Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako ja vidim svoj mobilni telefon?!?  (Pročitano 16060 puta)
17. Mar 2007, 03:13:50
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Usled žučne rasprave i suprotstavljenih mišljenja oko kupovine mobilnih telefona i njihove upotrebe na ovom forumu, rešio sam da pokrenem ovu temu u kojoj bi korisnici mogli da opisuju kako to vide svoje mobilne ljubimce i čime se povode kada iste kupuju danas kada su tehnički toliko uznapredovali i radi kakve namene prvenstveno!

Moj primer je sledeći:

Oduvek sam želeo da se iz džepova otarasim raznih, rokovnika, beležnica, kalkulatora, podsetnika, diktafona, olovaka i papirića na kojima se zapisivalo sve i svašta i sve to sklopim u jednom jedinom uredjaju koji će biti koristan i pouzdan.
Pojava modernijih mob. telefona je donela veliku mogućnost takvih opcija u jednom, ali takodje i ograničenja u nedostatku dodatnog softvera za razne namene i uglavnom su korisnici bili ograničeni na softver koji se dobija kupovinom telefona i nedostajuće opcije nisu mogle biti rešene.
Smartphone aparati su najzad sve te nedostatke otklonili i najzad se dobila mogućnost definitivnog odlaganja u fioke raznih "Casio Digital Diary" rokovnika, i svih gedžeta koji su se nosili po džepovima do čak standardnog blokčeta i olovčice pa i samih PDA/PPC uredjaja!
Neverovatno ali stvorila se mogućnost uredjaja koji nosi "sve u jednom" i sa kojim je naravno bilo moguće i razgovarati, slati i primati slike, fotografisati i beležiti video snimke bez ograničenja, računati, štopirati vreme, snimati razgovore sa sagovornikom, koristiti telefon kao diktafon uredjaj, blokirati sagovornike i njihove dosadne SMS poruke, zaključavati svoje fajlove, koristiti fajlove sa PC-a i pregledavati i ispravljati iste na telefonima, imati svoje email "sanduče" uvek u džepu, kalendar sa alarmom za svaki dogadjaj posebno i raznim rublikama za beleženje dogadjaja, rodjendana, sastanaka, koristi rečnike stranih jezika, MSN četovanje i čak GPS navigaciju ... imati mogućnost svega traženog u jednom sa još proširivom opcijom dodavanja aplikacija koje će u tako savršen uredjaj poboljšati do zaista nezamislivih granica. Ne treba reći da se čak dobila mogućnost na samom početku smart phone uredjaja da isti služe kao daljinski upravljać za kućne uredjaje tipa TV/DVD/Hi-Fi linija, da se istim mogao kontrolisati komp i biti pravi pravcati daljinac za isti, da se isti mogao koristiti kao uredjaj za reprodukciju muzike i čak instalaciji plejera po želji i ukusu(najzad se otarasiti raznih Walkman-a, CD portabl plejera koji se nosili uz s.), i još sijaset zanimljivosti do čak 3D igrica za razbijanje vremena u dokolici!

Eto mog mišljenja - ja svoj telefon vidim kao skup svih gore nabrojanih spravica koje su se slile u jedan jedini uredjaj i zadržale svoju primarnu funkcionalnosst! Ovo je razlog zašto sam ja lično primarno vezan za "smart phone" uredjaj i ne bih mogao u budućnosti da funkcionišem bez jednog takvog aparata!



Napominjem da se trebaju ceniti i mišljenja korisnika koji su mobilni telefon kupili zato što im zamenjuje kameru prvenstveno ili zato što na njima slušaju muziku, ili zato što ima treba za razgovor ili prosto zato što im se dopao dizajn dok o funkcionalnosti nisu razmišljali.....
Ne bih zaista voleo bilo kakvu vrstu prepirke, citiranja i dobacivanja, već uvažavanje svakog mišljenja bez dodatnih komentara na njihovo obrazloženje vidjena aparata koje nose u džepu.
Znači, sve prepirke, komentari na postove i dobacivanja će biti obrisani!

(01. May 2007, 10:34:01)
« Poslednja izmena: 18. Mar 2007, 02:06:28 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia e72 + 6630
cigla svaka cast na temi  Smile Smile


Ovako, neki veliki biznismen nisam pa da mi tel sluzi kao rokovnik za neke velike obaveze i tako to, ali ponekad ga iskoristim za biljeske. Kamera je dosta uticala kad sam birao, jer mi daje mogucnost da slikam sta zelim u svakom momentu ako je moguce, jer ipak tel je uvijek sa mnom. Takodje i zanimljivih klipova je snimljeno njime, svakakvih ludosti i glupiranja koje ce nekada biti fina uspomena. Za razbibrigu i ubijanje dosade na predavanjima tu su igrice i muzika. internet naravno, pracenje bureka i kad nisam kuci, rezultati, mail....

sve u svemu prezadovoljan sam svojom 6630, naravno jednog dana cu je zamijeniti necim boljim, ali do tada ce super odradjivati svoju funkciju  Smile
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ma kakav biznismen za rokovnik?!? Meni on lično zamenjuje recimo mnogo toga. Koristim primera radi Papyrus. U njemu zapisujem i datume rodjendana bližnjih i praznike i stvari koje trebam nekome poneti, i stvari koje trebam kupiti, i sitnice koje trebam uraditi ... do toga da čak zapisujem i gluposti tipa "poseti frizera" ili "idi već jednom kod tog zubara"! Smile Smile

Trebam obrazložiti još jednu stvar koju nisam u gornjem postu:
sve gore navedeno sam pronašao u Symbian S60v1 i v2 telefonu(neko je to isto možda pronašao u nekom WM smart phone 2003 uredjaju, neko u nečemu trećem...). Zašto namerno ne navodim Symbian uredjaje S60 verzije 9.1  o kojima je bilo toliko spora i negativnih komentara s' moje strane?!?
Zašto što ne želim biti ograničen prvenstveno sa softverske strane tj., preciznije izbora aplikacija za pojedinačne namene. Ne želim da se za pojedinu namenu moram zadovoljiti jednom ili eventualno dve aplikacije(ili čak ni jednom jer se još nije pojavila) kada već imam izbora u deset i više istih za jednu jedinu namenu. Od tih 10 i više aplikacija se uvek može probrati jedna koja najmanje troši resurse telefona(i dozvoljavaju rad još neke aplikacije pored iste), najbolje radi i nema nikakvih kašnjenja ili kočenja, jednostavnija je za upotrebu, .... Primera je mnogo od toga da recimo treba odabrati aplikaciju za snimanje razgovora koja se najbrže pokreće, nema uopšte bip-a pri snimanju, nema zastajkivanja i kašnjenja prilikom pokretanja i snimanja do toga da najmanje fajlove pravi i snima ih kvalitetno.... Sve to svodim pod izbor koga se ne želim odreći i koji je primarni u izboru i samog telefona nosioca tih dodatnih aplikacija. Moj izbor je Symbian S60v2 telefon i on zadovoljava sve kriterijume koje mu postavljam trenutno!
Druga stvar je ograničenje u samom v9.1 OS-u tj., zabrana pregleda sistemskih foldera i to ograničenje se recimo ogleda u tome da se ne može sačuvati iz nekog sistemskog foldera aplikacije njen tkz., "save file" primera radi ili ti sačuvati pisaniju iz sistemskog Notepad-a, kalendara, SMS poruka, raspored ikonica u meniju, menjati operator logo na desktopu, ... i td., i td.
Jednom rečju široka lepeza aplikacija, bez ograničenja u OS-u i sam odabir iz mnoštva aplikacija iste namene me vezuje za S60v2 i nema nikave potrebe za nečim boljim. Ovo je moje lično shvatanje i cenim tudja oko kojih se sigurno neću sporiti!
Nadam se da sam najzad obrazložio moje negodovanje povodom S60 v3 telefona i takodje se nadam će se stvari mnogo povoljnije odraziti na sam OS koji  koristim i da će novi S60v9.2 i svi naredni doneti mnogo veću lepezu aplikacija za svakojake namene i mnogo veći izbor aplikacija identične namene jer se telefoni hardverski razvijaju i biće mnogo moćniji i bolji od prethodnika!
« Poslednja izmena: 18. Mar 2007, 02:30:08 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia e72 + 6630
ja za rodjendane koristim smartbirthday, a nekako nemam naviku da pravim te to-do liste pa ga za to ne koristim jbg

a mozda bih trebao, onda ne bih zaboravljao sta sve treba da uradim  Smile
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Šta bi????
"Do juče" su se svi svadjali i prepirali, preporučivali baš svoj model telefona ostalima, raspravljali o tome šta njima godi na njihovim aparatima, kukali kako je njihov model najbolji na svetu ... dok sada kada treba lepo da se napiše šta zaista vide u svom mobilnom telefonu i zbog čega koriste baš taj model - nigde nikoga?!?  Smile
Stičem utisak da su glavne "galamdžije" baš kupile telefone iz pomodarstva pa zato i nemaju nekog mišljenja o njihovim aparatima ili još gore nemaju predstavu o tome čemu im služi osim za narednu zamenu??? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 282
Zastava Višegrad RS BiH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia N93
stvari koje njenjam sa mobilnim su:
Kamera, fotoaparat, knjiga/e, mp3-avi plejer, "tetris ili neka slicna prenosna konzola za igrajne" internet (uskoro besplatan na podrucju cijelog grada - Visegrad), rokovnik i prije svega telefon, ima tu jos stvari ali ne mogu sada da se sjetim.
Zamisli zvot sa punim djepovima ovih nabrojanih stvarcica (mozda je lakse da zamislite neki manje ruksak)  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

-=Autostoperski Vodic Kroz Galaksiju=-
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Be Happy :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2223
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC ONE
Telefon mi pre svega služi za razgovor i sms , imenik je najbitnija stavka (symbian je tu neprikosnoven) , rokovnik i alarmi/podsetnici to je najbitnije. Internet , dobar mp3 plejer i kamera se naravno podrazumevaju , vrhunac dobrih stvari su symbian aplikacije tipa: black list/baller , smart settings, fexporer ,torch ...

Lično volim All in One uređaje  Smile
IP sačuvana
social share
budi srećan :-)
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko gubi,ima pravo da se ljuti...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3217
Zastava Trieste
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Apple Iphone 4s
Posto nisam poslovan covek(barem ne jos) na telfon gledam kao zanimaciju prevenstveno,sto znaci da ga mnogo vise koristim za ostale zezalice nego sto je ono osnovno 'razgovaranje'.Kamerica u pokretu za hvatanje svakodnevnih desavanja,mp3 player da se odslusa koja pesma,gprs/wifi da se nakacim na net kad nisam kuci,po neka zanimljiva igrica da se odigra kada je dosadno il se nesto ceka,zgodni symbian programcici bez kojih se nemoze.....Slazem se sa Zorelijem All in one uredjaji su buducnost(a ne pune torbe raznih drangulija)
IP sačuvana
social share



dno dna-ŠIPNIJA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Mobilni telefon mi , prvenstveno , sluzi za klincenje po kaficima i za izazivanje zavisti kod komsija.  Smile
Pored ove , glavne namjene , mogao bi se pokazati kao upotrbljiv uredjaj za jos neke stvari...

Osim za razgovor i sms , mogao bi se pokazati kao veoma koristan za pisanje i citanje e-mail poruka. Kad nesto razmislim , ja ga najvise i koristim za to. Takodje , koristim dosta i programe za catovanje. Mnogo je jeftinije i lakse , nego sms-om , se dogovoriti oko nekih opsirnijih stvari sa prijateljima ili neprijateljima. Zatreba , ponekad , da nesto nabrzaka pogledamo na netu a nismo u blizini racunara. Tu je mobilni. 
Jbt. sad nesto razmisljam.... Koliko mi je samo puta zatrebao najobicniji digitron , neki telefonski broj ili biljeska?! Da ne govorim neki hitan poziv , da pogledam neki word , excel dokumenat , da mi kaze kakvo ce vrijeme sutra biti, da me budi radnim danima u 7 a neradnim u {cenzurisano}. Uvijek je bio tu.
Sve manje i manje koristim mobilni za razonodu. (ostarih i ja)  Smile Ali dobro dodje , ponekad , odigrati neku igricu , opustiti se uz dobru muziku ili odgledati : Diplomac.avi ... .u nekoj nedodjiji bez struje i vode ili na putu.

Dakle , uredjaj napravljen da sluzi covjeku (a ne covjek njemu). Da mu pomogne i olaksa svakodnevni zivot. Naravno , sve ovo ponekad doklinci pa ga zafrljacim i probam zaboraviti na njega. Ali ne zadugo. Mnogo mi se uvukao pod kozu i mislim da ne bih mogao zamisliti zivot , bar ne na ovaj nacin , bez njega. Tj. "obilnog" - kao sto ga zene zovu , kada mu tepaju.  Smile Smile
E sad sustinsko pitanje : Zasto ga zene tako zovu??? - nemam blage veze. 
« Poslednja izmena: 19. Mar 2007, 00:28:54 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 6630
ja svoj telefon koristim iz sledećih razloga...

1. Kalendar da me podseća za rodjendane, utakmice, važne emisije i slično...
2. Player da slušam muziku, zato sam i kupio karticu od 512 mb ( to je jedina investicija u telefon, ništa drugo mu nisam radio, čak ni od programa ništa nemam instalirano, sve mi je po defaultu )
3. Imam dosta zanimljivih klipova, što skinutih sa neta, što snimljenih u školi, i oni su mi mnogo dragi...
4. Primam i šaljem poštu kad nisam kući po nekoliko dana, to sam tek nedavno namestio...
5. Naravno, sms poruke, nisam neki freak, pošaljem možda 5, 6 dnevno...

kažem, nemam ništa instalirano o dprograma, samo neke teme, i mislim da ne koristim ni 20 % od ukupnog potencijala telefona...
Ali jebi ga, nikako da sednem pa da vidim šta sve ima da se nadje...
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.