Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:33:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako protiv predrasuda?  (Pročitano 16342 puta)
02. Dec 2009, 10:24:04
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja bih da mi se na ovo baš stručno odgovori. Koji je najefikasniji način u brobi protiv predrasuda, sujeverja... koje društvo (pojedinca, pa samim tim i društvo) koči, vuče nazad? Npr. retko će koji roditelj napisati testament i podeliti za života imovinnu deci (a ne da ih zavađaju nakon smrti!) jer se plaše da će da umalerišu (ili su jednostavno neodgovorini?), još nisu u većini oni koji će za života zakupiti grobno mesto, jer čim to urade garant će "Bog po svoje", nevoljno primamo u kuće komercijaliste koji prodaju životna osiguranja, jer čim se osiguram garant će da me klepi kamion... Šta je lek? Pomoć? Društvena kampanja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia N97
Obrazovanje je lek protiv sujeverja, a upoznavanje protiv predrasuda.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Obrazovanje je lek protiv sujeverja, a upoznavanje protiv predrasuda.
Upravo tako. Wink

Društvena kampanja?
Ni pod razno. Meni se više čini da društvene kampanje u Srbiji za cilj imaju raspirivanje predrasuda, a ne borbu protiv njih.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
drustvena kampanja?

nikako.

imam predrasude prema drustvenim kampanjama Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG 4X HD
Znachi dotle je doshlo, pokushavash da matorce naterash da napishu testament i ostave sve tebi i josh ti je i to malo pa hocesh da im utrapish i polisu zivotnog osiguranja, da pored nekretnina kapne i neki kesh,a?

 Smile

Shalim se  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Kakav crni testament. Ugovor o dozivotnom izdrzavanju i resen problem.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Obrazovanje nam omogucava da nadjemo nacin da svoje predrasude potkrepimo i opravdamo...

Inace, jedan veliki covek... inace moj prijatelj... rekao mi je, u situaciji kada sam bio u ogromnim problemima i kada sam mislio da cu od nerviranja i sekiracije samo da se izvrnem... "Nista se ti ne sekiraj... nece nista da ti se desi... radices... izvucices se iz govana, sve ces sanirati, dovesti u red... i kada bude sve ok, kada budes trebao da odahnes, onda ce te udariti kamion" ...
Doduse, nije me udario kamion, ali nije bio daleko od istine...

Veliki covek.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Znam, što reče Čerčil (koga inače prezirem kao čoveka, ali mora se poštovati kao političar): kada bih znao gde ću da padnem, tu bih seo. Ali imao je on i bolju mudroliju: nikada u životu nisam stajao kada sam mogao da sedim i nikada nisam sede kada sam mogao da ležim.
Ima toliko predrasuda u našem narodu, toliko sujeverja, praznoverja... da je to možda najbolji dokaz globalne srpske needukovanosti. Nego, zašto ste protiv kampanja. Misliim na kampanju poput "Očistimo srbiju" ili sl. Tako bi se moglo uraditi i nešto na temu duhovite edukacije koja bi za cilj imaja razbijanje predrasuda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Hajde da ti i po nesto kazem u vezi onoga iz prve poruke...

O deci, imovini i smrti...

Ne mogu da kazem da je ovo vidjenje situacije jedino ispravno... verujem da to mnogo zavisi od osobe do osobe, od situacije do situacije i od okruzenja do okruzenja... ali...

Napraviti testament je intimni cin... nesto sto niko ne treba da zna osim te osobe, a testament predstavlja dokument koji ce svima kojih se tice biti predocen nakon smrti...
On nista ne resava, i on ne sprecava zavade i probleme...
Naprotiv, cesto on moze biti i uzrok...
U varijanti gde covek ne precizira nista, vec se sve sprovodi u skladu sa zakonom, to je tako kako zakon propisuje... Ali kada covek sam napravi rez, onda donekle i on sam snosi odgovornost... bio mrtav ili ne...
Nece da se mesa, nece da bude odgovoran.. ne zeli da bude taj koji ce staviti cenu na nesto sto ne bi smelo da je ima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia N97
Dobar primer. Prosechan Srbin mrzi Sergeja Trifunovica. Razloga je pregrsht ... uspeshan je, talentovan, formalno neobrazovan, bezobrazan, uvek glumi autoritete, uglavnom glumi negativce, ima reputaciju narkomana. Tada prosechan Srbin povezuje Sergeja i ekoloshki svesno ponashanje i kazhe:"Mrsh u pizdu materinu inidjancu jedan, sad cu amerno svuda da bacam otpatke."

Ja lichno gotivim javni nastup Sergeja i smatram ga glumcem na kub. Ne poznajem ga lichno, ali sam od onih koji ga poznaju chuo da je dobar momak. Mada, ja sam uvek bacao otpatke u kantu.  Smile

Zakljuchujemo da je kampanja promashaj.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:33:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.