Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:25:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići na Aljasku i kako početi? (pomoć)  (Pročitano 20199 puta)
20. Nov 2008, 19:44:19
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Pre nekih 2 meseca otvorio sam temu sa naslovom "Kako otići u ameriku i kako početi". Pisao sam dosta o tome, čak su se neki i priključili temi. Ispalo je valjda dobro. Ovde sada ja tražim pomoć jer ništa na net-u nisam našao konkretno na ovu temu. Nalazio sam preko koje agencije i kakvi se poslovi nude. Nigde nisam našao nešto detaljnije i konkretno. A pitanja su: Gde, koje mesto? Nalazi li se posao lako? Kakvi su ljudi, opasnosti? Da li je radio neko na brodu za pecanje i kako aplicirati za taj posao, ima li neko broj telefona, adresu? Ako se ode na neviđeno koje mesto je najbolje i da li je moguće opstati?

Ako pogledate o čemu sam ja pisao po pitanju USA shvatićete šta me interesuje oko Aljaske.

Sve je ovo jedna avantura u našim životima... Ne treba ostati na jednom mestu.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Ja sam bio na Aljasci pa ću ti reći ovako u crticama, a ti pitaj ako te šta još zanima.

- praktično imaš dva jedina grada koji su relativno veliki - Fairbanks i Anchorage, drugi je lakši za doći do njega i snaći se u njemu.
- preko ljeta dosta mladih ljudi radi u primorskim gradićima Aljaske, kao konobari ili u dućanima. To je uglavno negdje između kasnog 5. i ranog 9. mjeseca i uglavnom u onim mjestima koja su na jugu Aljaske (Sitka, Juneau, Ketchikan, Haines itd...). Dođu s B vizom, dakle turistički, i rade na crno. Velikom većinom su Bugari. Plaća je sitna ali napojnice u barovima su OK. Plačaš sam svoj smještaj (nije jeftino)
- Aljaska je jedna od najskupljih sjedinjenih država za život. Također je skuplje letjeti do i od nje.
- Opasnosti - kao i svugdje drugdje. Ne bih preporučio da ideš u zimskim mjesecima  Smile tu je onda hladnoća kao dodatna opasnost.
- Prijatelji i ja planiramo na motociklima (Harley Davidson Club) obići neke malo divljije krajeve, nismo još bili do Nome-a ili Bethel-a, sve tamo skoro do Rusije, ili sve do Barrowa gore. To naravno ljeti kad je i dug dan (tj. kad nema noći...)

Aljaska je fenomenalna destinacija, priroda je prelijepa, ljudi su vrlo druželjubivi, posebno domoroci. Zanimljiv spoj eskimske-indijanske-ruske-kulture.

Pitaj ako te šta zanima...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

alaska.jpg
(181.4 KB, 1024x685)
« Poslednja izmena: 23. Nov 2008, 07:26:50 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Nisam bio na Aljasci ko moj prijatelj Sale  Smile
Ali mogu ti reci samo to da ja nikada ne bih otisao na ALjasku da zapocnem ista.
Da se poseti mesto na nedelju dve dana to bi bilo valjda ok, ali da se zivi ne preporucujem jer posle odredjenog vremena covek moze zapasti uepresiju od izolacije. Drugo veoma je hladno kako mi je pricao prijatelj, i poslovi kako sam ja razumeo nisu nesto mnogo placeni.
Mene interesuje zasto bi iko isao na ALjasku da zivi? Od svih mesta pa u Aljasku  Smile Smile Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Gdje si stari druže? Kako rednecksi?  Smile

Ovo si u pravu, ne bih ni ja preporučio neko življenje na Aljasci. Lijepo je to za vidjet, onako preko ljeta.
Inače bio sam s ekipom koja vozi Iditarod trku (s psećom zaprekom=, koja se vozi po ektremnim temperaturama i uvjetima, samo sam rekao "Idi... Iditarod"  Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Sada ste me bacili u dilemu. Naročito jer ste potvrdili priču jednog starijeg amera koga sam upoznao i koji mi je rekao da za poslom vredi otići samo preko leta. Ono što je meni palo na pamet oko posla jesu brodovi za komercijalni ribolov. Međutim izgleda da je malo teže to izvesti u praksi nego teoretski. Čak me je i on odvraćao od ideje da pokušam da odem sada. Rekao mi je ako ideš, idi preko leta. A ja kad izvučem zaključak iz njegove i vaše priče, izgleda da se i ne zaradi nešto više nego u drugim delovima Amerike. Tako da izgleda odustajem. No otići kao turista tamo zaista vredi. Gledao sam slike i pričali su mi ljudi. A evo i vi potvrđujete tu priču. Aljaska je zaista lepa.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:25:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.