Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:45:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se za nerad dobijaju milioni  (Pročitano 5259 puta)
03. Jun 2006, 11:52:55
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Najisplativiji biznis u politici je članstvo u upravnim odborima Telekoma i Aerodroma

Kako se za nerad dobijaju milioni

Čelni ljudi upravnih odbora Telekoma Milan Božić i Aerodroma Miodrag Milovanović zaradili su prošle godine više od 1,3 miliona dinara, a mesečni prihodi su iz Telekoma stizali čak i kada nije bilo sastanaka

BEOGRAD - Milan Božić, funkcioner partije Vuka Draškovića Srpski pokret obnove, "zarađivao" je kao predsednik Upravnog odbora "Telekoma Srbija" svakog meseca u ovoj godini u proseku po 153.000 dinara. Na taj način Božić se svrstao u sam vrh po zaradama koje se dele u upravnim odborima preduzeća u državnom vlasništvu. Odmah iza njega, drugo mesto po prihodu zbog čelne pozicije u UO aerodroma "Nikola Tesla" čvrsto drži Miodrag Milovanović iz partije Vojislava Koštunice sa platom od celih 125.647 dinara.
      

KO SU ČLANOVI UPRAVNIH ODBORA

Članovi UO "Telekoma" su, osim predsednika Božića, LJubisav Jolović, Radojko Obradović, LJubomir Belošević, LJubomir Kovačev, Dragan Lukić, Jasmina Stamenković, Hristopulos Konstantinos i Pasias Paraskevas. UO Aerodroma predvodi Milovanović, a članovi su Emilija Krstić (zamenik), Dragan Vučićević, Milorad Kostić, Vojislav Krejić, Slobodan Jovanović i Jasminko Pozderac.

KRILI ZARADE DOK IH ŠABIĆ NIJE PRITEGAO

Zanimljivo je da su i Aerodrom "Nikola Tesla" i "Telekom Srbija" priznali kolike su nadoknade za rad u UO tek pošto se Glas žalio Rodoljubu Šabiću, povereniku za informacije. Zahteve smo poslali 31. marta, odnosno 3. aprila i dobili odgovore u kojima nije bilo nijedne cifre. Predsednici odbora, inače političari koji se javno deklarišu kao zastupnici javnosti u radu, odbili su da objave svoje zarade, čak i na naš ponovljeni zahtev, na koji u "Telekomu", uzgred, nikada nisu ni kurtoazno odgovorili, uz stav da oni kao akcionarsko društvo, a ne javno preduzeće, ne podležu Zakonu o slobodnom pristupu informacijama. Istovremeno, na Aerodromu su zastupali tezu da visina naknada nije informacija koju javnost uopšte ima pravo da zna. Procedura dopisivanja i ubeđivanja sa ovim firmama trajala je čak dva meseca i tek pošto je Šabić doneo rešenja u korist Glasa, javnost je dobila mogućnost da prvi put vidi zvanične podatke.
      
   
   

Ovu dvojicu "političkih biznismena", koji su na čelu najznačajnijih kompanija u Srbiji, u stopu slede "obični" članovi njihovih odbora, koji u "Telekomu" dobijaju po 121.248 dinara svakog meseca, dok na aerodromu zarađuju nešto malo manje nego premijer - 100.517 dinara.

Članstvo u Upravnom odboru "Telekoma", navodno, predstavlja veoma naporan i odgovoran rad, što se vidi po tome da je u prva tri meseca ove godine taj organ održao ceo jedan sastanak. To matematički znači da za svako okupljanje i glasanje članova UO "Telekoma", država Srbija kao većinski vlasnik preduzeća nagrađuje svakog "običnog" člana sa po minimum 363.744 dinara, dok samo prisustvo predsednika Božića "vredi" nešto manje od pola miliona dinara. U praksi, to ipak znači da je "Telekom" bar dva cela meseca isplaćivao bukvalno milione dinara ljudima koji se nisu ni formalno sastajali. Obavljali su svoja druga posla, a plata je redovno stizala na račun.

Na aerodromu se radi nešto više, pa je tako UO ove firme do kraja marta održao čak pet sednica "uživo" i još toliko telefonski. Od decembra 2004. do marta 2006. Telekom je za ove usluge isplatio - više od 11 miliona dinara.

Od početka 2004. do aprila ove godine aerodrom "Nikola Tesla" je ukupno iskeširao svom Upravnom odboru više od 14 miliona dinara. Samo prošle godine isplaćeno je skoro osam miliona, a članstvo se u tom periodu sastalo 15 puta redovno, četiri puta vanredno i još 15 puta telefonski. Svaki od članova koji je tokom cele godine imao stolicu u Upravnom odboru zaradio je po milion i osamdeset pet hiljada dinara, a presednik Milovanović milion i trista pedeset šest hiljada dinara.

Milan Božić je u "Telekomu" tokom 2005. godine zaradio milion i tristapedeset jednu hiljadu dinara, a svi ostali članovi po milion i devedeset šest hiljada. Sastali su se ukupno sedam puta. Zanimljivo je i da su od januara do maja prošle godine sebi skoro duplirali zarade, sa 53.000 na 101.000 dinara. Slično su 2004. postupili i na Aerodromu, počevši godinu sa 11.234 dinara, a završivši sa 73.653. Članovi UO ove firme prošle godine su zaradili skoro 100 odsto više nego prethodne, iako je inflacija u 2005. bila 17 procenata. U ovim preduzećima se pravdaju da nisu sami "iskrojili" ovako visoke zarade, već im je to aminovala Koštuničina vlada, kao i sve prethodne.


Izvor: Glas Javnosti \ A. Milošević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
Najbolji primer je moj bivsi profesor Dragor Hiber. Covek pre 5 oktobra isao u pocepanim pantalonama, a kad se preko GSS docepao 5 upravnih odbora od kojih je svakako najbolji Telekom Srbija poceo da je dolazi na posao sa zatamnjenim audijem i Versace odelima. Ajd da je bar bio clan neke partije koja ima neko uporiste u birackom telu pa i da kazem nesto u njegovu odbranu (u fazonu zajebali smo se) ali sine da jase na konto 0.002% birackog tela....jadno...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
jos jedan pravnik na forumu... divno  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
Pa sad ne znam koliko je to bas divno. Sem ako mi nisi koleginica? Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
za sada: malaj, zivkovic84, nbns, ti, ja... i jos neko.. ne mogu se setiti...

inace.. i Antic je muljao sa mazutom za fakultet dok je bio dekan... bar se pricalo na fakultetu.. tako je i onaj njegov nesrecni asistent dobio mesto...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
za sada: malaj, zivkovic84, nbns, ti, ja... i jos neko.. ne mogu se setiti...

inace.. i Antic je muljao sa mazutom za fakultet dok je bio dekan... bar se pricalo na fakultetu.. tako je i onaj njegov nesrecni asistent dobio mesto...  Smile
Haha, mada meni je Antic ostao u super secanju. Totalni ludak ali sam kod njega iz Uvoda u gradjansko, Naslednog i stvarnog dobio ciste desetke. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Dobar predavac, veliki mafijas i mufljuz  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
Dobar predavac, veliki mafijas i mufljuz  Smile
ma daj bre koji mafijas. Za to sto je valjao mazut pre se moze reci sitan lopov. Smile
E odosmo mi u zesci off...sorry
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Felis Onza

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23718
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Motorola v3x
Anea ja nisam na pravnom. Mada ovo sto si napisala nije pogresno. Objasnicu ti sutra.

Pa uvek se znalo da su politicari postenjacine.

Mada profesori pravnog fakulteta u beogradu inace imaju lepe plate (naravno uz neka angazovanja sa strane).
IP sačuvana
social share

Igraj pametno, igraj sigurno, igraj singl
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
budes clan: SPS -> JUL -> SRS

i tako zaradis milione za nerad... Smile

eto ... da se vratimo na temu Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:45:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.