Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za koliko prodati sajt, molim za vas savet, please? Hitno  (Pročitano 926 puta)
17. Okt 2008, 19:49:58
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pozdrav prijatelji, nadam se da sam pogodio mesto gde cu otvoriti ovu temu.  

Pre izvesnog vremena sam kupio domen www. operacijatrijumf. net (mnogo pre i najave da ce OT krenuti sa emitovanjem kod nas).   Uradio sam marketing za taj domen, razmenio linkve sa puno sajtova i domen je na prvom mestu za reci "operacija trijumf" i jos neke.   Kako je operacija trijumf pocela i emituje se svakodnevno pretraga ovih kljucnih reci je svakodnevna i obimna.   Dnevno ima oko 10000 posetilaca, a utorkom posle najgledanije emisije ima oko 16000-17000 poseta.   Ima duplo vise posetilaca od zvanicnog sajta.   (u svakom trenutku preko dana oko 150-200, uvece 200-300)
Inace, sajt pokrece joomla sa dodatnim komponentama.   Poseduje i forum koji je poseceniji i bolje izgleda od zvanicnog pa je velika vecina posetilaca presla na ovaj forum.   (oko 200-300 posetilaca u svakom trenutku)

Interesuje me da je ovo vas sajt za koju cenu bi pristali da predje "u ruke" firme Emousn ako bi vam ponudili da ga otkupe?

I onda, na koji nacin realizovati kupoprodaju ako do nje dodje, jer se bojim da ce izgovorom zastite autorskih prava pokusati da otmu ovaj domen (iako se na njemu nalaze iskljucivo tekstovi iz novina, klipovi sa youtube-a, fotografije koje korisnici sami postavljaju itd.  .  .  ).  
Ustvari, njima bi trebao samo domen koji je posecen (o tome su me obavestili), ali ja bih onda zatvorio taj sajt posto nebi vise bio u funkciji, sta ce mi podaci ako nemam posecen domen.  

Unapred hvala na odgovorima,
Veliki pozdrav,
www. operacijatrijumf. net
« Poslednja izmena: 17. Okt 2008, 19:51:42 od RadosZvaniDzoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Dao bih im za koliko god mi daju i ne bih se mnogo cenjkao jer, posto su vlasnici prava i licence, i na sudu bez ikakvih problema mogu dobiti domen a ti prilicnu kaznu zbog neovlascene upotrebe Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Mogu ti reci da sam se nadao ovom odgovoru  :?

Nisam im se predstavio u privatnoj razmeni poruka sa njima bas iz tog razloga, domen je registrovan na neko znj ime a registrovan je dok nije bilo naznake da ce OT krenuti od strane lica koje nije iz Srbije.  Detaljnijom analizom mogu pronaci, ali za to treba vise vremena, proci ce OT a oni izgubiti posetioce i zaradu, mislim da im se bas ne isplati da se vuku po sudovima  :[115]: (ja se tome samo nadam).
Ipak sam ja ulozio vreme, trud i novac da ovaj domen dodje na prvo mesto na pretrazivacima.  Oni imaju reklamu na B92 index strani pa i dalje nisu visoko rangirani na pretrazivacima.  Shodno ovome, mislim da nije u redu prihvatiti ono sto ponude vec bi trebalo platiti realnu vrednost (nisam ih jos uvek pitao koliko bi ponudili jer bi hteli otkupiti i nastaviti neku dalju saradnju u smislu uredjivanja zvanicnog sajta-foruma).  

E sada, nevezano za to sto je njihova licenca, kolika bi bila realna vrednost domena, moze li se to uopste proceniti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Mislis da im se ne isplati da se vuku po sudovima?
Slazem se...
Ali oni nisu Joe Average nego najveca privatna produkcija kod nas... ako oni nemaju veze da to rese brzo i efikasno, ne znam ko ima...
Pored toga, brand je predstavljen i najavljen 2007, ti si domen kupio 2008.
I da si ga kupio 2007, oni su vlasnici prava na to, i oni go mogu lako i brzo dobiti...

Domen ne vredi mnogo...
Prvo, svi sa imalo iskustva znaju da je sve sto nije .com truba... a i .com je on sale...
Drugo... to sto si postigao sa rangiranjem je lepo... ali nije ni narocito tesko ni skupo da se ponovi, ako ih to zanima...

Zato ti je moj savet sledeci...
Nemoj im se javljati, jer bi to bio klasican cybersquating i mogli bi ti uzeti domen ko od sale, dinar da ne daju...
Ali, ako ti se oni jave, ponudi im da radis za njih. Npr. ugovor na 2-3 godine sa platom od 1000e mesecno, full time posao, uz sredstva za dodatne clanove tima i sl.
To bi moglo biti zanimljivo i korisno...

Ali jos jednom... nemas nikakvu osnovu da se raspravljas... mogu da ti uzmu to i da ti naplate damages Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Trazi 40 00 kao ovaj lik  Smile
Salim se naravno, poslusaj SF-a.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.