Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li mogu u 'windows-'u napravljen sajt da host-ujem na 'linux hosting'?  (Pročitano 1283 puta)
04. Jan 2007, 17:30:11
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nasao sam dobar hosting program, tacnije http://www.oklop.com/, hteo bih da kod te firme host-ujem moj sajt, na prezentaciji im pise 'linux hosting', znam da je Windows vs. Linux, Linux nikad nisam upotrebljavao, da li ja mogu moje sajteve napravljene u Windows-u i za Windows korisnike da hostujem na takvom serveru, i sta 'linux hosting' znaci? Search.yahoo-irao sam ali bez uspeha, a da ne pisem toj firmi, neutralno misljenje je najbolje!
« Poslednja izmena: 04. Jan 2007, 17:32:58 od metrostar »
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Guns don`t kill people, I do

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 376
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone
Ovako nema to veze gde si ti pravio sajt kad je sajt obichan kod i on ce ti raditi gde god da ga hostujesh.
Linux je bolji zato shto je sigurniji i stabilniji i nema svrhe uzimati win hostove.
Taj sajt koji si napravio nema veze da li je pravljen na linuxu ili windowsu isti je tako da....

Dakle odgovor je DA mozhes  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Rode donose decu - Pauk odnosi auta!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Nasao sam dobar hosting program, tacnije http://www.oklop.com/
Pateticni lazovi
Citat
hteo bih da kod te firme host-ujem moj sajt, na prezentaciji im pise 'linux hosting', znam da je Windows vs. Linux, Linux nikad nisam upotrebljavao, da li ja mogu moje sajteve napravljene u Windows-u i za Windows korisnike da hostujem na takvom serveru, i sta 'linux hosting' znaci? Search.yahoo-irao sam ali bez uspeha, a da ne pisem toj firmi, neutralno misljenje je najbolje!
Windows hosting = Asp hosting
Citat
Linux je bolji zato shto je sigurniji i stabilniji i nema svrhe uzimati win hostove.
Windows serveri sluze za jedno a linux serveri za drugo.
Da li je windows manje siguran ili nije, krajnje je diskutabilno jer je situacija znatno bolja danas nego pre 4-5 godina.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne kontam to za 'pateticni lazovi', video sam ih na listi hosting firmi koju je moderator napravio na ovom forumu, isao sam od firme do firme i zakljucio da su jedna od dve najpovoljnije, nase i najsigurnije, druga je uniwebhosting.com, ali daju odnos 500MB protora sa 20GB protoka sto mi je mali protok, pitao sam ih dali mogu da sam kreiram hosting paket, npr. 500MB prostora i 50GB protoka, nisu odgovorili. Ako ima neka povoljnija hosting firma, da je nasa i proverena, nek' mi javi, trebao bih u narednih par dana da uplatim hosting, i sledece nedelje sajt da mi je online. 

NelleBG je napisao: Ovako nema to veze gde si ti pravio sajt kad je sajt obichan kod i on ce ti raditi gde god da ga hostujesh. SerbianFighter: 'Windows serveri sluze za jedno a linux serveri za drugo'. Kontradiktorna su misljenja, ne znam koji je prvi odgovor.
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ne kontam to za 'pateticni lazovi'
Procitaj link pa ces skontati.. ako ne skontas, koristi usluge Smiley
Citat
ali daju odnos 500MB protora sa 20GB protoka sto mi je mali protok
To je prilicno realan odnos za nasu zemlju.
Citat
Ako ima neka povoljnija hosting firma, da je nasa i proverena,
Nasa?
Tutorijal nije bio dovoljan?
Citat
NelleBG je napisao: Ovako nema to veze gde si ti pravio sajt kad je sajt obichan kod i on ce ti raditi gde god da ga hostujesh. SerbianFighter: 'Windows serveri sluze za jedno a linux serveri za drugo'. Kontradiktorna su misljenja, ne znam koji je prvi odgovor.
Nisu kontradiktorna...
Windows hosting je za asp stranice, access baze i sl...
Linux hoting je za php, perl i sl..
Ako ti je sajt cist html, onda nije ni bitno koji si uzeo..
Ako nije, onda bi sam trebao da znas za sta je win a za sta linux
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nasa zbog 'proverenosti', adrese, reference, ako nesto zapne znam gde da se zaputim da isterujem pravdu, sta mi vredi da saljem pare za Tunguziju kad nit' znam ko su nit' sta su, u kojoj su vremenskoj zoni i kad im je 'live' podrska budna, ne mogu telefonom da ih nazovem... a i nemam kartice da placam online strane 'proverene' hosting-ere.

Glups! od mene za kontradiktornost. Hvala na info-ima.  Smile
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Guns don`t kill people, I do

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 376
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone
Pa pod predpostavkom da je html poshto vidim da je pochetnik chim je tako neshto pito i sumnjam da bi se odma bacio na php ili neshto slichno ali shta si ti mislio da danas svi imaju linux i da ovi sa linuxa hostuju na linuxu a ostali na winu host sa win platformom je daleko skuplji prvo zbog licence za win a i odnos 20 GB na 500 MB je sasvim realan i u nekim sluchajevima sasvim dovoljan


A sad koji je stabilniji to je opet pitanje i od sluchaja do sluchaja ali tebe bi trebao da zadovolji Linux host da ne potezhemo druga pitanja... Smile
IP sačuvana
social share
Rode donose decu - Pauk odnosi auta!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Nasa zbog 'proverenosti', adrese, reference, ako nesto zapne znam gde da se zaputim da isterujem pravdu, sta mi vredi da saljem pare za Tunguziju kad nit' znam ko su nit' sta su, u kojoj su vremenskoj zoni i kad im je 'live' podrska budna, ne mogu telefonom da ih nazovem... a i nemam kartice da placam online strane 'proverene' hosting-ere.
Ti ces da isterujes pravdu ako nesto zapne?!
Sa nasim hosting providerima ?!
Cuo nekad da je imalo svrhe ?!
Kada je u pitanju stranac nikad apsolutno nema nikakvih problema..
Naravno, ako posao odradis onako kako sam napisao...
A sto se kartica tice.. to je najmanji problem.. 7 dana cekanja u bilo kojoj banci.. a cime god da planiras da se bavis, neophodne su ti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat: SerbianFighter
Pateticni lazovi.

Upravu si da sam patetican lazov, sad kad sam otvorio domen i hosting kod te firme, mejl nalog otkaze download atacmenta posle downloadovanih 50kb i to pri brzini koja krene od 5kb pa padne na 200bytes/s. Dali mi odgovor da se sa time nisu susrecali i posto vecina ljudi koristi POP3 da bi mozda i ja trebao. Jel' to uobicajena situacija?

I to kada pristupim mojsajt.com/control panel da se protok malo pojavi pa nestane? Isti slucaj i sa FTP kada upload-ujem sajt. Imam ADSL tako da nije problem kod brzine mog interneta.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2007, 23:52:02 od metrostar »
IP sačuvana
social share
...nema vise vremena za bilo sta, nema vremena, 45.38, Vujevic, Vujevic, evo sansa i gol...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Svi na kraju shvate... samo nekima treba par puta da ispadnu jebena strana.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.