Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako SMS poruke da stižu direktno na SIM karticu?!?  (Pročitano 5195 puta)
11. Mar 2007, 18:32:23
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Kako sam naslov govori, ovu mogućnost su imali prastari GSM telefoni koji nisu imali neku svojstvenu memoriju, memorijske kartice, kolor ekrane, bla, bla, .... i još je zanimljivije to što je tada prostora za SMS poruke na SIM kartici bilo zaista malo.
Stvar se promenila pojavom novijih SIM kartica sa više sopstvene memorije i opet nikakva korist od toga - jednostavno ne postoji mogućnost bar kod S60 telefona da se pristigle SMS poruke direktno "beleže" na SIM kartici ili bar naknadno sa memorije telefona premeste na SIM karticu.
Oduvek me je ovo interesovalo, jer sama veća memorija kod novih SIM kartica osim u slučaju većeg prostora za imenik koji se i može prebacivati sa telefona na istu i obratno ne služi gotovo ničemu drugom?!?

Da li je neko pronašao rešenje za ovu mogućnost. Btw. da li je ovo moguće bar kod nekih novijih Java telefona - Sony Ericsson, Samsung, Motorola i td., i td?!?

(01. May 2007, 10:34:39)
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 23:43:58 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
HTC Sensation Z710e
Vidi stvarno! Smile Mogu se iscitati poruke sa SIM kartice ali jednostavno nema mogucnosti upisa u nju. Smile
Koliko ja vidim ovo je obicni propust u samom symbianu. Zasto nam ne bi omogucili upis na SIM?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0062.jpg
(12.58 KB, 240x320)
Screenshot0063.jpg
(9.43 KB, 240x320)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Da li je samo propust u Symbian-u?!? Da li je moguće to uraditi na nekom Sony Ericsson-u ili Samsung modelu ili .....?!? Recimo na SE K750i/K800i ili Samsung-u D500/D600, ... itd., i td.?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
HTC desire s
Da li je samo propust u Symbian-u?!? Da li je moguće to uraditi na nekom Sony Ericsson-u ili Samsung modelu ili .....?!? Recimo na SE K750i/K800i ili Samsung-u D500/D600, ... itd., i td.?!?

Pa evo ljudi ja imam windows mobile telefon i isti je slucaj kao i koda vas, sad ne znam kako je kod vas za skidanje poruka, ja znam da kod mene mogu da iskopiram poruke sa kartice u telefon i da ih citam ali nisam provalio foru da upisem poruke u karticu ako uopste ima nacin da se to uradi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC One X
Meni to iskreno i ne treba... bolje mi je kad drzim poruke u memoriji telefona...

Inace, mislim da ovo ne moze da se uradi...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Meni to iskreno i ne treba... bolje mi je kad drzim poruke u memoriji telefona...

Inace, mislim da ovo ne moze da se uradi...  Smile
Ja ovu temu pokrenuo samo zato što sam negde skoro pročitao neki tekst o novim SIM karticama koje imaju mnogo veću memoriju i izmedju ostalog se u specifikacijama navodi da memorišu do 100 SMS poruka, bla, bla, ....
Gde li to memorišu te SMS poruke baš me zanima?!? Možda ih treba gurnuti u neki prastari mob. telefon kako bi imali mogućnost 100 i kusur SMS-a na SIM kartici?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3005
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mnogi aparati to mogu(svi symbian to mogu)kartice ne mogu,bar ne ove nase.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
mnogi aparati to mogu(svi symbian to mogu)kartice ne mogu,bar ne ove nase.
Kako to misliš "kartice ne mogu"?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 920
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Da li je moguće to uraditi na nekom Sony Ericsson-u ili Samsung modelu ili .....?!? Recimo na SE K750i/K800i ili Samsung-u D500/D600, ... itd., i td.?!?
Da na SE je moguce sacuvati poruku na SIM kartici, kako na starijim t610 tako i novijim K800...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K530i
Sad vidim ovu temu, a posto imam slican problem, da ne bih otvarao drugu, postavicu pitanje ovdje... Imam onaj telefon sa lampicom, mislim da je Nokia 1100, a na njoj nema opcije da sacuvam poruke, niti to ikako mogu. Jednostavno, 90% mi ostane u telefonu, a nekih 10% koje on sam (jad me znao ako znam po kom kriterijumu) odabere, sacuvane su na kartici. Posto bar cetiri puta mjesecno promijenim 067 i 062 karticu, pomijesa mi se sve, a ne bi trebalo. Mogu li kako da sacuvam sve poruke na SIM?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.