Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:15:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako je Karlos spasao Miloševića  (Pročitano 2722 puta)
25. Okt 2008, 22:40:46
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Atentat na predsednika Srbije naručili Albanci, a trebalo je da ga izvrše članovi tajne rumunske organizacije "Gvozdena kolona". U poslednjem trenutku sve zaustavio najpoznatiji svetski terorista Karlos. Za vreme bombardovanja DB spremao ubistvo Džordža Soroša

Jedan od najtraženijih međunarodnih terorista na svetu, Iljič Ramirez Sančez, poznatiji pod imenom Karlos Šakal, sredinom devedesetih godina spasao je skoro sigurne smrti Slobodana Miloševića, tadašnjeg predsednika Jugoslavije. Ovo tvrdi Dragan M. Filipović, nekadašnji načelnik Obaveštajne uprave u Resoru državne bezbednosti Srbije i svojevremeno jedan od kandidata za prvog čoveka srpske Udbe.

Ovaj srpski obaveštajac filmske biografije, majstor borilačkih veština i učenik čuvenog budističkog manastira Šaolin, danas živi i radi u Kini, a nedavno je objavio i memoarski rukopis živopisnog naziva "Anatomija globalističkog smrada". Filipović iscrpno govori o malo poznatim špijunskim akcijama srpske službe bezbednosti, zakulisnim igrama na srpskoj političkoj sceni, a proziva i kritikuje brojne nevladine organizacije koje su, po njemu, klasične plaćeničke organizacije zapadnih vlada.

Naš sagovornik, u obaveštajnim krugovima poznatiji pod imenom Fića, objašnjava kako su albanske emigrantske organizacije svojevremeno angažovale plaćene ubice i pokušale da ubiju Miloševića.

Atentat je trebalo da izvrši tajna rumunska teroristička organizacija "Gvozdena kolona", a za ovaj posao Albanci su unapred platili polovinu dogovorene sume. Proverom je ustanovljeno da je "Gvozdena kolona" deo mreže Karlosove tajne revolucionarne armije, koja je delovala u Rumuniji i Mađarskoj. Posle tog saznanja, tadašnji šef DB-a Jovica Stanišić naredio je da se reaktivira nekadašnja "veza" koju je Služba imala sa Karlosom i da se neposredno utvrdi o čemu je reč.

- Iako se zbog intenzivne međunarodne potrage jezgro Karlosove organizacije krilo u dubokoj ilegali, na sasvim drugom kraju sveta, odgovor smo dobili za svega nekoliko dana - seća se Filipović. - Karlos i njegov operativni komandant organizacije Johanes Vajnrih uveravali su nas da njihova organizacija nikada ne bi preuzela akciju protiv nekog komunističkog lidera, ponajmanje protiv Miloševića. Ipak, postojao je i "mali" problem. Naime, posle propasti Istočnog bloka, mnoge njihove ćelije u bivšim socijalističkim zemljama su razotkrivene, a članovi organizacije su likvidirani, pozatvarani ili zavrbovani da rade za novu vlast. To se posebno odnosilo na njihov rumunsko-mađarski ogranak "Gvozdenu kolonu", koja se pretvorila u klasičnu kriminalističku organizaciju i gotovo u potpunosti stavila na raspolaganje obaveštajnim službama zapadnih zemalja. Dakle, postojala je mogućnost da ga odmetnuti rumunski saborci ne poslušaju i da se atentat ipak izvrši.

Zbog toga je Karlos srpskoj strani dostavio i spisak svih Rumuna na koje je trebalo obratiti pažnju, njihove nadimke, zanimanja, lažna i prava imena.

- Sem toga, dostavio nam je i podatke o proveri bankovnog računa, preko koga je izvršena isplata za naručeni atentat. Vlasnik računa bila je fiktivna rumunska savetodavna firma, a transakcija je izvršena sa računa jedne od "nevladinih organizacija" - Lekari bez granica - priseća se Filipović.

Ipak, pripadnici "Gvozdene kolone" naposletku su odustali od namere da ubiju Slobodana Miloševića. Da li zbog Karlosovog "upozorenja" ili zbog saznanja da su njihova imena već poznata srpskoj državnoj bezbednosti, teško je reći. Ili je možda Lekarima bez granica upućena diskretna poruka o postojanju sumnji da su i sami umešani u međunarodni terorizam.

Filipović prepričava još jednu, javnosti potpuno nepoznatu operaciju srpske službe bezbednosti koja je tokom bombardovanja Srbije 1999. planirala ubistvo svetskog finansijskog magnata Džordža Soroša.

- Početak NATO agresije na Jugoslaviju zatekao me je na funkciji specijalnog savetnika načelnika Službe državne bezbednosti za izvođenje tajnih operacija u inostranstvu - kaže Filipović. - Procena je bila da bi se Soroševim uklanjanjem destabilizovala najjača globalistička mreža na Balkanu, a time značajno umanjila i moć političkog i propagandnog uticaja alijanse u ovom delu sveta. U vreme kada se intenzivno odvijala NATO agresija, čiji je Soroš bio inicijator, opravdanost radikalnog nastupa prema njemu nije dovođena u pitanje.

Kao atentatora na Soroša, srpski bezbednjaci su odredili Mungosa, iskusnog pripadnika rezervnog sastava specijalnih jedinica. On je savršeno poznavao jezik i kulturu zemlje u čiji je turistički centar Soroš planirao da ode na odmor.

- Mungos je granicu prešao ilegalno i čim je stigao do prvog naseljenog mesta, prijavio se vlastima kao "vojni dezerter" - seća se Filipović. - Taj status mu je legalizovao dalje kretanje, a dobio je i formular sa listom adresa "nevladinih humanitarnih organizacija" kojima je mogao da se obrati za pomoć. Turistička sezona je već počela, počeli su da pristižu i sezonski radnici, pa je i njegov dolazak prošao nezapaženo. Iznajmio je stan sa pogledom na objekat gde je trebalo da odsedne Soroš, kao i jednu garažu koja je trebalo da mu posluži za sklanjanje i evakuaciju posle izvršene akcije. Da bi izbegao svaku sumnju, za iznajmljivanje stana platio je dve godine unapred, jer je navodno imao nameru da započne neki privatni posao. Soroš je trebalo da stigne tek za mesec dana, pa je Mungos iskoristio priliku da se zbliži sa lokalnim stanovništvom, pa čak i sa jednim od Soroševih domaćina.

Međutim, i pored brižljivo planirane operacije, Soroš je dolazak u mondenski turistički centar odložio najpre za mesec dana, a kasnije i za dva. U međuvremenu, završeno je i NATO bombardovanje Jugoslavije, pa je tadašnji načelnik RDB-a Rade Marković naredio da se obustave sve akcije koje bi u novim uslovima bile politički kontraproduktivne. Mungos je, međutim, insistirao da se akcija obavi do kraja, na šta je Marković odgovorio da Služba ne može stajati iza "privatnog rata sa Amerikancima".

- Sa Mungosom sam se ubrzo i sam našao - piše Filipović. - Rekao mi je da će sam finansirati akciju i da će posao uraditi do kraja. Podržao sam ga. Međutim, ubrzo je uspešno završena jedna od ranije započetih akcija, što je u Evropi izazvalo veliku pometnju. Kao potencijalni izvršioci, između ostalih, osumnjičeni su i Srbi, što je doprinelo pravoj hajci i pojačanom kontrolom jugoslovenskih državljana. Timovi angažovani na drugim akcijama morali su ubrzano da se evakuišu. Iako me je Mungos ubeđivao da se i dalje oseća bezbedno, naredio sam mu da se vrati. Kada se danas toga setim, mislim da sam pogrešio - zaključuje Filipović.

Beogradska veza

Karlos je svojevremeno uhapšen i saslušan u Beogradu. On je pred najvišim rukovodiocima tadašnjeg DB ispričao svoju biografiju.

"... Rođen sam 1949. godine u Karakasu, u porodici bogatog advokata prosovjetske orijentacije, koji je trojici svojih sinova dao revolucionarna imena Vladimir, Iljič, Lenjin. Školovao sam se u Karakasu, Londonu i Parizu, i u Moskvi na Univerzitetu Patris Lumumba. Tu sam se i upoznao sa Palestincima, koji su me vodili na stažiranje u Jordan i Liban, a onda me zavrbovali da radim za FPLP. Moj glavni mentor za terorizam bio je lično dr Vadi Hadad, šef palestinske internacionalne brigade. Kada je 1973. godine u jednoj akciji u Parizu nastradao Mohamed Budija, vođa evropske mreže FPLP, doktor Hadad je na to mesto postavio mene. U to vreme predstavljao sam se kao peruanski ekonomista Karlos Martinez Tores... Ja sam revolucionar, moja borba je ideološka, pravedna. Ja sam došao u Jugoslaviju, ali ovde neću ništa da napravim. Ja sam borac protiv imperijalizma, kriminalac nisam..."

Karlosa i njegovog telohranitelja Klajna uhvatili su u hotelu "Metropol", kako je pominjala tadašnja beogradska štampa, Obren Đorđević, Dragan Mitrović i Jovica Stanišić iz Službe državne bezbednosti Srbije.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Citat
Za vreme bombardovanja DB spremao ubistvo Džordža Soroša

eh....samo spremao.... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Interesantno da ovo tek sad izlazi na videlo. Ovo je istinita priča!
« Poslednja izmena: 25. Okt 2008, 22:52:12 od bulajka »
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
pa sto ga nisu ubili koji djavo  Smile sve nesto spremaju a nista da izvedu Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Qtek 小米
Штета што нису ишли до краја.
Камо лепе среће да смо новац за лобирање усмерили на овакве акције против стоке са запада која директно ради против наших интереса.
Увек постоје мете до којих се може добацити.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Što ne ubi tog Soroša kad je mogao. Ma q je mogao. Ubio bi ga ko zeca, ali je i on imao svoj daljinski u CIA
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Znajuci ciji su interesi najvise ispunjeni tokom vladavine S.M. jasno je za koga je on radio...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.48
mosad cuva sorosa tako da tesko da bi im to uspelo
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63


Што не уби мађарско псето!!!
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


sha nagba imuru

Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
jer je lakse reci nego uciniti!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste.   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:15:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.