Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako pravilno odraditi Back-up i Formatiranje Symbian telefona!  (Pročitano 42568 puta)
17. Nov 2006, 16:33:18
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Kako pravilno i najbezbolnije napraviti rezervnu kopiju trenutnog stanja sistema i samog sadržaja memorijske kartice jednog Symbian aparata!

Poželjno je posedovati USB kabal, Bluetooth adapter ili najpoželjnije bi bilo posedovanje All in one Card Reader-a!




1. Kompletni back-up uz upotrebu opcije takve namene iz samog telefona:

U meniju telefona pokrenuti ikonicu memorijske kartice "Memorija", zatim "Opcije/Kopiraj mem. tel. i to je to - sve što postoji u memoriji telefona bekapovano je na samoj memorijskoj kartici(od kontakata, upisa u notes, upisa u kalendar, SMS/MMS poruka, GPRS i ostalih naloga, do aplikacija, ... jednom rečju, sve)!

............ normalno da se onda ceo sadržaj MMC kartice lepo iskopira negde na PC-u kao obezbedjena rezervna kopija u slučaju problema!

Vraćanjem te arhive sa PC-a na memorijsku karticu(kada je nešto krenulo po zlu i bilo je neophodno formatirati telefon i samu MMC) i samim ubacivanjem memorijske kartice u telefon, ode se na ikonicu "Memorija"(recimo, ikonica iste se kod mene nalazi u "Alatke") -> "Opcije/Rekonstr. sa kartice" i sve je identično kao i pre formatiranja telefona! Smile

Kako najbolje bekapovati ceo sadržaj MMC kartice na PC-u:

Recimo, memorijska kartica se izvadi iz telefona i ubaci u Card Reader na PC-u, pokrene se Total Commander(prethodno se u TC-u ode na "Konfiguracija/Opcije/Prikaz" i tu štiklira "show hidden files and folders" tj., "prikaži skrivene/sistemske fajlove") i onda ceo sadržaj te mmc kartice iskopira u neki proizvoljni folder na PC-u kao obezbedjeni back-up za slučaj nevolje!
Ako kojim slučajem to odradjujemo preko samog explorera onda prethodno treba ići na My Computer -> Tools/Folder Options/View i tu štiklirati "show hidden files and folders" i zatim koristiti normalno Copy/Paste opciju!

 
Na ovaj način opisan gore je bezbedno bekapovana i memorija telefona i sama mmc kartica i sada može da se formatira i memorijska kartica i sam telefon bez bojazni da će i jedna aplikacija ili podatak biti izgubljen zauvek.

Vraćanje arhive sa PC-a na memorijsku karticu:

Kada je potrebno vratiti sve "na staro", mmc kartica se ubaci u Card Reader formatira se(odabrati FAT sistem a ne FAT32), i posle uspešnog formatiranja kartice se samo vrati prethodno uradjeni Back-up iz foldera sa PC-a tj., sve što je prethodno iskopirano sa MMC kartice u gornjem objašnjenju.





2. Delimični back-up uz upotrebu neke dodatne aplikacije, u ovom primeru FExplorer!

Ovom metodom je bitno sačuvati samo odredjene fajlove, datoteke, i sve ono što korisnik želi sačuvati iz memorije telefona od slučajnog gubitka.

Primera radi:
1. pisanija iz Notepad se sačuva tako što se uz upotrebu FExplorer-a udje u C:\System\Data i iskopira fajl "Notepad.dat" negde na MMC.
2. Ako je potrebno sačuvati upise iz "kalendara" onda se u istom folderu C:\System\Data fajl "Calendar"(bez ikakve ekstenzije) iskopira takodje na MMC.
3. Kontakte je najbolje sačuvati ako se instalira neka dodatna aplikacija tipa: AGORA.plus.Contacts.Manager.v1.12 koja može da bekapuje sve što postoji od kontakata i gotovo nikada ne učini grešku. Bekapuje u fajl "Export.csv" na zadatu putanju pa bila to memorija telefona ili MMC kartica. Kasnije može taj fajl da se vrati istim programom i svi kontakti sačuvani. Nema potrebe naglašavati da fajl Export.csv takodje treba iskopirati negde na PC i da može biti pregledavan u Excel-u na PC-u. Smile Dobar je i program "Wireportal.EasyBackup.v1.00" koji takodje bekapuje sve kontakte u fajl contactsbckp.vcf koji treba iskopirati sa telefona ili ti mmc na PC-u. Kasnije posle hard formata ponovo se instaliraju ove navedene aplikacije, tj., jedna od njih, odgovarajući sačuvani fajl se sa PC-a prebaci u telefon ili na mmc i iz samog menija programa se sve vrati "tamo gde treba" - "Import from selected"!
4. SMS poruke se sačuvaju tako što se prethodno mora, tj., najbolje je odraditi da se iste čuvaju na MMC kartici umesto na memoriji telefona. Znači, ide se na Messaging/Options/Settings/Other/Memory in use/mmc, kada se to odradi pojaviće se pitanje "Copy all messages to the new message memory", odgovorite potvrdno i spremni smo da lepo sa memorijske kartice ceo folder koji se nalazi na njoj u "System\" pod imenom "Mail" iskopiramo negde na bezbednoj lokaciji na PC-u. Posle formata memorije telefona i same memorijske kartice ako želimo da iste SMS poruke imamo u svom telefonu, samo se ponovo na memorijskoj kartici u folderu pod imenom System iskopira prethodno sačuvani "Mail" folder sa PC-a.




3. Kompletan back-up telefonske memorije i same MMC kartice uz upotrebu PC aplikacije - Nokia PC Suite!

Za ovakav vid pravljenja rezervne kopije sistema i same MMC kartice nije potreban Card Reader već USB kabal, ili Bluetooth adapter.
No, ovu metodu tek treba objasniti(kada instaliram PC Suite). Smile



Proceduru pod br. 1 odraditi obavezno odmah posle kupovine jednog Symbian telefona kako bi se odmah na početku zaštitili od gubitka dodatnih predinstaliranih aplikacija koje dolaze samom kupovinom aparata!

(01. May 2007, 10:32:25)
« Poslednja izmena: 16. Dec 2006, 21:56:11 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone
Formatiranje jednog Symbian telefona!

Ovim postupkom se ne briše operativni sistem kako neki veruju i ne dolazi do nemogućnosti korišćenja telefona. Ovim postupkom se brišu samo naknadno instalirane aplikacije, odstranjuju virusi, sva podešavanja koja je sam korisnik uneo, osvežava sam telefon, ... i normalno vraća u stanje kao kada je kupljen prvog dana u radnji!


Formatiranje svih instalacija(hard format ili ti "stonoga reset")!


Način 1:
Držati pritisnute zeleni taster, zvezdicu i 3 i onda uključiti telefon.
Tastere ne pustati dok se na telefonu ne ispise "formating"... telefon se vrati u stanje u kojem je bio kao kad je izvadjen iz kutije.

Način 2:
Ukucati kod  *#7370# i zatim ukucati i "lock code" koji je pod defaul 12345 i sačekati restart. Gotovo isti efekat kao i gornja opisana metoda.

Svi brojevi telefona koji se nalaze na istom ce biti izbrisani kao i svi setinzi i parametri za GPRS, E-mail I MMS, i sve što je naknadno instalirano u memoriji telefona nakon kupovine istog.



Postoji i mogućnost Br.2 pod nazivom "laki reset" ukucavanjem kombinacije *#7780# - (ostaju aplikacije, slike, kalendar itd.). Možda pomogne u situacijama kada nema potrebe formatirati kompletnu memoriju telefona tj., particiju "C"!


Safe mode!

Bitno je i napomenuti mogućnost tkz. ulaza u "Safe Mode" sa telefonom na sledeći način:
Drzati taster ABC(olovčicu) i startovati telefon i drzati ga dok se ona dvojica ne rukuju i pojavi prozor za ubacivanje pina. Onda ga resetovati na fabricka podesavanja na vec opisani nacin.
Tkz. mogućnost podizanja u "safe mode" telefona je dobra ako se kojim slučajem nakon pokušaja normalnog uključena sam operativni sistem ne podiže već ekran samo stoji beo ili prikazuje osnovni logo i ništa dalje od toga. Nakon "uspešnog" podizanja u Safe mod-u moguće je i dalje formatiranje i rešenje problema na gore opisane načine!!
« Poslednja izmena: 17. Nov 2006, 17:10:14 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
P.S. Vrlo je bitno da se sam prijem SMS/MMS/E-mail poruka i svih fajlova koji se na telefon šalju putem bluetooth-a prima direktno na MMC karticu umesto na memoriji telefona, kako zbog veličine istih(bluetooth transfer velikih fajlova, klipova, svega i svačega) tako i zbog mogućnosti back-upa koja je gore objašnjena.
To se odradjuje tako što se ode na Poruke/Opcije/Podešavanja/Ostalo/Aktivna memorija/mmc. Stvar rešena zauvek! Smile

Takodje je bitno podesiti da kamera i video kamera svoje slike i klipove skladišti na MMC umesto na memoriji telefona radi lakšeg prebacivanja istih na PC.
To se odradjuje tako što se pokrene "kamera" -> Opcije/Podešavanja/Slika/Aktivna memorija/MMC. Isto je i za čuvanje video klipova -> Opcije/Podešavanja/Video/Aktivna memorija/MMC.

Kod nekih starijih modela Symbian telefona ne postoji "fabrička" tj., generička mogućnost odabira načina skladištenja samih SMS/MMS/E-Mail poruka na MMC i to se rešava sledećom aplikacijom koja tu mogućnost dodaje - MsvDriveE. Instalirati je na memoriju telefona. Priložena je uz poruku. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
MsvDriveE.zip (1.06 KB)
« Poslednja izmena: 25. Jun 2007, 16:49:15 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone
Vazno : Svaki off-topic, sve sto ne bude bilo vezano za temu, bice momentalno obrisano!
« Poslednja izmena: 17. Nov 2006, 18:22:18 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Pravilno bekapovanje(pravljenje rezervne kopije kompletnog imenika) programom Agora Plus Contacts Manager 1.12:

Poželjno je podesiti u samom programu da eksportuje i slike i grupe -> pokrene se program -> "dalje" -> Opcije/Podešavanja/ -> "Eksportuj grupe i Eksportuj minijature" obeležiti sa "da" kao na slici pa klik na "uradjeno":



Zatim, izabrati -> Oblast/MMC folder sa prog. -> pa "ok":



zatim -> Opcije/Fajl/Exportuj bazu u:



ponudice ime Export.csv > OK:



ovime je rešen problem bekapovanja imenika. Program na kraju pita "zapamti podešavanja" -> klik na "yes" i to je to!

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Vraćanje imenika tj., backup-a sa memorijske kartice

Vrši se tako što se pokrene program -> dalje -> Oblast/MMC folder sa prog. -> pa "ok":



zatim izabrati -> Opcije/Fajl/Importuj iz:



 -> sledi upozorenje "pre korišćenja ovog alata, molimo vas da sačuvate vaše podatke" -> "ok" -> "Dodati u vašu bazu kontakata?" -> "ok" i sve je kao i ranije!





« Poslednja izmena: 28. Nov 2006, 19:47:38 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 120
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Nokia 6630
Nokia PC Suite v6.81 sadrzi program "Backup" u kojem podesite da pravi bekap samo memorije telefona. Ja sam za vezu koristio bluetooth (IVT BlueSoleil). "Backup" program nikada nije mogao da potpuno zavrsi pravljenje bekapa tel., uvijek dodje do kraja ali nikako da zavrsi. On dok radi ispisuje koje podatke trenutno prebacuje (imenik, poruke, kalendar, biljeske, podesavanja) i zadnja stavka je "Full backup" (nije mi jasno kakav to bekap prebacuje iz mem. tel!). Kada stigne do te zadnje stavke on jednostavno nikako da zavrsi. Znao sam ga ostaviti i po 2 sata i on prebaci preko 70 MB nekih podataka ali nikako da kaze da je zavrsio. Mislio sam da je to mozda zbog bluetoohta pa sam pokusao sa USB kabelom ali opet je bilo isto. Kada ga prekinem nakon recimo pola sata on kaze "Backup canceled".
Ali, on taj bekap snimi iako je prekinut i mozete ga iskoristiti za restore na tel nakon formatiranja.  Smile

Kada sam vracao podatke iz tog bekapa (isto pomocu "Backup" programa) na tel., jednom je bio isti slucaj kao i kod pravljanje bekapa (stigne do kraja i nikako da zavrsi) a drugi put je to normalno odradio, zavrsio i restartovao telefon.
Iako on navodno napravi kopiju svega ipak dodje do nekih gresaka kad se zavrsi restore.
Npr. neke od poruka u Inbox-u se ne mogu otvoriti (mozda 30 por. od 500 ), zatim Speed dial ne radi (prije je radio). Jos jedna greska postoji: sve ikone od programa koje su prije bile u tel. (ikone za pokretanje programa) su izgleda bile smjestene u tel. memoriji. Nakon formatiranja su nestale a programi su ostali instalirani na kartici (kasnije nekim drugim programima mozete vidjeti da se oni jos uvijek nalaze na kartici ali ih ne mozete pokrenuti).
Onda morate sve programe ponovo instalirati a oni vas pitaju npr. "Replace v2.0 with 2.0?" i tako.

Po meni je najbolje bekap napraviti iz telefona na karticu ili "rucno", bez koristenja PcSuite-a.

Nadam se da ce nekome biti od pomoci.
« Poslednja izmena: 29. Nov 2006, 19:45:21 od 7e7 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Tutorijal Back up  za Imenik na vasem Telefonu  sa PC Suite

-instalirajta PC Suite na Vas PC i konektirajte Telefon sa PC Suite sa USB kablom
ili sa Bluetooth.
-Pokrenite PC Suite Ikliknite na Contacts




-zatim kliknite na Ikonicu Update i sacekajte da ceo imenik od telefona proge na PC



-sada sa mausem idite deno na polje gde se nalazi do grafu E-mail idite na praznu grafu
i sa desnim klikom uhvatite sve telefonske imena koje imate i idite Copy




-sad odaberite gde u PC ce da postavite vas imenik Napravite Novi Folder i sa desnim klikom Paste
imacete sve Telefonske imena koje ste imali na PC Suite i na vas Telefon





-Znaci sad kad imate vas imenik posebno na vas PC mozete sta hocete da radite sa Telefonom
(formatiranje ,ili drugi telefon Nokia Model) ili da brisete vas PC Suite i Formatirate vas PC ili
 znaci sta hocete vas imenik ste obezbedili na sigurno..

e sada kako da vratite imenik nazad na PC pa opet i telefonu

-Ugete u folder gde se nalazi vas imenik na PC desnim klikom sa mausem i uhvatite sve imena
sto imate i Copy




-Pokrenite PC Suite Ikliknite na Contacts i sada sa mausem idite deno na polje gde se nalazi
do grafu E-mail idite na praznu grafu i sa desnim klikom  idite Paste sve vase Telefonski imena
ce da se kopiraju u PC Suite



-zatim kliknite na Ikonicu Update i sacekajte da ceo imenik od PC Suite kopira u vasem telefonom




Napomena svaki put kad dopunite imenik na telefon ili na PC Suite kliknite na Ikonicu Update na
PC Suite da bi sve telefonske imena kopiraju i na PC Suite i na telefonom ali nkad necete dobiti duple
imena jer automacki se vrsi Updatovanje imena sa PC Suite i Telefonom bes razlike gde ima vise ili
nove brojeve kopirace se na obe strane ce da se dopuni
« Poslednja izmena: 25. Dec 2006, 01:34:17 od aco_kuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Evo kako da napravite Back up na Vase Poruke na Symbian OS 9.1



Complete Guide (should work on other nokia S603rd phones)

#We will need a usb cable or a card reader#

1. BACKUP MESSAGES ON PC (make sure that 'mem in use' is 'phone mem' otherwise u cant connect to pc using usb cable 'mass storage')
> go to message > settings > others > mem in use [phone mem]
- copy all messages to phone mem ? YES
- keep original messages ? YES
(will pass these two steps if ur phone mem have messages)
> now connect ur phone via usb cable [choose 'mass storage' and ur phone will go offline] or open card contents with a card reader
> now u have additional drive on windows explorer, then go to [mem card drive]:\private (MOVE folder [1000484b] to pc)
> now u dont have folder called [1000484b] on mem card, then remove usb cable

2. MOVE DEFAULT MESSAGES FROM PHONE MEM TO MEM CARD (DONT KEEP ANY ON PHONE MEM)
> go to message > settings > others > mem in use [choose mem card]
- copy all messages to mem card ? YES
- keep original messages ? NO
(then all messages will move to mem card)

3. BACKUP PHONE SETTING
> go to settings > memory > options > back up phone mem

4. CHANGE BACK DEFAULT MESSAGES FROM MEM CARD TO PHONE MEM
> go to message > settings > others > mem in use [phone mem]
- copy all messages to phone mem ? YES
- keep original messages ? NO

5. RESTORE MESSAGES FROM PC
> now connect ur phone via usb cable [choose 'mass storage' and ur phone will go offline] or open card contents with a card reader
> now u have additional drive on windows explorer, then copy/move message folder [1000484b] from pc to [mem card drive]:\private
> now u have folder called [1000484b] on mem card, then remove usb cable again

6. RESTORE PHONE SETTING
> go to settings > memory > options > restore from card

7. MOVE MESSAGES FROM MEM CARD TO PHONE MEM
> go to message > settings > others > mem in use [phone mem]
- copy all messages to phone mem ? YES
- keep original messages ? NO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2178
Zastava Srbija, Sjenica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 5
Ja imam problem u vezi formatiranja i telefona i kartice,tj. odradio sam sve sto treba sva tri nacina(*#7780#,*#7370#,i stonogu tj. zelenu,3,* i upalio),telefon je sve to prihvatio ali su mi ostali podaci tj,programi teme...ja idem na tools/memory/options/format mem.card/i sacekam on to odradi i pita me hocu da menjam ime npr da ukucam neko ime i ok,sve se vrati,normalno ja izadjem ono se nista nije izbrisalo nijedan program i svi rade normalno???zbog cega i kako bih to mogao da izbrisem ako ima neki drugi nacin?? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Instaliraj FExplorer u memoriju telefona onda ugi u FExplorera i ugi u E i onda sa dugme C jedno po jedno obrisi kad obrises restartiraj telefon i opet uradi Format na telefonu i MMC ja sam imao ovakve slucaje na N70 i bas ovako sam radio jer sam imao isto ovakve slucaje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.