Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:00:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako pomoci vojnoj industriji Srbije  (Pročitano 3032 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Citat
1,5 milijardi.

Kome odose tolike pare? Smile


Pravo pitanje.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
Pazi, lepo deluju te velike cifre, ali narod uvek nekako predje preko par pitanja, koliko je struje utroseno, koliko radne snage, koliko materijala, koliko je kostao transport, to sto je nesto izvezeno za 1,5 milijardi ne znaci da je toliko na raspolaganju. Strucnjaci kazu da je para od municije najsladja jer najvise ostane, ali koliko 10%, 20%, 30% profita?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Citat
Bravco za UTVU, eto nesto se krece

Bravo i od mene... Smile Smile


Citat
Pazi, lepo deluju te velike cifre, ali narod uvek nekako predje preko par pitanja, koliko je struje utroseno, koliko radne snage, koliko materijala, koliko je kostao transport, to sto je nesto izvezeno za 1,5 milijardi ne znaci da je toliko na raspolaganju. Strucnjaci kazu da je para od municije najsladja jer najvise ostane, ali koliko 10%, 20%, 30% profita?

Izvinjenje.Ja sam mislio da Srbija sada izvozi municiju za 1.5 milijardi,pa se zaprepastih. Smile

Inace,tada SFRJ bila jedna od 11 zemlalja koja je samostalno proizvodila podmornice.Moglo se... Smile


A UTVA,Moma,VTI,i ko sve jos,bi stvarno mogli,ali mogli da pokrenu neko pitanje o nekom novom avionu tipa Orao,ili nesto tako.Znam da se nema para,da bi se te pare mogle potrositi na pametnije stvari,da ima na stotine hiljada bitnijih,ali bar poceti.Razmisljati o tome.Imati neku viziju,sta i kako dalje.Bez znanja ministarstva odbrane i ostalih lesinara,koji bi takav projekat odmah sasekli u korenu.Pa kada se dodje do neke faze,gde su potrebne finansije,pritajiti se,sacekati neka bolja vremena,za koja se nadam da ce doci.Mudri ljudi kazu da posle kisu uvek dolazi sunce.Jes da kod nas nesto previse pada,preti da postane potop,al jbg.Jednom ce stati.Valjda Smile

A kada se ta "voda povuce",tada ovim lesinarima izloziti projekat,napumpati pricu do maksimuma kako je to odlicna sansa za izvoz,bla,bla,bla,kako moze da se pokrade dosta love,tada ce oni to prihvatiti,a mi dobiti manje vise nov avion.
Jeste da su za to potrebne godine,mozda i decenija,ali treba razmisljati u tom pravcu.Nikako ne treba stati na uhodanoj liniji Laste,a mislim da ljudima koji se kod nas bave takvim poslom i ne pada na pamet da se tu zaustave! Smile
« Poslednja izmena: 05. Jun 2010, 10:45:11 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
Vojska Srbije je konacno potpisala ugovor sa Utvom za nabavku 15 Lasti.
i Sesta Iracka Lasta je gotova, a jos tri su u fazi montaze.

Takodje, izgleda da je SDPR potpisao jos jedan izvozni ugovor za Lastu, ali su detalji nepoznati.

http://www.pancevackipres.com/sh/120/40/6283/

Citat
Dosad su tri aviona otišla za Irak, tri su u Batajnici na ispitivanju, a još tri su u fazi montaže. Ušli smo u faznu seriju pa su počeli avioni da izlaze jedan za drugim. Nadamo se da ćemo do kraja godine ispuniti plan, mada moram da priznam da smo na početku bili malo skeptični da nećemo uspeti. Radnici daju sve od sebe da se ovaj veliki posao uradi. Posle ovih 20 aviona, trebalo bi da otpočnemo s proizvodnjom još 16 „lasti”, takođe za Irak, ali to je zasad samo u planu, a vredno je napomenuti da se čak i iz nekih drugih zemalja najavljuju poslovi. Direktori SDPR-a bili su na zaključivanju ugovora, ali još ne znamo detalje. Iz SDPR-a su nam telefonom rekli: „Obradovaćemo vas, samo završite ove poslove”. Takođe, završili smo i novi veliki magacinski prostor koji će biti popunjen i otvoren do 10. juna, pošto je konačno i s našom Vojskom potpisan ugovor o proizvodnji i isporuci 15 aviona „lasta”. Dakle, u vreme najveće krize obnavljamo deo fabrike i zapošljavamo još 150 radnika, pa sad nas je 310.

Kako je ovaj intervju od 5. juna a kasnije objavljen, po nezvanicnim informacijama najmanje 5 Lasti je vec u Iraku... ne znam za ovu sestu, da li je isporucena ili zavrsava ispitivanja na Bataji.
« Poslednja izmena: 14. Jun 2010, 16:35:51 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Rekordni rezultati u vojnoj industriji




Protekle dve godine srpska odbrambena industrija napravila rekordne rezultate i postala veoma važan segment naše opšte industrije i izvoza, rekao ministar odbrane Dragan Šutanovac.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac razgovarao je sa direktorima fabrika iz grupacije domaće odbrambene industrije o mogućnostima za proširenje kapaciteta i povećanju izvoza.


Šutanovac je nakon sastanka izjavio da je protekle dve godine srpska odbrambena industrija napravila rekordne rezultate i postala veoma važan segment naše opšte industrije i izvoza.

"Tema današnjeg sastanka je bila kako proširiti kapacitete i mogućnosti naše odbrambene industrije i na koji način povećati izvoz i smanjiti spoljnotrgovinski deficit", rekao je Šutanovac.

Ministar odbrane je naveo da je zadovoljan što postoji veliko raspoloženje među svim fabrikama, a i u Vladi da se proizvođačima vojne opreme omogući da uz povoljne kredite i aranžmane kupe neophodnu opremu i time prošire kapacitete.

Prema njegovim rečima, Srbija je osamdesetih i početkom devedesetih godina prošlog veka bila važan izvoznik vojne opreme u celom regionu, a danas je najveći izvoznik na prostoru od Ankare do Beča.

Šutanovac je upoznao direktore fabrika sa početkom postupka primene NATO kodifikacionog sistema, čime našoj odbrambenoj industriji, u perspektivi, otvaramo nova tržišta.

"Osvajanje NATO kodifikacionog sistema u praksi znači da kada se neki od proizvoda iz Srbije, prilagođen standardima Alijanse izveze u neku od država članica NATO da taj proizvoda potom ulazi u katalog i može biti plasiran u bilo koju drugu članicu Alijanse", objasnio je Šutanovac.

Sastanku su prisustvovali uz direktora preduzeća "Jugoimport - SDPR-a" i direktori valjevskog "Krušika", čačanske "Slobode", užičkog "Prvog partizana", kragujevačkog "Zastava oružja" kao i fabrika "Milan Blagojević-Namenska" iz Lučana i "Prve iskre-Namenska" iz Bariča.

Ministar je istakao da se pored proširenja postojećih kapaciteta, razgovaralo i o usavršavanju kadrova odbrambene industrije kroz organizovanje specijalističko-akademskih studija.

Izvor: RTS.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia N70
I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju... Smile
Cis propagandni tekst.Ustvari...Steta je sto sredstva ne dobijaju fabrike oruzja,nego SDPR...A sve to moze bez njega da se odradi...
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
u krugu od 80km od mene su sve najjace fabrike oruzija u Srbiji Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia N70
Takodje! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:00:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.