Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:00:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 196 197 199 200 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 840808 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Da li neko zna neku  agenciju da mi preporuci, preko koje bi mogao da odem u ameriku. . . .  unapred zahvalan. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118

Ako odlučite da ostanete u americi nakon što vam istekne viza, svakao bi trebalo da nađete mogućnost i ostanete legalni.   Kako ostati? Prvo je pitanje sa kojom ste vizom ušli u ameriku.   One na koju se najčešće dolazi je H2B i J1.   H2B vam je radna viza i apsolutno ste uslovljeni da odradite celu sezonu za vašeg sponzora.   Ako nađete drugog sponzora, neku drugu kompaniju koja ima zimske vize ona može da vam produži vašu H2B vizu nakon 30.   Sep.   na još nekih šest do osam meseci.   Druga mogućnost vam je da aplicirate blagovremeno za turističku vizu.   Da biste aplicirali morate da imate spremnu neku pričicu i nekih $4000-$5000 na račun.   Jednostavno, kako mislite da vam daju turističku vizu ako nemate prebivenu paru? Taksa za (možda pokušaj) produžetka turističke vize je $300.   Uglavnom se dobija bez većih problema i to na šest meseci.   Treća mogućnost je da upišete neke studije i prebacite se na J1 vizu.   Ako ste našli dobar posao i dobro zarađujete ovo nije tako loša varijanta jer uz studentsku vizu vi imate pravo da radite.   Ako imate turističku vi ne bi smeli da radite, ali uz posedovanje ID.  .  .   Cena studija na nekom koledžu iznosi od $600 mesečno pa naviše, u zavisnosti koliko je cenjen i dobar.   Nisam siguran ali mislim da idu i do $2000.   Vi svakako proćićete sa onih $600 ili $900 mesečno koliko se naj češće plaća.   Ako znate engleski studiranje u USA je smešno.   Oni koji ga neznaju dobro obavezni su da u sklopu studija prvo idu na časove engleskog.   Dakle opet nije tako teško.  

Ako ste u USA doputavali sa J1 vizom za koju sam već rekao da je to studentska viza, vi ne možete da je promenite u H2B.   Nju možete da produžite ako upišete školu ili ako aplicirate za turističku.   Nakon turističke postoji mogućnost da aplicirate za H2B.  

Ako ste odličili da zauvek ostanete u USA a pritom ste došli sami.   Nalaženje bračnog druga apsolutno rešava sve vaše probleme.   Čak i ako ste ostali nelegalno i u tom periodu se venčate ućićete u proces da postanete državljanin.   Državljanstvo se stiče nakon pet godina provedenih u USA i ispunjavanja još nekih obaveza.   Nisam siguran, čuo sam priče da se radi na izmeni zakona, i da ko ostane nelegalno a onda se venča, ne može da uđe u proces za državljanstvo.  
Inače već ste shvatili, ne morate da budete državljanin USA da bi ste radili i živeli.  


Toliko u ovom postu.   Ako se setim još nečeg korisnog pisaću opet.   


]sasa mogu li ja kao student da odem preko neke agencije u ameriku putem work and travel i da posto bih imao J1 vizu da upisem koledz pred kraj ljeta i tako ostanem u americi ? vidim da se dosta razumijes u ovo i da imas iskustva :D hvala unaprijed :D

























IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Apple 6 plus
Drug mi je prije nekoliko godina bio tamo i izvadio socijalni broj. Da li ja mogu sad npr da izvadim turisticku vizu i odem s tim njegovim socijalnim brojem tamo da prijavim da je to moj broj? Npr da otvorim racun, kod poslodavca da dam taj socijalni broj uglavnom da se ponasam kao da je moj?
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Drug mi je prije nekoliko godina bio tamo i izvadio socijalni broj. Da li ja mogu sad npr da izvadim turisticku vizu i odem s tim njegovim socijalnim brojem tamo da prijavim da je to moj broj? Npr da otvorim racun, kod poslodavca da dam taj socijalni broj uglavnom da se ponasam kao da je moj?
Ja to ne bih preporucivao, jer ako te uhvate, a sada pogotovo dobro gledaju sto zbog terorizma, em sto smo mi sa Balkana uvek sumnjivi, najebaces samo tako. I onda ce da te lupe na crnu listu i to je to.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Drug mi je prije nekoliko godina bio tamo i izvadio socijalni broj. Da li ja mogu sad npr da izvadim turisticku vizu i odem s tim njegovim socijalnim brojem tamo da prijavim da je to moj broj? Npr da otvorim racun, kod poslodavca da dam taj socijalni broj uglavnom da se ponasam kao da je moj?
Jedino ako se zoves i prezivas isto kao on Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Apple 6 plus
Drug mi je prije nekoliko godina bio tamo i izvadio socijalni broj. Da li ja mogu sad npr da izvadim turisticku vizu i odem s tim njegovim socijalnim brojem tamo da prijavim da je to moj broj? Npr da otvorim racun, kod poslodavca da dam taj socijalni broj uglavnom da se ponasam kao da je moj?
Jedino ako se zoves i prezivas isto kao on Smile
Hahahahahahahah.. Ali nije to svuda zavedeno na njegovo ime, npr u banku da odem s njegovim brojem i otvorim racun na moje ime, nece ona valjda tamo provjeravati taj broj, nije luda da  o tome jadu radi  Smile
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Otvori racun bez SSN-a. Nije ti neophodan. Ako ti je potreban samo racun. Smile Inace u banci ti traze dokument sa slikom, tako da bi i tu videli da se ne poklapa ime.

Ili vidi da ti neko na neki nacin zavrsi SSN i ako si na turistickoj, kako cujem u poslednjih par dana ima dosta nacina Smile Al necu da pisem jer ne mogu da tvrdim.
« Poslednja izmena: 16. Apr 2015, 17:23:56 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Apple 6 plus
Otvori racun bez SSN-a. Nije ti neophodan. Ako ti je potreban samo racun. Smile Inace u banci ti traze dokument sa slikom, tako da bi i tu videli da se ne poklapa ime.

Ili vidi da ti neko na neki nacin zavrsi SSN i ako si na turistickoj, kako cujem u poslednjih par dana ima dosta nacina Smile Al necu da pisem jer ne mogu da tvrdim.
U svakom slucaju hvala vam na informacijama, tebi i RavenDark-u. Uglavnom kad budem isao reci ces mi taj nacin kako da dodjem do njega preko turisticke, ako budem na nju isao.  Smile
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Nemojte da radite ono što se zove glupost. Ne falsifikujte, ne muljajte. Sve se može na ovaj ili onaj način završiti legalnim putem. Budimo ljudi iako smo Srbi. Posle se ljudi čude kad nam ukinu vize ili nam ne daju da odemo preko grane.



Jedna ispravka jednog predhodnog posta
Citat
Treća mogućnost je da upišete neke studije i prebacite se na J1 vizu.   Ako ste našli dobar posao i dobro zarađujete ovo nije tako loša varijanta jer uz studentsku vizu vi imate pravo da radite.

Ako upišete studije, prebacujete se na F1 vizu a ne J1. Sa F1 vizom nemate pravo da radite osim ako vam taj koledž to ne odobri. Čak i ako vam odobre to su minimum broj sati sa kojima nećete zaraditi ni za hleba što bi se reklo.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Apple 6 plus
E ovako, treba mi vase misljenje, neka svi napisu sta misli ko da je najbolje. Zavrsavam fax sad (nije neki poseban) uglavnom gledao sam da idem na internship preko nekih agencija, ali mi je sve to nesto bzv. Nasao sam neku agenciju u USA (ne znam koliko je sigurna), 3800$ je za 12, a 4200$ za 18 mjeseci. Nije mi engleski perfektan, ali znam dosta, znam da se sporazumijem, normalna neka konverzacija, tako da mislim da bi to bio problem za internship ovaj. A sad mi recite, mogao bih naci oko 5000-6000e da se zaputim u USA, sad ne znam kako mi je bolje, da idem preko ovoga internshipa, pa da rizikujem, ili nekako drugacije, zanima me ima li neko dobru ideju sto se ovoga tice? Da li internship ili nesto drugo na neki drugi nacin, kad vec imam pare?
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 196 197 199 200 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:00:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.