Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:28:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti svoj Hard Rock bend ?  (Pročitano 17661 puta)
20. Dec 2006, 11:33:52
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
Kako napraviti svoj Hard Rock bend ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Ako ne znas....ni ne treba da budes u bendu! Smile

Mali savet, u bendu moraju svi biti ravnopravni! Dakle nema ono, moj bend! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Fensi and Gibson guitars

Zodijak
Pol
Poruke 279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
LG 
Mislim da u bendu treba da bude glavni kako bi zaveo red, jer ovako su svi ravnopravni i tek tad ne mogu da se dogove.. hehe tako se u praksi pokazalo.
Juri ti ekipu koji imaju dobru ritam sekciju, basista i bubnjar su ti najvazniji, za ostale ces se lakse snaci. Zavisi sta sviras?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung Neki shit
Prvo...odrasti...jos je rano...pocni da sviras/vezbas pa za godinu dve sastavi bend...ako ces vec da sastavljas bend a hoces da tvoja rec bude glavna moras da naucis da sviras nesto...fazoni tipa Pevac a glavni u bend pali tek kada bend postane popularan ili ako je napisao sve pesme...

U sta god da se upustas treba ti puno vezbe...i za pevanje...ali ja ti davati savete o glasovnim/gitarskim/bubnjarskim vezbama necu davati ovde posto postoji tema...

Sta ti treba?

Pevac
solo gitara
bas
bubanj
ritam gitara (opciono)

Sta je hard rock?

1.riff
2.stih/strofa
3.refren
4.riff
5.stih/strofa
6.refren
7.solo
8.refren
9.riff

postoje i razliciti rasporedi ove seme ali ovo je zvanicno hard rock sema pisanja pesmi...znaci po ovom rasporedu se uglavnom pise vecina hard rock pesama koje si ti cuo...

Kakav bend hoces....

Live bend koji ce da svira po klubovima
Bend koji ce da se vise da se trudi da izdaje kvalitetne albume a svirke da gurne u drugi plan

Ja furam opciju 2 posto ne volim zive svirke,ali tebe najverovatnije zanima opcija broj jedan...

Opcija broj jedan:

Sastavi bend...imas razne muzicke casopise u srbiji ostavljaj prilicno precizne oglase sa pocetnim planom benda tipa:

"Iskusan" Pevac 14 godina trazi Bubnjara za "novo osnovani" hard rock bend koji bi svirao "obrade/autorske" stvari...sledecih bendova (pa ovde ubacis uzore na koje bi bend trebao da lici/zvuci)...sve pod znakcima " se moze menjati tipa (stari,novi,uvezbani,ponovo okupljeni itd).

Nakon sto sastavis neku ekipu potrebne su ti probe...mnogo njih da se svi uvezbate zajedno i da pocnete da se osecate (znam da ovo zvuci pederski ali da iskoristio sam pravi izraz  Smile) to jest da se znate muzicki kao da svirate zajedno 25 godina....

Nakon toga vam trebaju svirke a za to je najbolje otici u klub u kome zelis da sviras,lupis sakom u sto i kazes ocu ja sa mojim bendom da sviram itd...pali u 90% slucajeva...uglavnom ce da ti nadju neko sranje vece...kintu ces dobijati...skoro nikada sem ako sam ne organizujes svirku..

Organizovanje svirke...trebas da iznajmis opremu,da odstampas plakate/flajere,da bacis karte u stampu,i da sakupis goste koji bi svirali iste veceri...mozes da zaradis i par stotina eura ako poseta bude dobra (100-300 ljudi).


Nakon toga nadji menadzera i odradi demo sa autorskim stvarima...osvoji neki demo masters i dobices sate u studiju koje mozes potrositi na snimanje demoa/albuma....to ti je cela mudrost...za promociju albuma ti nemogu pomoci posto zivimo u vukojebini ali ioanko smo otisli 250 koraka ispred tako da je ovo i nevazno...

Opcija broj dva:

Radis kucnu produkciju...moja omiljena stvar...realno nemam neku zelju da odem u pravi studio...
Za kucnu produkciju ti treba dosta software-a (programi) i jos par stvari...ali ovde je mnogo vaznije iskustvo...sedis u sobi i pises/snimas pesme i ciljas na perfekciju...jebe ti se za live...jebe ti se sta ce drugi da misle pravis album po svojim pravilima,pravis album koji ces ti da slusas a ne ostatak javnosti...kasnije uvalis nekoj izdavackoj kuci cd i to je to...ili saljes snimke preko neta...

Za kucnu produkciju ne zelim da ti pomognem zato sto se sve svodi na "Velike Tajne Malih Majstora" a kako se forum siri svakog dana nece proci dugo vremena dok neko ne procita ovo i videce par odlicnih fazona koji potpuno ubijaju osecaj kucne prodkucije...koje naravno ne zelim da otkrijem zato sto pola njih i nije moje...

Druga opcija te verovatno i ne zanima posto ti bi ipak hard rock bend a hard rock = ziva svirka tako smatraj ovo offtopic-om


sve u svemu dao sam ti mali uvid kako funkcionise srpska demo scena i nastanak benda u srbiji...mogu jos satima da ti pricam oko nacina pisama pesmi/tekstova ali nemam zivaca ni vremena tako da cu preskociti...malo sam preterao ali sam hteo da ti pokazem kako sve funkcionise...ako si se ikada zapitao tipa "osnujem bend i sta onda"...

Ako ikada sastavis bend...i treba ti neko ko ce da ti izmiksuje ceo materijal rado cu ti pomoci.

@pink floyd

nema to veze sa vezom...moj ortak...kicmena mozdina benda...svi tekstovi sve pesme sve organizuje itd...ima jos tri clana pored sebe...dvojica imaju druge bendove u kojima sviraju a ponovo hoce da diktiraju svoja pravila u ovom samo zato sto je isti bend mnogo popularniji/bolji...i sta sada on da radi kada je uvek pokusavao da sve bude ravnopravno...i zesce se zajebao posto sada padaju ucenjivanja i njihova pravila...
« Poslednja izmena: 17. Mar 2007, 21:10:20 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Ma to sto ce jedan covek da se cima, zakazuje svirke i bla bla....to je druga prica (najnormalnija stvar)!
Ja sam rekao da moraju biti ravnopravni, i stojim iza toga, ali to je naravno tako u pravom i ozbiljnom bendu, koji zna sta hoce i koji ima neku kilometrazu iza sebe! Ma....da skratim pricu, kad nadjete takav bend, to je to! A do tad ce se promeniti poprilican broj ljudi.....! Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


rock-blues girl forever

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 139
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 1112
Ma to sto ce jedan covek da se cima, zakazuje svirke i bla bla....to je druga prica (najnormalnija stvar)!
Ja sam rekao da moraju biti ravnopravni, i stojim iza toga, ali to je naravno tako u pravom i ozbiljnom bendu, koji zna sta hoce i koji ima neku kilometrazu iza sebe! Ma....da skratim pricu, kad nadjete takav bend, to je to! A do tad ce se promeniti poprilican broj ljudi.....! Smile


Tako je sad mu kazi.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
where is Bobby now,where is Bobby McGee ...........[i][/i]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
@pink floyd

veoma malo uspesnih bendova fura to sa ravnopravnoscu...jos kako ide nasa demo scena,veoma su male sanse da prvobitna postava ostane do kraja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Only Rock

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja mislim da na to pitanje neces nikada naci pravi odgovor....kako napravirti hard rock bend?
IP sačuvana
social share
I'm Gonna make a change,
for once in my life
It's Gonna fell real good.
Gonna make a diference
Gonna make it right...!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
ja mu ga dao...sve sto ti je potrebno jeste iskustvo i sreca...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


rock-blues girl forever

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 139
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 1112
A ti imas iskustvo ???? Smile
IP sačuvana
social share
where is Bobby now,where is Bobby McGee ...........[i][/i]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:28:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.