Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?  (Pročitano 10819 puta)
03. Feb 2012, 20:33:56
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 692
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Visina 177cm
težina 86kg
Da li bih smeo da smanjim kalorije i u kojoj meri, izbacivši slatkiše koje sam jeo svakodnevno(bar 100-200gr čokolade, keksa) i ostalu nezdravu hranu. Trenutno nisam nešto preterano aktivan, radim samo vežbe u kućnoj varijanti. Ne znam dal bi smeo ići u teretanu? Dijagnoza mi je : subklinički hipotireoizam - t3 i t4 su u redu, ali TSH skoro duplo povišen. Pijem euthyrox od 25 mikrograma. Uz to, povišeni su mi i holesterol i trigliceridi(ali ne drastično)
Bio sam kod nutricioniste i kao suplemente preporučila mi je: Omega3 kapsule 2puta dnevno i Oligogal Cr(hrom).
Prepisala mi je neku dijetu(veoma sličnu londonskoj dijeti)





Dorucak do 8h: 1 tanka kriska hleba, 1cm debljine (crnog, integralnog ili razenog)+ nesto od sledecih namaza:
-   1 supena kasika pavlake ili Sirka ili Sremskog sira ili Imperijala ili kajmaka ili 1 kafena kasicica margarina za mazanje
+ nesto od sledecih namimica: 2 virsle ili 2 kolutica dijetalnog (Karneksovog )parizera(0.5 cm debljine) ili kriska posnog sira ili ½ kutije sardine ili 1 bareno jaje + nesto od svezeg povrca ili salata bez ulja, ili ukiseljeno povrce za zimu, oprano od kiseline i soli ili 5-6 komada zelenih maslina
*   2x nedeljno doruckovati nesto od kuvanih testenina (spagete, makarone)ili kacamak u kolicini od solje za belu kafu vec skuvanih namimica, prelivenih mlekom , kiselim mlekom, jogurtom ili kecapom ili u njih izmrviti krisku posnog sira ili umutiti 1 supenu kasiku pavlake (bez dodavanja masnoce)
Uzina 1. oko 11h
½ sata pre uzine uzeti voce u odgovarajucoj kolicini: 1 jabuku ili 1 krusku ili 1 breskvu ili 2 kajsije ili 1 mandarinu ili 1 kivi ili ½ grejpa ili ½ pomorandze ili limuna ili 1 casu od jogurta sitnog voca (visanja, tresanja, malina, kupina, ribizli, grozdja, jagoda, borovnica),
-iza toga uzeti ½ tanke kriske hleba debljine 1 cm uz nesto od gore navedenih namaza+1 solja mleka, kiselog mleka, jogurta ili caja
Rucak od 14-15h
1   tanka kriska hleba 1 cm debljine + 1 porcija variva od povrca + salata u neograncenoj kolicini bez ulja, ili ukiseljeno povrce za zimu oprano od kiseline i soli.
*Varivo pripremati na sledeci nacin: uvek kombinovati 3-4 vrste povrca po ukusu. Kombinaciji dodati makar saku boranije ili zelenog lisnatog povrca (kelja, kelerabe, spanaca, blitve, zelja, lista cvekle, kupusa). Povrce obariti, pa umesto zaprske izrendati 1 krompir i 1 sargarepu srednje velicine na najsitnijem delu rendice. Od zacina, sve po ukusu. Na kraju dodati malo ulja, ukoliko varivo nije kuvano sa mesom.
Dozvoljene vrste mesa su: curece, pilece, telece, jagnece, junece. Zabranjena je svinjetina, iznutrice i suhomesnati proivodi (sem virsli i dijetalnog parizera)
Savet:
2-3x nedeljno jesti meso, 2-3x nedeljno jesti ribu, l-2x nedeljno jesti soja snicle (komadice soje)
-   2x dnevno , oko 150/ 170g mesa jesti po obroku do 300/350g dnevno
-   2x dnevno oko 180/200g ribe, po obroku, a oko 360/400g dnevno
Uzina 2. oko 17h
2   supene kasike veceg ,,Bio balansa” + jednu supenu kasiku psenicnih mekinja +1 supenu kasiku mlevenog badema umesati u 250ml jogurta ,,Fit" od 0.5% masti
***Kao popodnevnu uzinu oko 17 uzeti sledeci dijetalni preparat (prirodni lek): 250 ml jogurta Fit od 0,5%mm+ 2 supene kasike ovsenih pahuljica+1 supena kasika psenicnih mekinja+2 kafene kasicice isitnjenog lanenog semena+ 1 kafena kasicica cimeta+1 supena kasika mievenih oraha +1/2 kafene kasidce kima i 1/2 kafene kasicice suvog kvasca. Ostaviti 15-20 minuta pre upotrebe.
*1/2 sata pre vecere uzeti voce u kolicinama kao kod uzina
Vecera oko 20h (ista kao rucak)
1 tanka kriska hleba + porcija variva od povrca + salata u neogranicenoj kolicini, bez ulja
*6. obrok (uvesti po potrebi) oko 22 h
1 porcija variva od povrca(bez hleba) i 1 solja mleka, kiselog mieka ili jogurta
Napitak pre spavanja: moze i ne mora


Šta vi mislite o tome? Ako imate neki predlog za promenu ishrane slobodno pišite.
Svaki komentar je dobrodošao!
hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Брате хербалајф уз теретану је закон, значи узмеш пијеш оне шејкове и теретана и линија има да се доведе у ред, може и без теретане, баш сам био скорије на неком хербалајф предавању и само уз тај шејк који је замена за доручак су ликови смршали, ја ћу да узмем да пијем тај шејк због здравије исхране. Иначе тај шејк регулише и триглицериде и холестерол, распитај се о томе мало, мислим да вреди да пробаш.
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne treba ti herbalajf i ostale pizdarije... Wink

Slatkise smanji... pridrzavaj se dijete... uplati nekog privatnog trenera koji ce te polako uvoditi u proces vezbanja... Mislim.. mozes i da kupujes herbalajf, tvoj izbor... ali za te pare 100-200e mesecno, mozes da imas dijetologa+privatnog trenera... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
trci lola trci
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Anea je u pravu, ne treba ti herbajajf, čak štaviše čula sam da je kancerogen, štetan, jer ima nekih dodatih veštačkih supstanci koji utiču negativno na prostatu a potom i na potenciju. Ne znam da li je tačno, ali....

Bolje od toga je angažovanje nekoga ko će ti pratiti aktivnosti i ishranu.

Što se triglicerida i holesterola tiče, videla sam da ljudi piju malo proprženo kukuruzno (ali domaće) brašno sa jogurtom i nemasnim kiselim mlekom da odstoji preko noći i ujutru se pije pre doručka ili kao doručak. Jeftino, narodno a efikasno.

Srecno Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
zar po snegu? :0 da da, nisam crazy kao ti
traku nemam


ali anea, pazi foru, na par fitnes foruma na kojima sam postavio pitanje, svi kažu pojačaj proteine obavezno, kažu da omega 3 uzimam najmanje 5-6, dok sam na nekom sajtu pročito da više od 3 g omega 3 dnevno može da škodi(unutrašnje krvarenje), na netu možeš pročitati svašta. A za moju doktorku kažu da nije normalna i da joj to ne bi trebao biti posao. Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Pazi ovako... proteini sluze da bi se odrzala\nabacila misicna masa...
Tebi to trenutno ne treba...
Kasnije, kada smrsas i odlucis da nabacis masu, mozes da kupis neki proteinu prodavnici suplemenata i da koristis posle treninga... ili kako je vec navedeno..

Treba prvo da smanjis procenat masti u telu, a najbolji nacin je da se smanje UH... tako da... ako mozes... svedi dijetu na neki kvalitetan protein - riba, piletina, govedina\junetina i povrce... hleb, testo, zitiarice, slatkisi, banane.... najmanje moguce...

E, sad... to je dijeta za osobu koja nema nikakav problem sa tiroidnom zlezdom ili neki drugi medicinski problem.

Moja preporuka ti je da pogledas na netu prvenstveno ishranu za osobu sa oboljenjem stitne zlezde, kako bi saznao koje namirnice sadrze jod i na prirodan nacin dao kick ... u kombinaciji sa ovom ishranom koja ti je data... Poseban osvrt na raznorazne recepte...
Moja mama ima problema sa pojacanim radom, tako da joj u tu svrhu pomaze neka tinktura od mladih oraha ili med sa mladim orasima... Sve to moze da se nabavi li u apoteci Josip Pancic (kod Kalemegdana) ili u nekoj prodavnici zdrave hrane... 

Primer: http://www.scribd.com/doc/80043293/Oboljenja-tiroidne-%C5%A1titne-%C5%BElezde

Inace, kada sam ja isla kod svog dijetologa (privatno, ne drzavno), radila sam kompletnu krvnu sliku, sa sve hormonima stitne zlezde i enzimima jetre, kako bi se utvrdilo da li postoji fizioloski razlog za moju debljinu (nije ga bilo)... a usporeni rad stitne je jedan od uzroka gojaznosti...

Tako da... tebi nije primarni cilj da regulises tezinu, jer je ona posledica nepravilne ishrane, ali i nedovoljnog rada stitne zlezde... ovo drugo treba da ti bude primarni cilj, a zatim ce kg sami poci...

I molim te... ako vec kreces na fitness ili teretanu... izdvoji za trenera bar prvih mesec-dva, kako bi izbegao povrede i savladao osnove vezbanja... jer... kada bi slusao razne mozgove po teretanama (i fitnes forumima), zavrsio bi kao oni na suplementima i gradjen kao gorila... gore sirok, a nozice kao stapici.. sa sve stomacinom... Wink

Ono sto ti je ona dala je klasicna redukciona dijeta... tako da... to u principu radi... ako se pridrzavas... i jako je jednolicna, tako da brzo smori... i onda krenes da brljas... Slobodno je iscimaj na svakoj kontroli da ti menja jelovnik...

Inace, ja nisam nikakav strucnjak... samo govorim iz svog iskustva sa svim i svacim...

Sto se tice suplemenata, nemoj da uzima preko preporucenih kolicna koje su naznacene na pakovanju... Wink
« Poslednja izmena: 04. Feb 2012, 00:16:34 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Samo se pridrzavaj dijete koju si dobio od nutricioniste i slobodno se malo zatezi u kucnoj varijanti i za neki mesec ces vrlo lepo doterati kilazu. Teretana treba vise da ti bude za neko dodavanje misicne mase a ne za neko mrsavljenje mada je uvek lepo biti fizicki aktivan.

Herbalajf.  Smile

Evo ti tema pa citaj

http://forum.burek.com/herbalife-preparati-iskustva-t246296.html

Ja licno nisam za to jer je po meni veliko bacanje para ali iscitaj malo temu pa vidi sta i kako...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
covjece...prestani da zderes toliko.......sta si ti sve tu nabrojao... Smile

prvih sedam dana ce ti biti tesko... Smile
a poslije sve lakse...jedi voce..umjesto tih slatkisa..potrci nekad koji metar...
umjesto cijele vekne kruha.. pojedi cetvrtinu ko sam normalan svet... Smile
umjesto mesine sest puta dnevno jedi je samo za rucak...i duplo smanji porciju...

nije sav zivot u hrani...jedi onoliko koliko ti je dosta da prezivis... Smile
nece ti biti nista...ako malo gladujes... Smile
i tijelo ce samo sebi naci najbolju tj odgovarajucu...tezinu..

nisu potrebne " ekstremne vjezbe" jer one traze jaku hranu...
i zato nikad ne smrsaju ti sto hoce da smrsaju...na takav nacin.....
stvar je... kako rekoh... u kolicini hrane koju unosis u organizam...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
plovak_bl

kakvu veknu hleba spominješ
jel si čitav
??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.