Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:01:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako je manekenka spasila samoubicu  (Pročitano 1941 puta)
11. Jun 2008, 15:23:06
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Glas: Kako je manekenka spasila samoubicu
Sreda, 11. jun 2008. 12:37     



Katarini Vučetić, dvadesetpetogodišnjoj manekenki koja je u ponedeljak, 9. juna, uspela da ubedi sredovečnog muškarca da život vredi živeti, da život može da bude lep i da ne treba da se baci sa Brankovog mosta, telefon ne prestaje da zvoni. S druge strane žice predstavio bi se novinar, a ona bi po ko zna koji put ponovila kako se toga dana vraćala kući sa kastinga za spot Hulija Iglesijasa, kako je razmišljala da li da ide gradskim prevozom, da li da zaustavi taksi ili da se prošeta do kuće.

Odlučila se za pešačenje, jer, kako kaže, voli da šeta. I samo što se našla na Brankovom mostu, pogledala je prema reci i pomislila: "Koliko je samo visoko, ne daj Bože da neko padne“.

"Tog momenta sam videla policijsku patrolu i pretpostavila da se dogodio sudar. Izvinila sam se policajcima što prolazim tuda. Videla sam čoveka koji stoji sa druge strane ograde i hoće da skoči sa mosta i rekla mu: "Zašto to radiš? Vidiš li kako je život lep?“

Katarina govori da se osećala veoma smireno i da ono što joj je najviše ulivalo sigurnost da treba da nastavi da razgovara sa čovekom kome se očito sve smučilo - bio je njegov pogled i osećaj da su uspostavili prijateljski kontakt. Kako li se čovek odlučan da oduzme sebi život osećao kada mu je devojka koja je pre nekoliko godina izabrana za predstavnicu Srbije i Crne Gore na izboru za mis earth, gde je ušla u prvih pet najlepših, objašnjavala da je život lep, možemo samo da pretpostavimo.

"Pitala sam ga da li hoće da mi kaže šta mu se dogodilo, ko ga je povredio. Šta mi je odgovorio, ne želi da pričam, jer je to bio naš intimni razgovor. Pratio je šta mu govorim i znala sam da treba da nastavim. Tu su bili neki ljudi i on je rekao policiji - nemojte da ovi prolaze! Pitala sam da li hoće cigaretu ili da odem da mu kupim nešto slatko. Razgovor je tekao. Pričala sam mu o svojim krahovima i o tome kako oni mogu da se prevaziđu, da život ne treba da stane, da može da radi mnogo toga, da je mnogo bolje da ode sa decom na Adu, bazen.. I dalje tvrdim, jer to je ono što sam osetila i ustanovila dok smo razgovarali, da on nije bolestan čovek, već da je samo zapostavljen, da se očito osetio bespomoćno, kao da je u bezizlaznoj situaciji. Mislim da mu je nedostajalo samo malo razumevanja i topline i smatram da ljudi i inače više treba da obraćaju pažnju na svet oko sebe, na one kojima treba pomoć i na to da smo potrebni jedni drugima", priča za "Glas javnosti" Katarina.

"Onda sam mu rekla da imam rešenje. Pružila sam mu ruku i pozvala ga na kafu."

Situacija je već bila opuštenija, a Katarina sve sigurnija da može da odgovori čoveka od samoubistva, te je još i dodala: "Šta će sad misliti svi ovi ljudi, mogu da misle da skačeš zbog mene? Hajde pređi na ovu stranu, idemo na kafu i ti častiš!“

Opušteniji je postao i potencijalni skakač sa Brankovog mosta, pa je rekao da on ne pije kafu, a ni opcija čaj mu se ne dopada, te bi on popio đus. Uz to je još i duhovito dodao gledajući u policijski auto kako je siguran da će imati besplatan prevoz. Kada mu je Katarina pružila ruku, počeo je da se koleba i rekao joj da je tog trenutka "na pola“.

Drami na mostu prisustvovala je, naravno, i policija i Katarina kaže da je komandir policijske stanice Novi Beograd takođe odigrao značajnu ulogu, jer je, za razliku od nežne Katarine, imao odlučan stav.

"Komandir je zaista markantan čovek, autoritativnog izgleda, koji mu je rekao: 'Hajde, poslušaj je i prelazi ovamo'“, priča Katarina.

Čovek je konačno odustao od ideje da se ubije i uhvatio je Katarininu ruku. Iako su joj prijatelji kasnije govorili da je luda, jer je moglo da se dogodi da on i nju povuče nadole, mlada heroina kaže da nijednog trenutka nije posumnjala u njega.

"Osećala sam da je u redu. Nije bolestan, samo je čovek kome je potrebna pomoć. Jako me zanima gde je sada. Pogodilo me jedino što sam se malo osećala kao da sam ga izneverila, jer nismo otišli na piće, već su njega odvezli, s obzirom na to da je takva procedura, u bolnicu. Ali on je rekao da se ne ljuti i da je on to znao, vrlo pribrano mi je rekao: 'Ti si jako simpatična, dobra si i mnogo si lepa. Svestan sam da oni mene sada vode u Lazu'", a tako je i bilo.

Katarina je odlučila da mu za rastanak pokloni nešto: "U svom novčaniku držim puno ikonica. Pomislila sam, pokloniću mu prvu koju izvučem i bila je to ikona Vasilija Ostroškog.

Čoveka je odvezla policija, a prvo što je Katarina uradila posle ovog nesvakidašnjeg povratka kući sa kastinga, telefonirala je svojoj majci. Ulogu u spotu nije dobila, ali se bar slikala sa Hulijom, što joj je, kako kaže, i bila želja. A još je i čoveku spasla život! Kakav dan, sigurno ga nikada neće zaboraviti!

Katarina se profesionalno se bavila plivanjem, zbog čega se sa samo 12 godina odvojila od roditelja i iz rodnog Niša otišla u Makedoniju, gde je trenirala . Dnevno je plivala po 16 kilometara. "Osvojila sam 450 medalja u plivanju!", kaže Katarina.

U svet manekenstva ušla je neplanirano. Kada je imala 19 godina, snaja je prijavila za izbor za mis Niša, pobedila je, a potom osvojila i titulu mis earth Srbije i Crne Gore. Nedavno je diplomirala na katedri za sportski menadžment, a zahvaljujući svojoj matičnoj agenciji Fodž, puno putuje.

Hobi joj je dizajniranje kožnih tašni, ali hobi ima tendenciju da preraste u posao, jer, kako kaže, upravo pokreće svoju malu proizvodnju. Danas živi u Beogradu, lepa je i draga, a prijatelji joj kažu da bi joj možda od svih profesija najviše ležala psihologija, jer svima njima dođe kao terapeut.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
au, ocaravajuca pricica, dobra lepa vila  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:01:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.