IN < - Kako se racunaju porodicna kolena? - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: partizanbeograd33 :
Da li neko zna kako se racunaju porodicna kolena? Upoznala sam jednog decka, i ispostavilo se da su moj deda i njegov deda braca od striceva(braca od dva rodjena brata).   Znali neko koje smo mi koleno ili kako vec to ide.  .  .  .  .  .  ???
Autor: gagijk :
Браћа рођена су рођена, нису колено...
Браћа од стричева су прво колено, дакле деде су прво...
Очеви/мајке друго колено...
Вас двоје сте треће!

Јако близак род...   :flower:

Што се мене тиче овај " :weirdface: " смајли је дефинитивно адекватан, не знам шта друго да кажем...
Autor: gottago :
roditelj - dete - prvo koleno
rodjena braca ili sestre - drugo koleno
babe, dede - unuci trece koleno

Citat

Upoznala sam jednog decka, i ispostavilo se da su moj deda i njegov deda braca od striceva(braca od dva rodjena brata).   Znali neko koje smo mi koleno ili kako vec to ide.  .  .  .  .  .  ???
ne podlezete zakonu , mada je meni  :[1]:
Autor: Anea :
Kanonski, pravni i narodni redovi se razlikuju...

Pravo kaze:

Brak ne mogu sklopiti krvni srodnici u pravoj liniji, a od srodnika u pobočnoj liniji brak ne mogu sklopiti: rođeni brat i sestra, brat i sestra po ocu ili majci, stric i sinovica, ujak i sestričina, tetka i bratanac, tetka i sestrić, deca rođene braće i sestara, te deca braće i sestara po ocu ili majci.

Tu se nigde ne spominje incest, ali on se odnosi pre svega na srodnike u pravoj liniji i pobocnoj do odredjenog stepena...
Autor: WhiteGoa :
http://forum.burek.com/rodbinske-veze-i-nazivi-za-njih-t393253.msg6463147.html#msg6463147
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo