Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako je jedan guru uspeo da odvede u smrt 909 ljudi  (Pročitano 19388 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
E nemoj da si bukvalista, znas ti dobro sta je poenta ovoga. Da ces da dobijes preko $%#@#@ ako naletis na nabedjenog polukrimosa i kazes mu u lice da je glup ko kurac.
moze i obican covek da odluci da ga sveze preko labrnje

Citat
ali nikada nece imati odnos prema gazdi kao prema licnosti upravo sto i sam sebe ne moze da shvati kao licnost bez obzira sto oseca zimu, bol i sl.
zasto si tako siguran?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
daj bre, mojne da kakis, bash ti smes nekom liku koga si upoznao na zurci da kazes: e brate razmisljanje ti je na nivou intelektualnog bankrota da ne kazem da si glup ko kurac!

 Smile
''žurke'' ne pohađam tako da..

E nemoj da si bukvalista, znas ti dobro sta je poenta ovoga. Da ces da dobijes preko $%#@#@ ako naletis na nabedjenog polukrimosa i kazes mu u lice da je glup ko kurac.
ne mogu da ne budem,moram, da ne moram ne bih bio.
dosad mi se to nije desilo a vazda sam se kurčio, zapravo verovo ti ili ne uživo se mnogo više kurčim nego ovde pa mi i dalje,ponavljam,niko nikad ništa ne može  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Onda imas napredni energetski oklop  Smile Ziv bio!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
hvala kumašine  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Tesko bi pas toliko zavoleo gazdu da mu ovaj ne pruza utociste i hranu. Pas je gladan, covek ga nahrani i pas mu je "zahvalan" ali nikako kao sto bi ti meni rekao hvala ako bih te ja negde povezao ili poklonio nesto. Pas ima tu vrstu nagona ali nikada nece imati odnos prema gazdi kao prema licnosti upravo sto i sam sebe ne moze da shvati kao licnost bez obzira sto oseca zimu, bol i sl.
upravo citam knjigu: "The prehistory of the mind: a search of origins of art, religion and science" od arheologa koji se zove Steven Mithen.
Na 90-toj strani je opis socijalne interakcije u okviru jedne grupe simpanzi, borbi za polozaj vodje copora u kojem ucestvuju tri muzjaka i nekoliko zenki. nadmetanje za taj polozaj ukljucuje uspostavljanje prijateljskih odnosa radi odgovarajuceg nacina ucesca u planiranom sukobu, razlicito ponasanje prema drugim clanovima grupe u zavisnosti od prisustva vodje, sklapanje saveza izmedju slabijih da bi se pobedio jaci, promenu saveza u drugacijim okolnostima. pravljenje planova i zavera u okviru borbe za dominaciju je previse komplikovano da bi se podvelo pod instikt.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Nije to toliko komplikovano. Majmun radi i komplikovanije stvari ali samo zato sto ih uci culima ili ponavljanjem(cuo sam za neki eksperiment sa majmunom hranom i kavezom ali sam nazalost zaboravio detalje. Napisacu ako se setim). Poseduje neku vrstu svesti ali ne i samosvest sto coveka razlikuje od zivotinje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Nije to toliko komplikovano. Majmun radi i komplikovanije stvari ali samo zato sto ih uci culima ili ponavljanjem(cuo sam za neki eksperiment sa majmunom hranom i kavezom ali sam nazalost zaboravio detalje. Napisacu ako se setim). Poseduje neku vrstu svesti ali ne i samosvest sto coveka razlikuje od zivotinje
dakle savrsen odgovor za ono sto sam zapravo planirao da kazem.
posle jos nekoliko primera ponasanja simpanzi koje ukljucuje predvidjanje toga sta bi drugi simpanza mogao da misli o nekom postupku, izlaze se teorija o tome da su simpanze svesne upravo usled podrebe za efikasnijom socijalnom interakcijom. ti biolozi i antropolozi tvrde da je svest nastala kao alat za proucavanje i predvidjanje akcija drugih clanova grupe, cesto veceg broja njih u isto vreme


samosvest je u ovom slucaju samo vrsta svesti o drugom svesnom bicu, o njegovim motivima i raspolozenju. ako je sposoban za jedno, simpanza je sposoban i za drugo
« Poslednja izmena: 27. Nov 2015, 21:04:40 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.17
mob
Samsung S8 Plus
Ne mislim da je sama inteligencija merilo jer se ona svodi na mogucnost resavanja nekog problema ili zadatka. Svest o tome da smo jedinke koje mogu da razmisljaju o sebi i svetu nas razlikuje od zivotinja. Kad ptica napise pesmu o zalasku sunca bicu demantovan ali mislim da cu se nacekati  Smile  Ili sto bi rekao jedan moj drugar i zivotinje i ljudi imaju BIOS ali nam je OS poprilicno razlicit  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
I zivotinje imaju osecanja i svest.

Au al si zastranio

Majmun radi i komplikovanije stvari ali samo zato sto ih uci culima .......... Poseduje neku vrstu svesti ali ne i samosvest sto coveka razlikuje od zivotinje

Vazno je samo dobro se zezati  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Svest o tome da smo jedinke koje mogu da razmisljaju o sebi i svetu nas razlikuje od zivotinja.
ponovo iznosis tvrdnju bez dokaza.
da bi dokazao da simpanza ima svest ne mozes da je pitas. moras da proucavas delovanje. upravo sam naveo komplikovane obrasce ponasanja koji ukljucuju hipoteze o tome sta bi druga jedinka mogla da oseca ili uradi u nekoj situaciji i komplikovane seme interakcija i delovanja ka cilju polozaja vodje grupe. analiza slozenijih tudjih postupaka i motiva se verovatno vrsi na osnovu analize svojih motiva. analiza svojih motiva u hipotetickim situacijama je samosvest

jedan mali zabavan primer koji nista ne mora da dokaze sam za sebe. navodim ga jer mi je zanimljiv: simpanza primeti da drugi simpanza sakriva hranu ali se napravi da ne vidi i prodje dok nije zamakao za drvo. ostaje iza drveta i izviruje da bi video kada ce onaj sto je sakrivao hranu da ode. kada onaj ode, prvi simpanza se vrati i pojede hranu koju je ovaj sakrivao.

Kad ptica napise pesmu o zalasku sunca bicu demantovan ali mislim da cu se nacekati  Smile
ovo je zaista porazavajuca banalizacija jednog teskog problema
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.