Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako kreirati ftp site?  (Pročitano 666 puta)
23. Apr 2005, 17:35:11
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Koristim DSL internet konekciju. Umrezan sam preko lokalne mreze u studentskom domu. Hteo bih da napravim ftp site koji ce biti baziran na moj IP adresi tako da drugi ljudi kojima ja to dozvolim mogu da se konektuju i skidaju podatke. Pronasao sam alat u windowsu takozvani IIS, no sve sam podesio, i kada pokusam sa nekom drugog kompjutera da se konektujem uvek me prebaci ne u direktorij koji sam naveo na svom racunaru nego me konektuje u neki deafult direktorij, na tom serveru u domu gde su inace i smesteni i svi ostali korisnici. U cemu je problem, da li do podesavanja na windowsu ili se trebam obratiti administratorima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako nemas realni IP, a nemas ako si preko LAN-a, ne mozes nikako da koritis.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Zaboravio sam da kazem, ali dobro si ti uocio. Jesam u LAN mrezi. U network podesavanjima koristim IP koji pocinje sa 192.168..., dok sam video naprimer neki servisi na internetu moj racunar prepoznaju pod IP adresom koja pocinje sa 212.42..... Dakle jedna od te dve adrese je virtuelna, znaci zbog toga ne mogu osposobiti ftp? A naprimer ako bih bio nezavisni korisnik, od kuce recimo koristio adsl ili wireless, onda bih mogao napraviti ftp?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da.. bez nekih vecih problema.. ali ovako.. koja god da je ip adresa ti je sharujes.. ko i ja.. ni ja nemam realni ip.. i to je jako korisno jer ne moras imati firewall.. ali za ovako neke stvari je zeznuto.. ko i za dc++ npr
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ukapirao sam. Svi racunari u mrezi u kojoj sam i ja se kriju iz te jedne IP adrese 212.62....

Kada smo vec kod IP adresa, interesuje me nesto jos. Svaka IP adresa umrezanih racunara je 198.162.1... i cetvrta numeracija je vezana za blok i broj sobe. Koristio sam usenet software zaskidanje file-ova sa news groups tip alt.binaries etc. Software je bespaltan za 100 MB. Za vise se mora placati. Registracija je preko mail gde se dobije password i username. E sad kada sam iskoristio tih 100 MB, pokusao sam uninstalirati i ponovo sa tom sifrom aktivirati, dobio sam poruku da je samo po jednoj IP adresi dozvoljena aktivacija. Otisao sam na drugi racunar u istoj mrezi i sa istom sifrom aktivirao program i potrosio jos 100 MB. Interesujue me sada, ako su svi racunari u mrezi sakriveni iza jedne IP adrese, te sa 212.62.... Kao usenet raspoznaje racunare??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ili gleda lokalnu ip adresu, ili uopste ne gleda ip adresu nego ostavlja nesto u registry ili negde na hdd
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Prava varijanta je da pamti tvoju hardversku adresu.To je jedinstven broj koji ima svaka mrezna karta tzv.prvi fizicki nivo OSI leyera.Sto ce reci nije bitno koja ti je ip adresa "on" te moze prepoznati po jedinstvenom broju mrezne karte.Ako imas Win xp idi na Local Area Network/Support imas hardversku adresu koja ima 6 heksa cifara tj u obliku je xx-xx-xx-xx-xx-xx.Po tome si jedinstven usvijetu i tako te trazi (izmedju ostalog) inernet policija ako zabrljas Smiley.Medjutim mozda je ta stvar u vezi tih 100MB s laickom zastitom pa ti onda samo promijeni IP adresu i rijesices problem.U drugom slucaju promijeni mreznu kartu Smiley (ako ti se isplati svakih 100MB da je mijenjas).
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Kod win98 ukucaj ipconfig u comandpromtu i dobices masu podataka.Izmedju ostalog i hardversku adresu mrezne karte tzv. MAC (medija akses kontrol) adresu.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ili ako znas promijeni MAC adresu Smiley (ima nacina i za to Smiley).
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.