Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako spustiti temperaturu bez lekova?  (Pročitano 20784 puta)
01. Okt 2007, 10:09:16
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung i5700 + D880
Ovako... Juce ujutru sam isao kod druga da mu pomognem oko smirglanja i lakiranja vrata. Krenuli smo oko 8,lakiranje negde oko pola 10. Od pocetka mi je bilo zlo od onog "mirisa" laka ali sam nekako izgurao do kraja (oko pola 1) iako je bilo bas napeto. Posle smo isli na becku sniclu (koja mi,logicno,i nije bas legla) i onda u kladionicu pa kod mene da pratimo meceve. I tu pocinje show.

Prvo me poceo boleti stomak da bi zatim i temperatura lagano pocela da raste. Njih dvojica otisli oko 6 a ja se poceo spremati za kosarku u 8. Medjutim,tu me temperatura tako sastavila da sam zakucao za krevet i poceo sav da se tresem. Onda se istripujem da ce me tusiranje mlakom vodom povratiti ali klinac,posle bese jos gore. Nisam merio ali verujem da je temperatura bila fino preko 40 stepeni. Keva mi nudila neki brufen i jos neke gluposti ali imam neku odbojnost prema lekovima pa ih ne pijem. Inace (da kucnem u drvo) sam dobrog zdravlja i ne secam se kad sam isao kod lekara ili imao nekih zdravstvenih problema...

Znaci,ono sto me zanima (nevezano za ovo lakiranje posto ne mora da znaci da me to sjebalo) je kako se skida temperatura bez upotrebe raznih antibiotika i ostalih lekova?
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
temperatura se ne skida antibioticima, oni služe za nautralisanje bakterija u oragnizmu, nemaju nikakve efekte kod virusnih infekcija i ne smeju se uzimati tek tako. tako visoka temperatura se mora skitati medikamentima jer na 42 stepana organizam se priprema za koagulaciju belančevina koja počinje na 44 i možeš da se pozdraviš sa mozgom. nastaju trajnja oštećenja na moždanom tkivu a pravo da ti kažem, može i da se umre. dakle, slobodno uzmi antipiretike, brufen, novalgetol, febricet, aspirin, ... kod tako naglog skoka temperature najbolje je da primiš injekciju novalgetola. puno tečnosti, supice, čajeva i sokića da da spreči dehidrataciju i gubitak elektrolita. i javi kako ti je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung i5700 + D880
Ma,ovo za antibiotike sam lupio,cuo sam za njih pa reko' da napisem da ispadnem pametan Smile

Oko ponoci sam se preznojao i spala mi je temperatura na mozda 37-38. Taman pomislih da je to to,cak sam i zaspao ali me onda opet poceo boleti stomak,verovatno jer nisam nista jeo dobrih 10-ak sati. Pio sam cajeve,popio neki upsarin (sumeca tableta,vitamin c i jos nesto) ali do 4 ujutru je bila katastrofa. Onda sam nekako pojeo parce hleba i meda i posle sam kao dosao sebi... Sad mi je kao dobro.

Nego,zar nema neki prirodan nacin? Jednostavno,ne piju mi se lekovi,pre cu da trpim. Muka mi je kad vidim kevin "shtek",navukla se i sad guta mali milion raznih tabletica raznih namena...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tuširanje i masaža 75% alkoholom
mislim da malo preteruješ sa svojim tripom o lekovima, neke stvari prosto moraju da se leče tako. treba da olakšaš svom organizmu da prebrodi krizu a sigurno se nećeš navući na novalgetol. ni ja ne volim da se kljukam lekovim i to uglavnom izbegavam ali kad se mora, mora se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Koliko znam, obloge od sirceta ( stavljas ih na noge, tj na stopala ) su efikasne ..

Poenta je da se preznojis u principu. Znaci, sto deka na sebe i trpi.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Svaki put , upsarin (sumece) , zamotam se u cebice i odspavam ... preznojim se i prodje me ... naravno to kad imas nize temperature i ako si ja Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, koliko znam... ako su problem tabletice, brufen postoji i u obliku sirupa... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung i5700 + D880
Eto resenja... Kao klinac sam trazio da pijem sirupe i kad nisam bio bolestan Smile

Ovo sa sto deka juce nije pomoglo. Moguce je da sam se zeznuo prilikom tusiranja,prvi put sam pustio vrucu vodu a posle kao mlaku,mozda me ta promena dokrajcila...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Znas sta... i moja drugarica se tako junacila, pa je zavrsila kod pulmologa.. Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Pitali coveka koji je napunio 100 godina, koja je tajna njegove dugovecnosti....Kaze: svakoga jutra popijem po jedan brufen Smile

Mirovanje, provetravanje prostorije, utopljavanje, preznojavanje i tusiranje kada skoci iznad 38,5. Pred spavanje obavezno roknes jedan brufen.  Smile Par dana i proci ce... 

Sirce i alkohol mogu da posluze ali.....fuuuj   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.138 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.