Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:46:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako naučiti matematiku za usmeni ispit?  (Pročitano 9133 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ma to sam pitao, traži tri tačna odgovora sa cedulje koja se izvuče.

Samo eto kontam , matematičari su to da više vole izvođenja i matematičke znakove od teksta.

zar nemash opciju da polazesh teorijski deo ispita pismeno ( napishesh dokaze datih teorema ) ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Hvala vam ljudi, polažem iz opšte matematike difernecijalne jednačine. 
uf,da,diferencijalne s u zajebane(bar na mom faksu) cak i za rad,a kamoli  za dokazivanje.   Smile Smile  Smile znam iz licnog iskustva.

vidi,moras najpre doooobrooo da znas da ih radis pismeno.jer ako znas pismeno da radis,ti znaci znas sta se tu dogadja-sta je cilj,koji je postupak,koje su mogucnosti,koji tipovi(Bernulijeva,jednacina koja razdvaja promenljive,integracioni faktor,totalni diferencijal,binomni diferencijal,linerana dif. jednacina...)

kad naucis dobro da ih radis pismeno,uzmi ili skripte ili knjigu(u zavisnosti od toga gde je bolje napisano. moja knjiga je na primer vrlo dobra i opsirna,ali napisana tako da kad bi davala uputstva kako da stignes od Terazija do Trga,zavrsio bi kod Vuka  Smile Smile ) i uzmi i pisi sve matematicke oblike iz njih,a istovremeno citaj tekst.

znaci,primer-ako objasnjava Bernulijevu,i imas pasus,pa 2 reda matematickih oblika,pa pasus,pa opet,i tako vise puta,uzmes i pises sam,na drugom papiru,to sto je zapisano u mat. obliku,a za to vreme citas objasnjenje i objasnjavas sebi.
jednomrecju-pravis sebi pricu.kako jedno prelazi u nesto drugo.

znaci najvaznije je da prvo dobro znas da ih radis,onda posle uzmes skripte i pises sebi jednacine/izraze dok citas tekst,i objasnjavas sebi zasto je to tako.ako ne shvatis,opet pocnes.i tako vise puta,temeljno i stalozeno,i shvatices i najgoru zapetljacijuSmile

znam da smara,znam,jer i ja to radim,i imam najtezu matu na celom univerzitetu posle PMFa,ali jbg,mora se.
i nije mi zao,jer jes da nekad smara,ali znam da ce mi pomoci kasnije,ili ako nista drugo,da bar razvija mozak. Smiley

Šta mislite da li bi profesoru bilo dovoljno izvođenje i pisanje izraza bez onih suvoparnih rečenica. Mislim to je u suštini isto, OK objašnjavanje šta je šta u tom izrazu.
koji je faks u pitanju?  Smile
« Poslednja izmena: 30. Jan 2011, 13:53:55 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Ma to sam pitao, traži tri tačna odgovora sa cedulje koja se izvuče.

Samo eto kontam , matematičari su to da više vole izvođenja i matematičke znakove od teksta.

zar nemash opciju da polazesh teorijski deo ispita pismeno ( napishesh dokaze datih teorema ) ?  Smile

Tako bi trebalo da bude Smile Napises mu/joj na papiru svoj 'usmeni' i onda izadjes i on/a ti postavi par pitanja oko toga i to je to Smile

PS: mislim da je usmeni deo matematike nesto najgore sto su izmislili i najdosadnije. Predlazem ucenje napamet Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Tako bi trebalo da bude Smile Napises mu/joj na papiru svoj 'usmeni' i onda izadjes i on/a ti postavi par pitanja oko toga i to je to Smile

koliko mi je poznato , drugi deo ispita iz matematika na tehnichkim fakultetima (masinski , elektrotehichki , tehnoloshki i.t.d. ) se uvek polagao samo pismeno , zbog velikog broja studenata . znachi sedish i pishesh teoreme i dokaze ,a to posle pregledaju asistenti kao i na prvom delu i ne odgovara se usmeno uopshte .

uchi se ovako kako je napisao hkj , s tim da se vec unapred zna shta moze da padne (postoji 100-ak pitanja koja se stalno vrte ) . 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Na sve ovo bih još i dodao da je važno ići na konsultacije. Za sve što ti nije jasno pitaj.

A i uvek je dobro da te zapamti makar asistent, korisno je posle kod ocenjivanja.


Sve ovo dolazi u obzir ako asistent ili profa nisu neki kreteni.
IP sačuvana
social share
Mr. Kim, we're Starfleet officers. Weird is part of the job.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia N70
Slazem se sa scan1!
Ako te je zapazio profesor,uvek postoji mogucnost,da iako se negde sjebes,a odgovaras usmeni,da kaze,"ma znas ti to,nego si se zbunio,evo ti 9..."...
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson C702i
Matematika... pa jos usmeni kud ces lepse...
Generalno nema pravila sve zavisi od profesora, ali knjiga i beleske i pravi svoju skriptu, potrudi se da polslusas savet koji ti je dao hkj to je kljuc.
U moje vreme  na fakultetu koji hkj pominje se usmeni iz matisa I polagao pismeno tako sto se vukla cedulja sa 3 zadatka i 5 teoretskih pitanja na koja se odgovori u pismenoj formi, kada se zavrsi profesor pogleda i krene da te reseta na tabli.
Mora sve da se nauci, a realno bar sto se diferencijalnih jednacina tice masa dokaza se izvodi kroz rresavanje zadataka samo u opstim brojevima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 

Tako bi trebalo da bude Smile Napises mu/joj na papiru svoj 'usmeni' i onda izadjes i on/a ti postavi par pitanja oko toga i to je to Smile

koliko mi je poznato , drugi deo ispita iz matematika na tehnichkim fakultetima (masinski , elektrotehichki , tehnoloshki i.t.d. ) se uvek polagao samo pismeno , zbog velikog broja studenata . znachi sedish i pishesh teoreme i dokaze ,a to posle pregledaju asistenti kao i na prvom delu i ne odgovara se usmeno uopshte .

uchi se ovako kako je napisao hkj , s tim da se vec unapred zna shta moze da padne (postoji 100-ak pitanja koja se stalno vrte ) . 

a moze i da te pita da li si zadovoljan ocenom, ako ne odmah usmeno polazes za vecu ocenu  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
Matematika ima svoj jezik..nzm kako da ti objasnim kad to savladas nemas problema i ne moras da ucis napamet.
Kreni da ucis od pocetka..izvuci najbitnije stavove i definicije..Radi celu jednu oblast..dok je ne pokapiras..onda kreni da radis drugu .. trecu.... do n oblasti kad x tezi + - beskonacno  Smile
Kako radis vise i vise oblasti..sve ce ti biti lakse i lakse..jer pocnu slagalice da sti se sklapaju u glavi..A ako si radio zadatke bice ti jos i lakse.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:46:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.