Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:16:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako prijaviti smestaj u domacoj radinosti?  (Pročitano 1122 puta)
10. Mar 2010, 18:09:49
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson k310i
Na sajtu ministrava ekonomije i regionalnog razvoja sam nasao ovaj deo vezan da pruzanje usluge nocenja u privatnim smestajima.


физичко лице мора да има закључен уговор са локалном туристичком организацијом, туристичком агенцијом или са привредним субјектом регистрованим за обављање угоститељске делатности, преко којих врши изнајмљивање. Овај уговор се доставља локалној самоуправи ради евидентирања.
Ima li neko iskustva sa pokretanje necega ovakvog...Kako idu te stvari
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Vidi ovako...
Suvlasnik sam knjigovodstvene agencije koja je (moze se reci) specijalizovana za knjigovodstvo u turizmu buduci da vodimo nekoliko turistickih agencija u N.Sadu i zajedno sa njima smo "preziveli" kompletnu sexualnu naobrazbu koja se desavali proteklih nekoliko meseci - neponovilo se....
To sto pise jeste tako i u praksi, bar ako pricamo o legalnim stvarima. Nasi klijenti imaju zakljucene ugovore sa fizickim licima koji izdaju smestaj u N.Sadu i na Ceneju (salasi i sl.).
Ugovori nisu nista posebno i relativno su tipski a moraju se i raditi poreske prijave i sl.
Ako ti treba vise informacija, da ne duzimo sada javi mi se na e-mail pa cemo tako da ne gusimo ljude...
pozz.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2010, 19:43:49 od G@sha »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
SonyEricsson k310i
Reci mi samo da li to lice sa kojim bi ja kao angencija pravila ugovor mora nekako biti registrovano ili ne?I kako oni placaju porez  i sl?Pricaj mi kao da ja npr zelim da sklopim ugovor sa angencijom sta sve treba da radim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Fizicko lice se registruje da ima smestaj za izdavanje. U N.Sadu se to radi u Gradskoj upravi za privredu koja mu na njegov zahtev izdaje resenje o kategorizaciji itd.......
Ugovorom sa fizickim licem, od strane agencije se regulise ko ce i na koji nacin placati porez i na kraju godine se za to fizicko lice podnosi pojedinacna poreska prijava.
To je u najkracem
pogldeaj Zakon o turizmu, mislim da je u pitanju clan 104.   a postoji i Pravilnik o razvrstavanju, minimalnim uslovima i kategorizaciji ugostiteljskih objekata mislim da je clan 55 i/ili 56. zu imas bliza objasnjenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
SonyEricsson k310i
Гледо сам закон о туризму..А јел то баш мора бити ангенсија или може неко удужење.
Види ја сам замислио да будем посредник између оних који имају смештај и оних који би тај смештај користили.Има би превоз и све то смештаја и поред би се још нешто видело и тако редом.Ја би у том случају био организатор путовања са ноћењем у приватном смештају.Прво сам хтео да отворим туристичку ангенцију и за њу знам шта ми треба али не знам како то иде са приватним смештајем јер они код којих би се ноћило нигде нису пријављени Smile
Али неко ми после рече да би ја то можда мого да радим и као удружење грађана а не као класична ангенција.Сад ми реци како би то било најбоље урадити као удужење пошто ми је за ангеницију све јасно
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:16:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.