Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:02:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se oporaviti od depresije  (Pročitano 5928 puta)
14. Jul 2009, 08:49:35
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Ukoliko ste nekada u toku života patili do depresije, znate koliko ona može uticati na to da se osećate bezvoljno i beznadežno. U tim trenucima je možda najbolje zatražiti pomoć stručnjaka. Ukoliko to ipak nije vaš prvi izbor, postoje i drugi načini pomoću kojih vi sami možete ublažiti simptome depresije.

Svakodnevne fizičke aktivnosti, promena načina ishrane, igranje sa kućnim ljubimcem - sve to može doprineti poboljšanju vašeg raspoloženja.

Neka kućni ljubimac otera "žute minute"

U teškim trenucima kućni ljubimac vam stvarno može zameniti najboljeg prijatelja ili prijateljicu. Dok se igrate sa njim, vaše misli se kreću u drugom smeru i crne zamenjujete onim bezbrižnim. Samim tim što se starate o kućnom ljubimcu, vi se posvećujete nečemu, tj. nekome, a ne vama samima, a briga o nekome drugom deluje terapeutski.

Hranite se zdravo kako biste poboljšali umno i telesno stanje

Već se vekovima unazad zna da između uma i tela postoji jaka veza, kao i da je veoma bitno održati tu vezu u ravnoteži. A zdrava ishrana ne samo da služi kao osnovni pokretač vašeg tela već doprinosi i tome da se mentalno osećate bolje. Zato je jako bitno voditi računa o tome koliko kalorija unosite u organizam svakoga dana. I ne samo to: morate voditi računa i o količinama masti i šećera, tj. treba odrediti granicu i pridržavati je se. Zato je najbolje zasnovati svakodnevnu ishranu na što više voća, povrća i žitarica, što će pomoći da održite svoje zdravlje a samim tim i dobro raspoloženje.

Određene vrste hrane mogu vam popraviti raspoloženje

Neka od dosad sprovedenih istraživanja ukazuju na to da omega-3 masne kiseline i vitamin B-12 mogu biti jako efikasni u ublažavanju naglih promena raspoloženja, pa i pojave depresije. Riba poput lososa, tune i skuše bogata je omega-3 masnim kiselinama, baš kao i orasi i tamnozeleno povrće. Vitamina B-12 najviše ima u morskoj hrani i nepunomasnim mlečnim proizvodima.

Smanjite kofein

Uznemirenost i nervoza su česti uzroci depresije. A previše kofeina može vas učiniti jako nervoznim, previše osetljivim i sklonim uznemirenosti. Malo rigoroznija kontrola i smanjivanje količine kafe, crnog čaja, gaziranih napitaka i čokolade može učiniti mnogo na polju vašeg raspoloženja. Takođe vam može pomoći da noću bolje spavate, što opet pozitivno utiče na raspoloženje.

Budite kreativni

Slikanje, fotografisanje, muzika, pisanje dnevnika - sve su to načini na koje ljudi istražuju svoja osećanja i iskazuju ono o čemu najčešće razmišljaju. Svaka kreativnost može vam pomoći da se osećate bolje i življe. Neka vam konačni cilj ne bude da stvorite umetničko delo, već da se bavite nečim što vam pričinjava zadovoljstvo. To vam može pomoći da bolje razumete sami sebe i svoja lična osećanja.

Budite okruženi ljudima koji vam najviše znače

Ljudi kojima ste dragi i koji vas vole uvek će želeti da vam pruže podršku i pomognu da prebrodite teške trenutke. Zato ih nikako nemojte isključivati iz života. A ukoliko ih pustite u svoj svet, vi ćete samo biti na dobitku, jer ćete se osećati mnogo bolje. Stoga se nemojte ustručavati da pozovete dragog prijatelja na šolju kafe ili da sa svojim pertnerom odete u šetnju. Sam razgovor sa nekim može vam biti od pomoći u prevazilaženju depresije. Uvek je dobro imati kraj sebe nekog ko će vas saslušati.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Samsung Galaxy S III
Ne znam hoce li se sloziti neki, ali po meni je INAT dobro oruzije. Udarite u inat depresivnom stanju, tako sto ce te se namerno i svesno srozavati u onim najgorim momentima. Da, bas onda kada i telo i mozak zeli da se odbrani, vi se oduprite sebi, u inat logici, pustite neku tuznu pesmu na primer i trudite se da od tog momenta napravite sto veci horor. Deluje kao mazohisticki pristup, ali nakon kojeg ce te sigurno osetiti izvesnu dozu olaksanja i slobode. Vremenom, zavisi od karaktera mozda na taj nacin i savldate stanje patnje, bola, suicidnosti, jer ce vam jednostavno dosaditi svet bola, upravo iz razloga sto ga sada svesno i predato sami stvarate i dozirate. Drugimr recima, preuzimite  depresiju u svoje ruke.

U ekstreminijim slucajevima, preporucio bih cak nanosenje bola fizickim putem. Kaznite sebe ili jos bolje, neka neko kazni vas zbog takvog stanja. Pretocite depresiju u SM igru. Uskoro ce vas mozak locirati vecu kolicinu bola na telu i u tim momentima oseticete dusevno olaksanje upravo iz razloga sto telesna bol postaje primarna. Kada zavrsi tretman, bicete srecni sto su udarci, a samim tim i bol okoncani. Ujedno ce te osetiti zahvalnost i uzivacete u stanju okrepljenja.
 
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

prirodna plavusa rodila sam se sa plavom kosom

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 2027
Zastava Bosilegrad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG 
Black_Pirate me podseca na one narkomane koje su lecili batinama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Better Call Saul !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia c5
Rad,rad i samo rad.Sto fizicki tako i psihicki. Nema boljeg i brzeg leka,znam iz licnog iskustva. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Samsung Galaxy S III
Black_Pirate me podseca na one narkomane koje su lecili batinama.

Ne samo sto podseca, Black_Pirate i jeste narkoman  Smile
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson p910i
Pivo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Jel ovo Putnica na slici??????????  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nije, putnica je lepša.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Protiv svoje depresije se uvek izlecim kucnim poslovima ,sportom ,masazama,feniranjem,trosenjem para u salonima lepote ,shopingom...kad me sve to prodje ,stanem i gledam stvari na sta sam bacila pare i redovno me grize savest jer mi sve to nije trebalo ,ali eto - bilo je olaksavajuce u tim momentima .A kad para nema,ondak se lecim muzikom.
U principu imas dve opcije - Ili ces ti sjebati depresiju ili ce ona tebe ,trece nema !
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ja prosetam par sati... odem u prirodu Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:02:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.