Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:23:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako objasnjavate horoskop?  (Pročitano 3416 puta)
09. Okt 2009, 17:50:46
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Voleo bih da mi clanovi foruma koji ocigledno veruju da "horoskopski znak" utice na njihove zivote i koji u celoj ovoj temi pominju "VI kucu", "VIII kucu", "zodijak" i slicno objasne u sta zaista veruju i znaju li neke najosnovnije cinjenice.   

Za pocetak verovanje u astrologiju znaci da ljudi misle da polozaj Sunca u trenutku njihovog rodjenja u odnosu na proizvoljno izabrane skupine zvezda koje nazivamo sazvezdjima ima neki uticaj na njihov dalji zivot.    Sazvedja su zaista proizvoljnjo izabrane zvezde koje su medjusobno udaljene cesto i stotinama svetlosnih godina, i nemaju apsolutno nikakav uticaj jedna na drugu, a kamo li na Zemlju ili Sunce. Te zvezde su grupisane u sazvezdja zato sto su jos davno omogucavale putnicima i moreplovcima da se orijentisu u prostoru, i nikada nizasta drugo nisu sluzila. Polozaj sunca u odnosiu na njih je samo ugao pod kojim ga vidimo u odnosu na nebeski svod, i totalno je nevazan. Kao zakljucak: na juznoj polulopti ne vidi se ni jedna zvezda niti jedno sazvezdje koje vidimo na severnoj, dakle horoskop postoji samo na severnoj polulopti ali ne i na juznoj!!!!

Takodje moze se naglasiti da je Bertram Forer jos 1948 serijom testova dokazao da horoskop ne kazuje apsolutno nista. Dao je test licnosti grupi studenata a kao rezultat im je pokazao horoskopsku analizu necije licnosti iz astroloskog magazina. Dakle svi studenti, iako to nisu znali, su dobili istu analizu licnosti koja nema veze sa testovima koje su radili. Studenti su trebali da ocene od 1 do 5 koliko se dati tekst uklapa u njihovu licnost. Prosecna ocena je bila 4.26. Forer je tako pokazao da ljudi teze da prihvate generalizovane profile koji nemaju veze sa njihovom licnoscu, cime je ocigledno da svaki horoskop postaje besmislen.   

Iz svih ovih razloga voleo bih da cujem vasa objasnjenja.   
« Poslednja izmena: 10. Okt 2009, 02:45:39 od rasa85 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_1_1
mob
HTC Wildfire S
Citat
Kako objasnjavate horoskop?
'Nuff said.  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

astrology-dating-losers.jpg
(97.53 KB, 750x600)
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
uzmi mesec na primer ... nebesko telo, a kad bi nestao to bi izazvalo brojne katastrofe na zemlji ... utice na plime i osekle (a ljudi i zivotinje isto imaju vode u sebi) ... da ne nabrajam sad ... gravitacija, svetlost za zivot nocu ... pritom je mesec jako mali ... zemlja moze da stane milion puta u saturnov prsten ... ko zna kakva su to zracenja u pitanju ...

sto se tice ovih testova, to su trikovi kojima se sluze 'proroci' , recenice koje mogu da se odnose na ogroman broj ljudi ... ako nesto i ne znaju, nateraju ljude da im sami kazu ... no, to je vec poznavanje sebe ... nemamo mi uvek pravednu sliku o sebi, vec se zna sta je vrlina/mana i normalno da ako spomenes u testu duzinu polnog organa znas unapred da ce 95% muskih da napise neku cifru blizu pola metra ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Mesec je, u odnosu na velicinu planete oko koje kruzi - Zemlje, drugi najveci satelit u Suncevom sistemu.  Na Zemlju ima veoma jasan uticaj koji se zove plimna sila.  Prost primer pline sile je da zemljina gravitacija vise utice na tvoje noge nego ne glavu jer su noge blize centru zemlje.  Upravo ova sila izaziva plimu i oseku.  Medjutim ona nema nikakve veze sa astrologijom, pa ne shavatam zasto pominjes mesec. . . . . . . . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
pa utice na sav zivi svet na ovoj zemlji ciji si i ti deo ... pitao si kako nebeska tela uticu i ja tinavodim kao primer mesec ...

a ako utice mesec, zasto ne bi i ostala nebeska tela uticala na nas ...

gravitaciju sa spomenuo jer i mesec ima svoju gravitaciju pa i utice na nas ... kada bi se unistio to bi imalo uticaja i na zemljino okretanje, na talase, ekosistem bi bio unisten, mnogo vise asteroida bi nas pogadjalo, vremenske prilike bi se izmenile, atmosfera izmenjena ... itd.

sve to utice na nas, bez obira da li mozemo to da objasnimo ...

cak i da ne verujes u horoskop ... mislis da se letnja i zimska deca ne razlikuju ? to su sve faktori koji uticu na nas razvitak ... naravno, slobodna volja je najbitnija stavka u toj kalkulaciji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Kazes ako Mesec utice na Zemlju,a nebesko je telo, zasto nebi uticala i sva ostala nebeska tela, a takva tvrdnja je logicka zabluda koja se naziva "neispravno udruzivanje pojmova". To je kao da kazem da ako ja spavam sa svojom devojkom onda i Barak Obama spava sa njom. Zapravo Mesec  i Sunce su i jedini objekti u svemiru koji uticu na Zemlju. Posto mi se cini da ti to nije jasno objasnicu ti.
U svemiru postoje cetiri sile: slaba nuklearna, jaka nuklearna, elektromagnetna i gravitaciona. Obe nuklearne deluku samo na nivou atoma i njihovo delovanje se gubi, ako se ne varam,  na 10-16 metra. Elektromagnetna takodje deluje na veoma malim rastojanjima, a jedina koja utice na velike objekte kao sto je Zemlja je gravitacija, jer se pruza znatno dalje od ostalih sila. Sunce seluje na Zemlju i posledica je rotacija Zemlje oko njega, a Mesec utice tako sto stvara plimu i oseku. Sunce je veoma masivno i relativno blizu pa deluje na Zemlju, a Mesec je veoma blizu. Sva ostala tela u Suncevom sistemu (planete, asteroidi i sl.) nemaju nikakav uticaj na Zemlju, a kamo li objekti van Suncevog sistema.
« Poslednja izmena: 10. Okt 2009, 20:52:15 od rasa85 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
"neispravno udruzivanje pojmova". To je kao da kazem da ako ja spavam sa svojom devojkom onda i Barak Obama spava sa njom.

... isto tako ne mozes da tvrdis ni da ne spava sa njim ... tacnije bez da proveravas .. a mi smo jos uvek 'duduci' ...

Citat
U svemiru postoje cetiri sile: slaba nuklearna, jaka nuklearna, elektromagnetna i gravitaciona.

druze, mi jos uvek ni ne znamo sta je gravitacija ... znamo mi da jabuka pada, ali zasto ... jos uvek nismo objasnili ...

Citat
Sva ostala tela u Suncevom sistemu (planete, asteroidi i sl.) nemaju nikakav uticaj na Zemlju, a kamo li objekti van Suncevog sistema.

ne mozes da tvrdis jer ne znas ... otkud znas koji je hemijski element ne nekoj planeti i sta 'isijava' koja planeta i na kojoj razdaljini je to efektivno ... tek juce su testirali mesec na vodu.

zgodno ... nisi odgovorio na moje pitanje, da li mislis da postoji razlika izmedju zimske i letnje dece ... ?

imas raznih horoskopa, kineski ide po godinama sto opet ima neku svoju logiku ... narod nije glup, belezio je to hiljadama godina ... a samo budalama je to slepa vodilja ...

no, siguran sam da datum i mesto rodjenja igraju neku ulogu (doduse ne toliko bitnu) u nasim zivotima ...

Citat
a kamo li objekti van Suncevog sistema.

nijedna astrologija se ni ne bavi njima

« Poslednja izmena: 10. Okt 2009, 22:54:34 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Nekim ljudima argumenti stvarno nista ne znace, jel tako? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
... neki ljudi nikad ne odgovore na pitanje ako im potom ne odgovara ishod toka rasprave ... jelte

sto se mene tice ja ne tvrdim nista jer nemam nesto jako cime mogu da potkrepim to ... ti sa druge strane dozvoljavas sebi taj luksuz ... ok, po tebi planete nemaju nikakvog uticaja i ta energija se rasprsi brzo ... ja ne verujem u to, iako verujem da uticaj tih sila nije toliki kao kod sunca ... ali je i dalje neki uticaj.

a ti uradi sebi natalnu kartu i nek ti je neko protumaci pa ti sam prosudi ... ne verujem da jesi dosad a imas tako naucno potkovan stav, pa moras i to da istrazis ako bi dalje pricao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ako se dobro secam tvoje pitanje je primecujem li razliku izmedju "zimske" i "letnje" dece? Posto necu da budem nekulturan i da nazovem ovo pitanje maloumnim, recimo da stvarno nemam odgovor.

Sto se tice planeta, nikakva energija se ne rasprsava, vec kao sto sam objasnio gravitacija potpuno gubi uticaj izmedju tako malih objekata na tolikim daljinama. Nije uopste pitanje da li ja mislim da nema dejstva ili ti mislis da ima, to su naucne cinjenice koje mozes da proveris. Jos je Ajnstajn objasnio gravitaciju kao zakrivljenost kontiniuma prostora i vremena, pa prouci kako deluju ova sila.

Natalna karta? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:23:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.