Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:14:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako osnovati turisticku agenciju  (Pročitano 38162 puta)
29. Apr 2009, 14:22:14
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Molim Vas da mi date neke smernice odakle da pocnem i sta mi je sve potrebno za otvaranje turisticke agencije(u daljem tekstu TA).  
Skinuo sam Zakon o turizmu i iz njega saznao da ako planiram da organizujem ture po zemlji i inostranstvu minimum depozita na racuna je 30000E a ako radim kao posrednik za neku agenciju ili ako organizujem samo ture u zemlji onda je depozit 5000E.
Interesuje me sto vise informacija vezanih za TA, sta je sve potrebno, kako se nalaze aranzmani, kako se reklamirati. . . jednom recju SVE, od viska informacija glava ne boli :D
Unapred hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
za agenciju ti treba neki od pravni, ekonomski ili visa turisticka + godinu dana iskustva u turistickoj struci.
radi prvo kao subagent, da te nebi pojele "velike ribe".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
ja vec danima pokusavam da nadjem sve informacije. . . . .
ako zelis da radis subagenturu  potrebno ti je 3000 evra i ne treba ti iskustvo, a ako zelis sam da kreiras aranzmane za inostranstvo za to ti vec treba ona licenca od 30 000 evrica i naravno godinu dana iskustva(prijava na biro).  ja sam vise za drugu varijantu zato sto to volim i zato sto je zanimljivo ali gde naci 30 000evra????preterali su. . . . idi na sajt yute (www. yuta. rs) i imas bas dosta informacija. . . . od velike je koristi. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
a da,sto se tice aranzmana to sve zavisi da li radis subagenturu ili ne. . . ako radis sub.  aranzmane ti prosledjuju agencije za koje radis a ako ne onda sam kreiras aranzmane.  Kreiranje ar. zavisi od tebe tj sta zelis da ponudis klijentima.  Postoje mnoga mesta koja nase agencije ne rade treba samo malo razmisliti sta je to sto je zanimljivo a jos niko ne radi.  Reklama?????mislim da to nije veliki problem jer sada postoje i bilbordi, fb, ma imas razne vidove reklamiranja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Verovatno je najbolje poceti sa subagenturom, pre svega za inostranstvo.
Zasto? Pa, kao nova agencija ne mozes privuci musterije pored onih velikih i poznatijih, sve i da mozes da im pariras sa cenama (sto je malo verovatno, ko radi duze, imace i bolje cene). Zato lepo pocnes sa preprodajom aranzmana tih velikih, uzimas procenat i "peces zanat".
Sto se domaceg turizma tice, tu postoji nesto vise prostora za rad. Uglavnom svi hoteli daju manje-vise iste provizije za agencije (5-10%, najcesce 7%). A tu nisu samo hoteli, vec i razna etno sela, privatni smestaji, izleti, team building, poklonicka putovanja... i sve to ne samo za ovdasnje, vec i za one koji dolaze u Srbiju (receptivni turizam).
Uostalom postoji internet, a sve je posle stvar snalaznjivosti, te ako nekome mozes prodati aranzman za Maldive, sve sa avio kartama, eto para  Smile

Koliko god bio snalazljiv, iskustvo igranja na datom terenu (ovde su tur.agencije u pitanju) je vrlo bitno. Zemlja je ovo Srbija i ne moze svako da opstane. Mora se znati sta smes, kome i kada smes, a sta ne... Bar dok ne budes imao svoje ime...

Bez obzira na sve, bez nekog prethodnog iskustva (sopstvenog ili nekog bliskog kome mozes verovati; ili da nadjes nekog radnika koji ima iskustva a da ce pri tome izginuti za tudju, tj tvoju, firmu - sto je malo verovatna varijanta) ne treba se upustati u takve stvari. Na sve to treba dodati i troskove vodjenja firme, plate, birokratiju, marketing... 


« Poslednja izmena: 29. Avg 2009, 00:23:05 od dmcn »
IP sačuvana
social share
za sada bez dobrog potpisa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
javi mi se na tmilos@verat.net i dacuti punu informaciju i pomoci da je pravilno postavis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Radio sam na turistickim brodovima 3-4 godine,tako da sam obisao veci deo planete, a i sam sam u pauzama izmedju ugovora proputovao sve kontinente. . .
posto sam radio na neki nacin u toj industrij( iako sam radio kao nutricionista, ipak sam bio u stalnom kontaktu sa turistima, a povremeno bio i pratilac tura na kopnu koje je brod organizovao)i, uvek sam se interesovao za mogucnosti dovodjenja grupica ljudi, u ta mesta koja sam obilazio.  takodje odlicno znam cene avionskog prevoza itd. . i mogu vam reci da agencije velike pare uzimaju, pogotovu na dalekim destinacijama. . .
skoro sam uzeo jednu turu za tajland, koja je btw, preko agencije kostala 1450 evra( ukljucen samo smestaj na bazi nocenja, avio karte i transferi, ne i vize, osiguranja, fakultativni izleti. . . ), i posto su detaljno napisali plan puta i prevoznike koje koriste, izracunao sam da ta tura ne moze da ispadne vise od 950 evra po coveku. . . . odgovorno ovo tvrdim, jer sam bio do sad na tajlandu 3 puta, po mesec dana, izmedju ostalog i u tim mestima gde vodi agencija, i odlicno znam kako se krecu cene. . znaci, zarada po coveku je bar 500 evra. . .
tako da mi je doslo na ideju da sam organizujem ture, znam milion ljudi lokalaca svuda po svetu, koji mogu da me upute na najinteresantnije stvari, pogotovu na nesto sto jos nije turisticki provaljeno u njihovim zemljama, i smatram da za daleke destinacije  ima mesta da se radi biznis, jer kod jos uvek vrlo malo agencija organizuje takve ture. . zadnjih 3-4 godine, otkako su avio karte pojeftinile, mozete za iste pare provesti odmor od 20-25 dana u j.  americi ili jugoistocnoj aziji npr. , sa sve avio prevozom, ili 10 dana max u nekoj od evropskih metropola. . . . pa vi vidite gde bi bilo bolje otici  :D. . . . .
jedini mi je problem sto naravno nemam 30000 evrica kao zalog, pa da li neko moze da mi pomogne i da savet kako bi najlakse bilo da vodim i sam pravim ture? da li mozda da se otvori neka neprofitna nevladina organizacija ili? mora da ima neki metod. . . u sv.  slucaju, bio bih bar 50% jeftiniji od nasih agencija koje stvarno drmaju velike pare za takve ture, a siguran sam da bi mogao mnogo bolje da ih organizujem, i da povedem ljude na do sad neistrazena mesta. .
hvala unapred
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
jedini mi je problem sto naravno nemam 30000 evrica kao zalog
koji fakultet imas ?

Citat
. . . u sv.  slucaju, bio bih bar 50% jeftiniji od nasih agencija
jes ti normalan?! 'oces da te ubije neko ?!
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
SonyEricsson k310i
Citat
jedini mi je problem sto naravno nemam 30000 evrica kao zalog
A odakle vama da ovo treba????

Sve podatke za otvaranje agencije mozete dobiti u yuta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Dizes temu od pre vise od 6 meseci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:14:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.