Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:47:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti svoj Hard Rock bend ?  (Pročitano 17663 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 402
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6630
Paralelni,potpuno se slazem...
Reci cu samo toliko...
Naravno,pozeljno je zezati se i praviti dobru atmosferu i na probama i na svirkama,ali mnogo zajebancije ne vodi nikuda...Kao ni mnogo alkohola...
IP sačuvana
social share
I am the man who walks alone...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Galaxy Nexus


p.p.s. Nikad, ali nikad jedan tip ne radi dva posla!!! Moj primer, solo i vokal... Izmučiš se kao konj, i uvek negde zajebeš!!!  Smile
samo se u ovome ne slazhem,.. ja sam zhivi primer tipa koji radi 2 posla Smile  Smile  [siviram gitaru i pevam Smile Smile]
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
stvarno ne znam koliko godina imash.. ali po ovom postu, cenim da nisi bash zreo...

vidi se da nikada nisi imao bend niti cjesh imati, a ako budesh imao, ne zhelim da znam na shta cje to lichiti,... . nisam voleo da solim pamet nikome nikada.. ali takodje nisam voleo da pricham neshto u shta se ne razumem...

poz
@paralelni svet,

ostra analiza, o paralelni svete, vjerovatno si imao losa iskustva sa bendovima, jedino ako nisi od onih sto osnivaju i izlaze iz polubendova do 30 godine. dopusti mi o, paralaleni svete, mada takodje nemam tu sklonost, da ja malo analiziram tvoj odgovor.

iz njega se "vidi", pardon, nazire, da imas lose uspomene sa gorenavedenim sistemom rada, sto opet znaci da su te jednom davno ambicije odvukle daleko od muzike... ja NE znam imas li ti bend (kao sto ti znas imama li ja Smile), ali ako imas, zalosna im majka s tobom... vjerovatno si puno napet dok sviras, grcevito slusas sam sebe i popravljas unedogled i poravljas, popravljas sve dok ti stvar ne pocne ozbiljno da lici na pjesmu nekog od junaka tvoje mladosti, onda se razocaras i krenes ponovo da se grcis, a rezultat uvijek isti... onda svoju nervozu prenosis na ostale. hemijom, neko ju je spomenuo. ta hemija se i sastoji u tome da covjek kao nas dragi mod prenese svoje lose raspolozenje na ostale. ili dobro, zavisi. u sustini, tebe ne zanima puno kako zvuce ostali na toj zajebanoj dionici koju si napravio i na koju se ponosis... i da, koja svima osim tebi strasno lici na...
priznaj, tuces li bubnjara kad improvizuje na tvoju stvar? a? tuces li ga?   Smile
...
ma salim se, nemoj se ljutiti...  samo nastavi da ne solis pamet Smile
 poz 
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Galaxy Nexus
@ od rasssse : ovo sve shto si naveo, mogao bi da prichash da me poznajesh lichno.. poshto me ne poznajesh, nemash osnova da prichash o mom prenosu losheg raspolozhenja.. ovo zalazi u lichne rasprave chemu ovde nije mesto.. poz
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
ovo sve shto si naveo, mogao bi da prichash da me poznajesh lichno.. poshto me ne poznajesh, nemash osnova

naravno, to sam i ja tebi mislio reci na tvoj post, ali sam se malo zanio, sorry!  Smile
dobro je da te ne poznajem Smile, u jednom trenutku sam pomislio da je moj basista dosao da mi drzi predavanje
 Smile, uplasio si me cova!

ako volis to sto sviras, ako imas talenat, prostor i budale sa kojima ces umjesto 2 sata ostati po 15 sati na probi, cisto jer se dobro osjecas, nista vise nije potrebno. pogotovo savjeti sa strane.

 
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


"What we do in life echoes in eternity"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 913
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia e50


p.p.s. Nikad, ali nikad jedan tip ne radi dva posla!!! Moj primer, solo i vokal... Izmučiš se kao konj, i uvek negde zajebeš!!!  Smile
samo se u ovome ne slazhem,.. ja sam zhivi primer tipa koji radi 2 posla Smile  Smile  [siviram gitaru i pevam Smile Smile]


O.K., mada je ovaj deo zavistan od čoveka do čoveka, ali i od onoga šta se svira. Mi trenutno sviramo Blind Guardian, a kod njih je, barem meni, nemoguće da sviram solaže (kojih ima svuda  Smile) i da se dernjam na sav glas (mislim, pevam  :[115]Smiley. Kod nekih stvari je ovo lagano izvodljivo (mislim na seo opus domaćeg roka, opet kažem bar meni).

Ako tebi uspeva, B R A V O  Smile, to znači da imaš talenta i volje. Samo napred.

Pozz  Smile
IP sačuvana
social share
You know I'm not about to go to Texas and not ride the mechanical bull. That would be like going to Los Angeles and not sleeping with Paris Hilton.
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung Neki shit
sve to zavisi od zanra...sanse da sviras tehnicki death metal i istovremeno pazis gde treba da  growlujes i ubacujes clean i scream su ravne nuli...a ponovo kao sto si rekao u ostalim zanrovima ovo je sasvim izvodljivo...ma kada razmislim sve to zavisi kakav si muzicar...ni james hetfield nije mogao istovremeno da radi ove dve stvari u pocetku...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


"What we do in life echoes in eternity"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 913
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia e50
...ni james hetfield nije mogao istovremeno da radi ove dve stvari u pocetku...

Mada nije nesto mnogo i napredovao...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
You know I'm not about to go to Texas and not ride the mechanical bull. That would be like going to Los Angeles and not sleeping with Paris Hilton.
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
@darthmaul

Cito sam onu tvoju "opciju dva" kako si nazvo u prvom tvom postu na ovoj temi , i imam jedno pitanje ako mozes da mi odgovoris posto vidim da si covek sa iskustvom.

Ja vec duze vreme pisem neke pesme i komponujem ali nemam svoj bend , hteo bih to sve da snimim i da ovekovecim tu moju kreaciju, da je tako nazovem!

Mozes li mi dati par saveta na koji nacin , koje programe da koristim , koja mi oprema treba, kako da napravim zvuk koji ce zvucati kao na pravom snimku... i sl......Nemam ama bas nikakvog iskustva , a ni znanja sa tim!

Bio bih ti zahvalan ako bi mi pomogo , ako ne zelis javno mozes mi odgovor poslati i na privatnu poruku!

Pozdrav!

« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 21:19:58 od zorbos »
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


"like a drifter I was born to walk alone"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 69
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Nokia 6681
Ukratko, ozbiljan bend, naglasavam ozbiljan bend je moguce samo napraviti sa ljudima koje muzika jednako ozbiljno interesuje. Najteza stvar u tome je ta sto svi clanovi moraju biti ozbiljnih namera i ambicija u muzici, jer bend treba da radi kao voz, a ako jedan vagon koci, izletece iz sina blagovremeno... A da bi se dobro videlo kakav je koji clan, tj. koliko je zagrejan za muziku, potrebno je barem godinu dana. Tako da se slazem da je za dobar, uspesan bend potrebno mnogo srece, cisto da se smanji vreme koje propada dok se radi sa clanovima benda za koje se kasnije ispostavi da nisu na ocekivanom nivou.

Naravno, ovo je samo recept za bend koji je voljan da radi i ima visoke ambicije.

Za popularnost i milionske albume je pored svega ovoga potrebno jos par stvari... Npr. talenat, inovativnost, mnoooooogo rada i nazalost dosta srece "ubosti" u srca sto veceg broja publike svojom muzikom.

@od rasssse

tvoji stavovi su ok, ali za neki punkeraj i slicno... nemam nista ni protiv toga, svako ima razlicite ambicije... ali mi se jedino ne svidja tvoj stav da ne treba teziti ka perfekcionizmu. kako bi zvucali veliki bendovi na koncertima i albumima da slede tvoju teoriju? to nebi bila muzika, koja po mom misljenju treba biti tecna i efektna, a razna brljanja sa malim greskicama bi samo skretala paznju i kvarila uzitak

eto, ukratko  Smile
« Poslednja izmena: 17. Mar 2007, 14:58:52 od drifter86 »
IP sačuvana
social share
"...and I made up my mind, I ain't wasting no more time..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:47:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.