Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:54:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se moliti  (Pročitano 6471 puta)
02. Jul 2011, 09:56:23
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 28
Browser
Chrome 12.0.742.112
Molitva je fenomen koji stoji nasuprot prvobitnog greha koji je čovek učinio, greha koji ustvari znači nerealno shvatanje nas samih.  To je stanje u kome stvorenje ili čovek misli o sebi više nego što jeste, ustvari, nije u stanju da sagleda svoje mogućnosti, svoje realnosti.  U molitvi čovek dolazi Bogu na jedan poseban način i traži Njegovu milost.  Dozvolite mi da na samom početku kažem da je molitva srce hrišćanstva.  Bez molitve nema hrišćanstva.  Ono što ću vam ja izneti ovde jeste biblijski stav u vezi sa molitvom.  Možda će se to razlikovati od shvatanja koje ste do sada imali o molitvi, ali na samom početku mogu vam reći da je molitva nešto najlepše i najvažnije.  Milioni ljudi više ne prihvataju Božji suverenitet i odbijaju, to jest ne žele da od Njega zatraže pomoć.  Dakle, obično, kada se čita Biblija, dobro je da se čovek obrati Bogu u molitvi da može razumeti Božju reč, Bibliju.  Moj zaključak je da svi oni koji su odbili da se mole Bogu ustvari nikada nisu postali hrišćani.  U molitvi čovek priznaje svoje stanje stvorenja.  Niče je kazao da je sramotno moliti se i da je molitva samo za slabiće, za decu i za žene, a ne i za ljude.  Na to mu je jedan drugi mislilac, doktor Aleksis Keler, odgovorio: "Nije sramotnije moliti se nego piti i disati.  Čovek ima potrebu za Bogom kao i za vodom i kiseonikom. " Vrlo često u teologiji ćete naći ideju u biblijskoj misli da je molitva slična disanju.  Naime, čovek može nedeljama živeti bez hrane, takođe danima bez vode, ali možda samo nekoliko sekundi bez disanja.  Molitva je dakle za duhovni život čoveka ono što je disanje za fizički život čoveka.  Šta ustvari znači moliti se? Moliti se znači zatražiti od Boga Njegovu milost, Njegovu ljubav, snagu da pobedimo zlo sa kojim se sukobljavamo svakodnevno.  To je jedna definicija molitve.  Druga: moliti se znači kazati Bogu naše želje, naše odluke, naše radosti kao i naše žalosti, naše probleme, zabrinutosti, primiti od Njega svetlost koja će inspirisati naše misli i orjentisati naše akcije, naša dela.  Moliti se znači dati Bogu celo naše srce, tražiti oproštaj, pomoć i silu, osetiti svu našu slabost, mizeriju i uzviknuti: "Ja, Gospode, ne mogu više, uzmi na sebe ove moje terete, ja ti dajem ovaj moj bedni život. " Moliti se znači obožavati, voleti, priznati da Bog može sve, a da čovek može vrlo malo i odbiti da nastavimo put sami nego zajedno sa Njim.  U svakom slučaju molitva je dijalog, to je razgovor čoveka sa Bogom, to je misteriozni dijalog gde čovek pita, traži, a Bog odgovara.  Vi znate da postoji više vrsta molitava.  Postoje javne molitve i postoje tajne molitve, kada se molite da vas niko živi na ovom svetu ne vidi.  Moje lično mišljenje, ja ne kažem da je ovo biblijski stav, jeste da je tajna molitva najvrednija molitva za život jednoga vernika.  Svakako javne molitve imaju svoju vrednost, ali kada ja pogledam moj život unazad, ja znam da su te molitve kad nikoga nije bilo, kada sam se sam sa Bogom borio, da su to bile molitve koje su zaista odlučivale o mom životu.  I ovde Hristos naglašava: "Kad se moliš uđi u klet svoju. " Knjiga proroka Joila, 2.  glava, 12.  i 13.  stih, nešto što nam govori o duhu molitve, kakva bi trebalo da bude molitva.  Tekst kaže: "Zato još govori Gospod: obratite se k meni svim srcem svojim, i posteći i plačući i tužeći.  I razderite srca svoja a ne haljine svoje, i obratite se Gospodu Bogu svojemu, jer je milostiv i žalostiv, spor na gnjev i obilan milosrđem i kaje se oda zla. " Dakle ovde Gospod nam kaže: "Kada se molite obratite se Gospodu svim srcem svojim, razderite srca svoja. " Naime, imali su običaj ljudi u starim vremenima, kada su bili u trenutcima posebne žalosti, da cepaju svoju odeću, da razdiru svoju odeću.  Gospod kaže: "Nije potrebno da razdirete svoju odeću, razderite srca svoja, ona kamena, tvrda, koja stoje nasuprot Bogu, i obratite se Gospodu Bogu svojemu jer je milostiv i žalostiv. " Dakle, ono što smo saznali sada jeste da je molitva otvaranje srca Bogu kao prijatelju, ona je disanje duše i tajna duhovne sile.  Prava molitva znači izlivanje najdubljih težnji srca Bogu kao nebeskom Ocu, a ne verujem čitanje ili ponavljanje nekih rečenica.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

24732_111091932251371_100000516947247_188442_5308544_n.jpg
(35.5 KB, 346x425)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG G2
  5 “And when you pray, do not be like the hypocrites, for they love to pray standing in the synagogues and on the street corners to be seen by others. Truly I tell you, they have received their reward in full. 6 But when you pray, go into your room, close the door and pray to your Father, who is unseen. Then your Father, who sees what is done in secret, will reward you. 7 And when you pray, do not keep on babbling like pagans, for they think they will be heard because of their many words. 8 Do not be like them, for your Father knows what you need before you ask him.

Link
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
Citat
Moliti se znači obožavati, voleti, priznati da Bog može sve, a da čovek može vrlo malo i odbiti da nastavimo put sami nego zajedno sa Njim.  U svakom slučaju molitva je dijalog

Psihijatrija bi svašta mogla da kaže na ovo.  Smile

Sve je u redu dok je monolog, kao što obično jeste.  Smile
Ali kad pređe u dijalog... e tad već imate problem.  Smile

---
Citat
Kako se moliti
Ovako nekako

« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 18:32:47 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+



Kacio si ovo vise puta. Slika je retardiran pokusaj skrnavljenja religije. Kao da si na pola postera stavio sliku Mocarta a na drugi dio neku turbo folk pjevaljku. То sto si napisao "Like this" ne govori nista o Mocartu, vec o tvom siromastvu duha. O zalosnoj cinjenici da vrhunsku vrijednost citave muzike pronazalis u necemu primitivnom. Sto znaci da se i sam podsvijesno identifikujes sa kicem i sundom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
Citat
Sto znaci da se i sam podsvijesno identifikujes sa kicem i sundom.

Kažeš to kao da je nešto loše.  Smile

S druge strane... ja bar nisam šizofreničar pa da vodim dijalog sa imaginarnim bićima.  Smile
Niti sam zaludan da vodim monolog sam sa sobom i svojim plafonom.  Smile

Slika je retardiran

Trebalo bi da imaš malo više poštovanja prema ljudima s kojima se tvoj bog poigrao i nije im udelio zdravlja.
http://www.youtube.com/watch?v=qn70gPukdtY
 Smile

To samo govori o siromaštvu duha.  Smile
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 19:38:41 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Nokia 6220
Ja se molio da Goa malo skrati postove i upalilo je. Jos samo da prestane da troluje ovaj deo foruma, al' za to verovatno treba da se molim lightsoftu  Smile
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 19:50:15 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@WhiteGoa

Otkuda ti znas kakvom se Bogu bilo ko moli? Ti ovde svojim glupim karikaturama ismjevas molitvu. Ne bitno kakvu. A nemas pojma koliko su takve poruke dosadne. Dolazis ovde samo da trolujes... Jeste da nije Xbox360 na temi o Playstation 3, ali tvoje nametanje stavova na religijskim temama se od toga ni pocemu ne razlikuje...
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 20:14:03 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Da ne idemo u neke metafizičke vode, molitvu možemo sagledati čisto psihološki i zaključiti da ima i pozitivnih strana. Ako ništa drugo molitva može biti jak placebo koji ljudima uliva snagu u teškim trenucima, smiruje ih kada su uznemireni, služi kao ventil da se ispuste negativne emocije i sl.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Da ne idemo u neke metafizičke vode, molitvu možemo sagledati čisto psihološki i zaključiti da ima i pozitivnih strana. Ako ništa drugo molitva može biti jak placebo koji ljudima uliva snagu u teškim trenucima, smiruje ih kada su uznemireni, služi kao ventil da se ispuste negativne emocije i sl.

Bio sam neposredno u okruzenju vernika za vreme jednog jako teskog trenutka, porodicna tragedija. Nazalost molitve i vera tu nista nisu pomogle, covek je i pored toga izgubio volju za zivotom, razmisljao o samoubistvu itd. Moze se reci da je druga osoba ateista mnogo bolje podnela situaciju.
Poenta price je, koliko ce neko imati snage u teskim trenucima, i koliko ce biti uznemiren ili smiren, zavisi od licnosti a ne od molitvi i religije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Помоз Бог браћо Срби !!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung 
Слатка молитва буре стишава
у тишини срце преображава.
Хладна пештера није тескобна
кад је душа људска Божја скинија.

Светогорске стазе воде подвигом,
сав човечји живот Цартву Небеском,
пристаништу мирном у дану незалазном.

(текст свештеник Арсеније Арсеенијевић)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:54:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.137 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.