Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:53:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 187 188 190 191 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 837072 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 537.76.4
mob
Nokia E72
hvala na brzoom odgovoru,ali moja je krivica,nisam bio dovoljno precizan,ja bih da ostanem tamo. E,sad da li je lakse srediti papire kad se ode tamo,radnu dozvolu? bilo kakva informacija mi je dobrodosla jer zaista kao lud trazim po forumima i nista da nadjem u vezi tog pasosa,koliko je lakse i koje su prednosti? Poozz svima i zahvaljujem se na pomoci unapred

Prvu stepenicu si preskocio, sada treba da predjes granicu, gde te takodje mogu vratiti ako im se ne svidis i ako nemas povratnu kartu i dobar razlog zasto si dosao i zasto moras da se vratis, jer ce te to prvo pitati pre nego udjes u US tlo i ponesi kartice, lovu i ako imas slike sa devojkom, koja te ceka da se vratis isl.

Sve ostalo sto se tice posla ti je isto kao i za sve ostale, znaci zenidba ti je jedino resenje za dobijanje SSN sa kojim mozes da radis relativno "normalne" poslove ili da te neki poslodavac sponzorise za radnu vizu, sto je skoro nemoguce.

Isti problem sa dobijanjem papira imaju i nemci, englezi, francuzi i svi ostali koji traze srecu u US, tako da ne mislis da samo nas zezaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Da li je ova tem i dalje aktivna? Moj san je da odem u Ameriku i ako Bog da tamo studiram,ali zbog nemogucnosti da platim studije,odmah sam odluciodaa mozda posle fakulteta odem. Ali ne znam koje je najbolje resenje,pa ako vi mozete da mi odgovorite. Ja nemam nikakvu rodbinu tamo,a ovaj WORK AND TRAVEL program me privlaci,ali nisam siguran da bih mogao mozd da konkurisem z vizu,kad zavrsim program,posto znam da u Kanadi ako si radio makar 6 meseci mozes da konkurises,a i da li se isplati bacati toliki novac. A sto se engleskog tice,nemam problem,idem u filoloski smer(odnosno gimnaziju).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.3
igor887 hvala ti puno...jos nesto,kakve su mi sanse da nadjem neki posao online,posaljem cv? Kontam da to uradim da okusam ludu srecu,mada pitanje je koliko bi se neko zezao sa tim oko mene Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 537.76.4
mob
Nokia E72
igor887 hvala ti puno...jos nesto,kakve su mi sanse da nadjem neki posao online,posaljem cv? Kontam da to uradim da okusam ludu srecu,mada pitanje je koliko bi se neko zezao sa tim oko mene Smile

poenta je sto ce te sigrno zvati na intervju, ali ne i garantovati posao, pa onda odes tamo i nista ne uradis, sta onda.

onda konkurisi na vise oglasa ali se fokusiraj na jedan grad i kako bude.

Imas dosta u poslednje vreme i skype intervjua, tako da mozes i to da predlozis poslodavcu, ali svakako ce te pitati za papire i SSN kao prvu stvar da bi te zaposlili. Ako to nemas onda te verovatno vise nece ni zvati, jer je trziste radne snage iz celog sveta tamo veliko i vecina ima taj SSN
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.3
pa zar je toliko cimanje njima oko SSN? covek izgubi volju za odlaskom kad vidi koje su muke  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 43
Zastava Belgrade
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 9537.53
mob
SonyEricsson k810i
pa zar je toliko cimanje njima oko SSN? covek izgubi volju za odlaskom kad vidi koje su muke  Smile

Pa kad bi ga davalli sakom i kapom svi bi onda isli za Ameriku. Nisu ni oni mutavi, a uvek mozes da se ozenis tamo i eto ti ssn sa sve green card:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Molim vas ako mozete da mi odgovorite na moje pitanje!Koji najlaksi nacin da odem tamo?Napisao sam u  proslom postu sve,osim sto sam ja napisao glupost da posle W&T ostanem,sto naravno nemoguce  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Ziveli drugari! Evo i ja posle duzeg vremena da se javim. Ne, jos uvek nisam otisao u Ameriku. Jos uvek se zamajavam sa ovim doktorskim studijama  Smile

Elem, da se jos jednom zahvalim Ravendark-u, a i ostalima na brzim i temeljnim odgovorima. Ravendark, obecao si mi neku agenciju koja radi sa H2B vizama, pa ako si saznao, ne bi bilo na odmet da mi preporucis? Smiley
Eto svi kazu "ma samo jezik da znas- mozes da radis.." E, nije tako. Probao sam preko rodjaka, na crno nece da se igraju ( ne bih ni ja), na belo- izuzetno tesko, ili me mozda farbaju? Smiley

Hajde, vidim tu jos neka nova imena pa bih voleo i nihova misljenja da cujem. Imam 28 god, master sociolog (prosek 9.4), trenutno na doktorskim studijama sociologije, engleski na visokom nivou. Zelim da se spasem bede- hocu u USA. Sta predlazete?

Mislim, znam da sociologija nije ni tamo nesto cenjena, ali nije me sramota da u pocetku radim neki low level job. Budem tih 6 meseci gasterbajter na h2b, pa mozda jos 6...da pokrpim finansijske rupe. A kad jednog dana doktoriram kontam da cu dobiti useljenicku bez problema Smile

A jbg. toliko sam pogubljen da ne znam ni odakle da pocnem...


Cika Zika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.3

zaista.da li neko moze da preporuci neku dobru agenciju za zaposljavanje? hvala unapred svima na pomoci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Na sva pitanja je dat odgovor na predhodnih 189 strana. Ko zaista želi da ode u USA onda treba da ga NE MRZI da pročita temu od početka. Ko ne uspe da razume šta je pisano ili njegova pamet ne prihvata objašnjeno, Amerika i nije za njega.

IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 187 188 190 191 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:53:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.