Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se oblače uticajne žene Vašingtona  (Pročitano 864 puta)
09. Jan 2007, 22:13:57
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Kako se oblače uticajne žene Vašingtona
Crveno, volim te crveno
Kad SAD šalju svoju izaslanicu u Srbiju i na Kosmet, Mila Beća, modni savetnik „Saksa Žandela”, sluša se kao sveto pismo


Na prijemu u Beloj kući uoči Božića lice prve dame izjednačilo se po boji sa crvenom čipkom haljine do zemlje omiljenog dizajnera Lore Buš – Oskara dela Rente. Haljina sa žaketom stajala je osam i po hiljada dolara, a kupio je, kako to biva u svetu uticajnih žena i muškaraca Vašingtona, njen sekretar za kupovinu i oblačenje. Ali kako su zvanice dolazile, ispostavilo se da još tri dame nose identičnu crvenu haljinu dominikanskog kreatora.
Takav gaf nikada se ne bi desio da je prva dama odabrala „Saks Žandel” na Čevi Čejsu, proglašen ove godine za najbolji dizajnerski butik u celoj Americi. U njemu (u svemu što je najbolje u Vašingtonu ima uticaja iz Beograda) radi i naša nekadašnja Beograđanka, sada modni konsultant pri salonu dizajnera „Luj Fero” Mila Beća. „Butik koji je prodao haljinu Oskara dela Rente prvoj dami Amerike morao je o tome da obavesti i samog dizajnera, a nikako nije smelo da se desi da božićni prijem u Beloj kući presedne domaćici. Kažu da je Lora Buš dobrodušna po prirodi, pa je slikavši se sa mužem u leptir-mašni ispred božićne jelke otrčala uz stepenice i vratila se preobučena u… crno.

Posebne pripreme za Beograd

Ali Mila Beća, potpuno nezainteresovana za političke trendove, svu svoju kreativnost troši na to da učini mušterije zadovoljnim. „Za mene je najveće zadovoljstvo da vidim na nekom sastanku kako žena nosi nešto što sam joj ja preporučila. I tada tačno znam da li sam pogodila ili ne, iako nemam pojma o čemu se na tom skupu politički razgovara.”

Rozmari di Karlo, zamenica pomoćnika državnog sekretara, često, kako se zna, putuje po Balkanu, a u Beogradu i na Kosmetu ima uvek značajnu misiju koju joj poverava zvanični Vašington. Kad krene na put, ona obavezno svrati kod Mile Beće u „Saks Žandel”. „Šta da obučem za Beograd”, pita Milu. „Gospođo Di Karlo, Beograđanke su odlično obučene i prate modne trendove, za put u Beograd morate posebno da se spremite”, odgovara joj ova nekadašnja Beograđanka, uvek pažljivo odevena i obuvena. Preporučim joj neki laki noviji sivkasti kostim, sa belim topom ispod. Nagovorim je i da ponese strukirani sako boje burgunca. Za večernje prijeme obično tražim nešto još klasičnije. Za Kosovo razgovaramo oko sportskog kardigana. Jedan dizajnerski komplet košta oko tri ili četiri hiljade dolara… A kad se vrati iz Beograda, Rozmari di Karlo žali se modnom savetniku u „Saksu Žandelu” da je i pored sveg ustručavanja i smotrenosti nabacila kilo ili dva.

Među omiljene mušterije modna konsultantkinja iz Beograda ubraja Vernona Džordana, crnog naočitog američkog advokata, velikog prijatelja Bila Klintona, poznatog i po tome što je u jeku afere sa Monikom Levinski pokušao da je, pronašavši joj drugo radno mesto (u Pentagonu), savetuje „očinski” da zabašuri ceo skandal. Ali Vernon Džordan je veliki kavaljer prema svojoj ženi, pa je redovno iznenadi izdašnim poklonom neke dizajnerske linije. Dvanaest, dvadeset hiljada dolara… to nije tako velika suma koja bi se pamtila kao bolja kupovina u „Saksu Žandelu”.

Hilari voli boje i Fer

Za inauguraciju sudije vrhovnog suda Džona Robertsa, njegovoj supruzi Mila Beća predložila je crvenu haljinu, a od nakita neupadljivu ogrlicu od belih bisera. „Crveno, plavo i belo boje su zvanične Amerike, a inauguracije su veliki događaj u američkom životu, pa sam želela da gospođa Roberts bude adekvatno obučena. Haljina se po boji slagala sa kravatom njenog supruga, inaugurisanog vrhovnog sudije. Mislim da je moj savet bio pun pogodak, i drago mi je zbog toga”, kaže Beća.

Kakav je ko u političkom smislu Milu Beću kao profesionalca za modu uopšte istinski ne zanima. Tako i o Hilari Klinton, možda budućoj prvoj ženi predsedniku Amerike, ona govori kao o modelu. „Njena savetnica za kupovinu modela nam je čest gost u ’Saksu Žandelu’. Obično joj ponudimo liniju ’Fero’ koju njujorška senatorka jako voli. Garderoba, najnoviji modeli, šalje joj se u Njujork: to je u skladu sa posebnim aranžmanom vlasnika ovog ekskluzivnog butika. Kasnije ona vraća komad ili dva koji joj ne odgovaraju. Ali najveći broj stvari zadrži.” „Hilari voli boje i lepo joj kao plavuši stoje: crveno, žuto, zeleno”, dodaje Mila. Koji broj nosi, to nije za šire obelodanjivanje, ali mnogo je vitkija Kondoliza Rajs, sadašnji državni sekretar. Ona u radnju na Čevi Čejsu, u ulici Viskonsin, tačno na obodu Vašingtona sa državom Merilend, dolazi nedeljom sa obezbeđenjem. Za vitku ministarku spoljnih poslova nije teško otvoriti radnju, a dočekuje je uvek menadžer. Ona ima svoj stil, uglavnom, kako se to kaže modnim rečnikom, „ne nosi boje”: uvek je u crno-beloj kombinaciji, ili pristaje i na poneku sivu ili tamnosmeđu varijantu. Ta klasična elegancija joj jako dobro stoji, smatraju u radnji gde Kondoliza Rajs troši svoje pare.

Mila Beća nije imala priliku da savetuje nekog od naših bogatih ljudi, bilo da su iz sveta politike, estrade bilo nekog drugog važnog, a probitačnog, posla. Kaže da nema pojma čime se bave ruski klijenti koji joj dolaze u radnju. Zna samo da i oni plaćaju isključivo u „kešu”. Plastika koja ostavlja trag u kompjuterima i dosijeima ih ne zanima.

I tako teku na obodu političke prestonice sveta vašingtonski modni dani: u sivom, crnom, belom i crvenom – da patriotski  zablešti…

Zorana Šuvaković

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.