusiji, u kojem se deca, uzrasta od četiri godine pa naviše, obučavaju vojnim i borilačkim veštinama: streljaštvu, topografiji, prvoj pomoći, preživljavanju u prirodi, karateu, tekvondou... Uče i o svojoj veri i kako da postanu dostojni hrišćani. U crkvi, u kojoj i treniraju, svakodnevno se održavaju i besede, na kojima sa ocem Andrejem razgovaraju o grehu, iskušenjenjima i izazovima i kako da rešavaju brojne životne dileme.

- Ovde mi se sve dopada! Učili su me mnogo toga: kako pravilno da marširam, stojim u četi, kako da izvršavam naredbe komandira...
 
Na kampovanju su nas učili da palimo vatru, da se orijentišemo u prostoru. Imali smo i izviđačke aktivnosti, takmičenja da prolazimo kroz barijere, kroz nepristupačan teren, da se penjemo uz uže...
 
Ali, od svega, meni se najviše dopada da sklapam i rasklapam "kalašnjikov", i kada komandir daje zadatak a mi izvršavamo naredbe - priča devetogodišnji Vladislav Savkov, i otkriva da mašta o tome da jednoga dana postane arheolog.

Na obuci je, dodaje, naučio i mnogo toga o istoriji svoje zemlje i svoga naroda.
- Naučio sam i da treba voleti domovinu zato što je to isto što i naš dom! Sviđaju mi se i besede, ali više mi se dopada kada otac Andrej ne govori o našem ponašanju, nego o samom Bogu: kako je on umro, gde su ga sahranili, gde se nalaze i kako se zovu hramovi i o raznim osobenostima religije.
 
Sviđa mi se i druženje sa drugom decom, kad se opustimo, šalimo. Iskreno, ponekad se dešava i da se "zakačimo", potučemo, ali to brzo prođe.
Na pitanje zašto se baš odlučio za ovaj vid rekreacije, a ne za fudbal, košarku ili neki drugi dečački sport, Vladislav odgovara:
- Zato što mi se više od svega dopadaju vojničke igre i aktivnosti.

Njegova majka Elena Savkova kaže da njen sin kroz ove aktivnosti dobija pravo dečačko, muško vaspitanje.

- Dolazila sam u hram i gledala sam kako se mladići ponašaju i posmatrala njihovog pedagoga.
 
Veoma mi se svidelo vaspitanje u kojem decu uče rodoljublju i tako sam odlučila da bi ovaj vid aktivnosti bio dobar za moje dete. Nisam se konsultovala ni sa pedagozima ni sa psiholozima, već sam jednostavno slušala svoja osećanja.
 
Odmah sam primetila rezultate kod deteta: postao je samostalniji, ne boji se, ne stidi se, kod njega se bude najrazličitija interesovanja i postavlja brojna pitanja i vidim da njemu ovde realno pomažu. Oni njemu pomažu da živi! On je pre svega ovoga bio zatvoren i povučen.

Zamolio me je da mu verujem i opravdava moja očekivanja. Posećuje i kampove, dobro uspostavlja komunikaciju sa drugom decom i to različitog uzrasta.
 
Još jedan plus je što je on jedinac i nema mogućnost druženja sa braćom i sestrama, kao u porodicama sa više dece i zbog toga je njemu ovde veoma važno da dolazi. Rezultat je više nego očekivan za mene. Jednostavno, odavde ne možemo otići!

Elena Savkova nema nikakve primedbe na rad u klubu.

- Ja imam samo pozitivne emocije, koje su ogromne i snažne. Dete prosto leti ovamo, on nikada ne kasni. On bi ovde provodio dane i noći.
 
Čak sam i ja spremna da odložim sve svoje obaveze i ukoliko je potrebno da pomognem. Sve mi se ovde dopada! Pa gde možemo u ovo vreme pronaći ljude koji ulažu svoju dušu, a da za uzvrat ne traže novac.
 
Obično to drugačije biva - dajete pare, a za uzvrat ne dobijate ništa. Uniforma je besplatna, sva kampovanja i izviđačke aktivnosti su besplatne. U suštini, mi, roditelji, smo spremni da pomognemo klubu bilo čime i svim silama.

Mali Danil Hromov voli narodne, kozačke igre. Dopada mu se rvanje, a posebno je nadaren za slikarstvo, pa ujedno pohađa i časove crtanja.
 
Pobeđivao je već na nekim takmičenjima, a jedno svoje delo na kojem je naslikao tenk poklonio je klubu. Stidljivo odgovara da mu se dopada sve što uči na treninzima i da je na njega sve ostavilo podjednako jak utisak.

- Danil voli da uči istoriju svog naroda i kako se štiti svoja domovina jer bez prošlosti nema budućnosti - priča Ljudmila Hromov, Danilova mama.
 
- On se sada stidi, ali veoma voli istoriju i uglavnom čita knjige na vojne teme. Trenutno pravimo vojnike, ratnike, lepimo ih.

Danil je već tri godine na obuci i uspešno usklađuje sve obaveze: redovnu nastavu u školi, treninge u klubu i crtanje.

- Kada je bio mali mi smo ovde dolazili u hram i ni sama ne znam kako smo ovde počeli da posećujemo klub, jednostavno se samo od sebe desilo. Moji utisci su veoma pozitivni, nemam nikakvih primedaba na rad kluba, i smatram da je sve ovo veoma dobro za dete. On nije agresivan, miran je, nemamo probleme u školi, ne svađa se, ne tuče se. Imam i mlađeg sina, ali on ne pokazuje interesovanje za ovaj vid rekreacije - dodaje Ljudmila.

Devojčica među kozacima

Jedina devojčica među kozacima je petnaestogodišnja Natalija Safonova. Kroz smeh odgovara da njeni dolasci u klub nemaju veze sa lepim dečacima koji u njemu treniraju.
 
- Svima je neobično što se devojke bave borilačkim veštinama, ali to mi je bila želja iz detinjstva.
 
Deda me je još kao devojčicu učio kako da se borim, kako da se izbavim iz neke nevolje, i sama sam odlučila da se ovim bavim. Najviše mi se dopada vatrena obuka, pucanje u metu, ali sam savladala i borilačke veštine.
 
Išla sam nekoliko puta i u kampove. Jednom nam se desilo da smo upali u uragan i bilo je tokom obuke situacija u kojima sam morala sama da se izborim, ali sve mi to pomaže da se i u svakodnevnom životu izborim sa nekim situacijama - kaže Natalija.

Ona dodaje da se u budućnosti neće baviti ni sa čim što ima veze sa vojnim ili borilačkim veštinama.
- Želela bih da jednog dana postanem učiteljica - kroz smeh dobacuje.

Uče nas da branimo svoj narod
 
Četrnaestogodišnji Serafim Besćotni već pet godina trenira u klubu. Potiče iz svešteničke porodice, ima još petoricu braće i većina njih, takođe, prolazi obuku.
 
- Meni se ovde sve podjednako dopada, ali bih izdvojio streljaštvo. Uče nas i borilačkim veštinama, kako pravilno voditi borbu.
 
Akcenat se stavlja na poziciju odbrane, i to isključivo sebe, svoje porodice, svoje crkve i svog naroda. Uče nas da moramo biti oprezni prema sebi i prema drugima - kaže Serafim.

Paketići za decu sa Kosova

Osamnaestogodišnji Nikolaj Kozin, student bogoslovije, kaže da ih pedagozi u klubu uče zajedništvu i svemu onome što se uči u vojsci.

- Uče nas i da igramo narodne, kozačke igre, govore nam i o drugim bratskim narodima, i tome koliko je humanost važna - kaže Nikolaj, i otkriva da su za Novu godinu imali akciju pravljenja novogodišnjih paketića za decu sa Kosova i da su prikupili duplo više poklona nego što je planirano.

http://www.vesti-online.com
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
ma neee to su divljaci!treba kao kod nas uciti decu da gledaju farmu sta su jeca,ceca,siki i biki jele za dorucak ,sta je "trendi" i naravno kako prevariti bliznjeg i maznuti neku kintu bez imalo truda i rada...
za ruse  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.57
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Ostaviti dete preko leta ovim ludacima,i naazd dobiješ malog verskog fanatika.San svakog roditelja. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.57
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Браво.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
To nama treba...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Samsung Galaxy IIs
Zloupotreba dece.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Alcatel One Touch
To nama treba...  Smile
Zar nismo i mi imali slično za vreme Juge? U osnovnoj školi pioniri a u srednjoj predvojnička obuka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Zloupotreba dece.

ma ne , decu treba odgajati da postanu likovi poput tebe  Smile Smile Smile kad im napadnu zemlju da kukaju kako su im ugrozena ljudska prava  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:54:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.