Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како паметно постављати питања  (Pročitano 14054 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 959
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ne postoje glupa pitanja samo glupi odgovori! Smile
Ovo je odlicno receno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ne postoje glupa pitanja samo glupi odgovori! Smile
Ovo je odlicno receno.
ja mislim da to nije tacno  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ne postoje glupa pitanja samo glupi odgovori! Smile

Типична професорска будалаштина...  Smile

Да се подсетимо старог доброг клипа...  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
totalnakonfuzija.rar (499.19 KB)
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Šta Baba kaže o pitanjima i odgovorima

Kada govorimo o pitanjima i odgovorima, tada treba razumjeti da postoje četiri osnovne grupe pitanja:

1. trivijalna
2. niska
3. prolazna
4. vrijedna

1. Pitanja koja postavljamo da bismo nekog uvukli u proturječje a kasnije se naslađivali njegovim porazom jesu „trivijalna“.
2. Pitanja koja postavljamo kako bismo pokazali vlastitu pamet i vještinu su „niska“.
3. Pitanja koja nagovještavaju intelektualnost i sposobnost rasuđivanja mogu „proći“ i pripadaju trećoj klasi.
4. Pitanja koja se postavljaju sa iskrenom željom za uklanjanjem sumnje jesu „vrijedna hvale“ i pripadaju najvišoj klasi.
RamKatha Rasavahini II, pogl. II, Panchavati, str. 22
 
Kada pobijedimo jezik

Bez upravljanja osjetilima, Sadhana je beskorisna. To je isto kao kad vodu držimo u napukloj posudi. Patanjali (slavni autor Yoga-Sutri) je rekao, Kada pobijediš jezik, pobjeda je tvoja. Kada jezik žudi za nekim poslasticama, odlučite da se nećete pokoravati njegovim ćudima. Monasi i njihovi velikodostojnici u ovoj zemlji postali su plijenom svog jezika i nisu u stanju ukrotiti njegove ćudi; oni nose odjeću odricanja ali žude za ukusnim poslasticama, uništavajući na taj način reputaciju institucije isposništva. Ako istrajete u jednostavnoj hrani koja nije začinjena već obezbjeđuje osnovne potrebe za energijom, jezik se može opirati nekoliko dana, ali će uskoro pristati na to. To je način na koji ga treba pokoriti i prevazići negativne posljedice njegova gospodarenja nad vama. Kako je jezik jednako sklon klevetanju i lascivnom govoru, trebate zauzdati i tu sklonost. Govorite malo; govorite nježno; govorite samo kada je to neophodno; govorite samo onima kojima morate; nemojte vikati ili podizati glas u ljutnji ili uzbuđenju. Takva kontrola će unaprijediti zdravlje i mentalni mir. Dovest će do boljih odnosa sa drugima i manje uključenosti u kontakte i sukobe s drugima. Možete ovo smatrati nečim što ubija zadovoljstvo, ali postoji dovoljno kompenzacija za to. To će sačuvati vaše vrijeme i energiju; moći ćete energiju iskorititi na bolji način. Možete prihvatiti Moju specijalnu rođendansku poruku za vas: Kontrolišite svoj ‘ukus’. Kontrolišite svoj govor.

Ovo je samo dio većeg programa kontrolisanja vaših osjetila. Vaša odanost Gospodu najbolje se izražava postizanjem kontrole nad osjetilima. Jer, osjetila su ta koja jure za privremenim i jefitinim; na taj način ona prljaju srce. Ja ne zahtijevam od vas ništa drugo doli srce koje sam vam darovao. Dajte mi to srce, čisto kao što je bilo kad sam vam ga dao, ispunjeno nektarom ljubavi kojim sam ga Ja napunio.

Postoje tri linije duž kojih treba usmjeriti svoje napore: (i) duhovne vježbe i disciplina; (ii) njegovanje nevezanosti i (iii) razvoj povjerenja u sebe. Bez ovog troga, život je tegobno i uzaludno putovanje kroz pustinju. Odrecite se, napustite – to je vrlina koju trebate za duhovni napredak. Nije vrijednost stvari koje ste se odrekli ta koja se računa, već je to dostojanstvo poriva koje stoji iza tog čina.

Sve dok osobom dominiraju senzualna zadovoljstva ne možemo reći da je njezin duhovni život započeo. Sada, mnogi žude za iskustvom duhovnog blaženstva, ali samo ga nekolicina dosegne, zbog toga što većina nalazi sebe previše slabim kako bi se odrekli osjetilnih zadovoljstava! Samo malo ispitivanja će otkriti da su osjetila loši gospodari i veoma siromašni izvori znanja; radost koju ona pružaju jeste prolazna i bremenita patnjom. Obično znanje vas neće obdariti izvorom radosti u vašem srcu; samo kontemplacija o moći i veličanstvenosti Gospodnjoj, koja se očituje u Univerzumu, može biti nepresušni izvor radosti. Nema dvije osobe koje će se složiti oko jedne stvari, bilo da su braća ili sestre, životni partneri ili otac i sin. Dvije se osobe mogu istinski složiti te sarađivati zajedno s ljubavlju samo kao hodočasnici na Božijem putu
« Poslednja izmena: 15. Jul 2007, 03:22:48 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.186 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.