Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako ja vidim svoj mobilni telefon?!?  (Pročitano 16048 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
-ne mogu da verujem koliko malo ljudi se javilo na ovu temu !!!! Smile Smile
Evo, ja ću dodati nešto što mi jako smeta kod mobilnih telefona jer se reklamiraju baš sa takvim funkcijama kao glavnim atributima:

1. Kamera --- i dalje jedan digitalni foto aparat od 1.5MPx gazi po kvalitetu čak i mob. telefone sa kamerama od 5MPX i ne vidi se rešenje; znači, kada bi se u telefone(kada im je to već glavna odlika jeli, koja povlači ce3nu i do 200€ naviše) bar ugradjivala kvalitetna optika sa dobrim optičkim zumom, dobrim i kvalitetnim blicom i solidnom veličinom slika od recimo 3 i kusur megapiksela i time izjednačio kvalitet sa digitalnim kamerama ....
2. GPS --- takodje interni GPS prijemnik ugradjen u mob. telefonima nema takvu preciznost i takve mape kao što imaju eksterni; uzimajući u obzir, da su se ekrani fizički povećali na mob. telefonima onda bi i sam kvalitet GPS prijemnika i mogućnost instalacije kvalitetnijih programa(TomTom, Route66, Wayfinder,....) u takve aparate trebalo podrazumevati i time ih zaista i približiti uredjajima koji mogu komotno tome da služe...
3. Zvuk --- iskreno, zvuk je jedina stvar na mob. telefonima koja se može preko kvalitetnijih slušalica i iskoristiti za razbibrigu i time mob. telefon menja i šalje u penziju popularne jeftinije mp3 plejere; no, šta to vredi, kada se baterija kod mob. telefona toliko brzo troši da je bespredmetno i razmišljati o dužem slušanju muzike ako se očekuje poziv ili je telefon ipak potreban za dostupnost i telefoniranje ... tu mp3 plejeri imaju veliku prednost jer njima baterija traje mnogo duže ...

Sve se ovo bukvalno reklamira kao primarna odlika novih skupocenih mobilnih aparata dok je realni kvalitet ispod svakog očekivanja i niko se danas ne oslanja na mob. telefon kada treba puniti porodični album slikama sa letovanja ili nekih važnijih datuma već koriste ili analogne aparate sa filmom ili kvalitetne digitalne .... ili se ne oslanja kada kreće na putovanje kao na jedan "GPS vodič" već koristi eksterni uredjaj u automobilu.
Čemu potenciranje na multimediji --- zvuku, videu, ... kada baterija uz takvu eksploataciju ne traje ni ceo dan dok za razgovor koja je i primarna odlika takvog uredjaja ne ostaje ništa? Ne razumem, zašto mob. telefoni ne nose baterije većeg kapaciteta?!?
Čemu onda sve ovo "na papiru" i u samom telefonu kada u praksi nema nikakvu ulogu ili vrlo malu koja se ne može koristiti u takve namene komotno? Kome je onda ovo namenjeno, klincima koji se sa takvim opcijama trebaju igrati i upoznavati sa njima kako ne bi čačkali "prave" aparate?!?

Onda cena takvih telefona ne bi trebala biti tolika da se 5 puta kvalitetniji uredjaji takvih namena mogu nabaviti posebno i još ostati para za letovanje pride....

« Poslednja izmena: 07. Apr 2007, 02:21:09 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
1.  kao svaki normalan chovek najvishe ga koristim za razgovore,sms i mms poruke
2.  neizbezni mp3 plejer koji je upaljen dobar deo dana (mnogo je dobar)
3.  gprs ne koristim bas puno al se zakacim par puta dnevno kad mi nesto hitno treba a nisam pri kompu
4.  kameru slabo koristim jer imam fotoaparat a i nisam pobornik kamera na telefonima  (nisu tako dobre i na najskupljim modelima)
5.  organajzer (kalendar,alarm,podsetnik) to koristim bas puno u poslednje vreme jer imam malo vise vremena
6.  koriscenje kao USB disk isto retko koristim,bas kad nemam neki usb stik il cd

mozda cu zvuchati glupo ali trudim se da sto manje "akam" telefon i zamaram ga nepotrebnim stvarima

tolko od mene  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
HTC Sensation Z710e
Ajd evo i mene.
Znaci N73 me privukla zbog sledecih stvari (i to bas tim redoslijedom):
1. Symbian
2. Kamera
3. Baterija

Objesnjenje:
1. Symbian je jedan od OS-ova koji mi omogucava koristenje aplikacija koje mi olaksavaju zivot. U prvom redu su tu TomTom (jer puno putujem), HandyWeather, Opera, HandyClock, BlackList, RemindMe, BestBirthday, Rijecnik i office paketi i ponekad koja igrica (stvarno rijetko). Znaci symbian mi je po tom najbrzi OS koji naj brze i najstabilnije radi posao. E sada mana mi je sto je OS9.1 u pitanju a ne 8-ca koja je nesto brza ali radi uredno i stabilno. Znaci sto se tice symbiana po meni je bolji od WM OS-a ali ce ga ovaj izgleda zgaziti u buducnosti. Puko je Symbian po meni zbog ovih zastita i certifikacije softvera. Java telefoni mi u ovom slucaju ne dolaze u obzir jer nema ovakvih aplikacija za njih a o WM telefonima se jos razmisljam!

2. Kamera. (E sada ce Cigla povileniti!  Smile ) Zezam se naravno. Sto se tice kamere, ljudi imam osjecaj da nju najvise koristim na ovom telefonu. Dnevno slikam hrpu slikica a klipove rijetko. Nije sada bas da mi se svidja bas ova kamera na N73, ima hrpa telefona sa boljim ali glavna pozitivna odlika joj je autofokus. To sto joj je opika potpisana sa "CarlZeiss" mislim da ne igra neku veliku ulogu u kvalitetu slika vec da je to marketinska igranka. Soni-Ericson telefoni imaju bolje kamere ali su im telefoni java i ne odgovaraju mi nikako zbog njihovih OS-ova. Znaci meni licno je bitna kamerica na telefonu, jer iako imam i digitalac posebno telefon je taj kojeg uvijek imam uz sebe a ne foto-aparat. Od kako sam kupio ovu N73 nisam ni jedne slike opucao digitalcem. O kvalitetu slike nebih sada da diskutujem jer su neuporedive. Telefon je telefon, ali ovaj mi telefon daje iskoristive slike i relativno ostre zahvaljujuci autofokusu.

3. Baterija. Autonomija ubija na ovom telefonu. Znaci baterija je Li-Polimer od 1100mAh nudi stvarno raskoš u autonomiji. Niti se brinem da ce mi se isprazniti niti se brinem kako da je punim i kada. Jednostavno kada primjetim da se spustila ili kada pocne "vristati" stavim je na punjac po 15-ak minuta i to ti je to. Znaci ne pamtim kada sam je posteno napunio (inace poterbno je oko 2h da se totalno napuni).Inace totalno napunjena baterija traje oko 3 puna dana (realno!) normalnog koristenja (e sada sta je normalno?).

E sada zasto N73? Znaci ima telefona koji imaju sve ovo gore, ali su rijetki. U glavnom im po nesto fali ili imaju i vise nego mi treba pa kostaju ko bolji laptop! Licno mi zvuk ne predstavlja neku potrebu na telefonu pa ga najmanje i koristim. FM radio sam samo isprobao i to je to. Simpaticna stvarcica ali meni nekorisna. O kvalitetu playera ili MP3 muzici ne bih ni da govorim jer ovo i ne koristim. Kako sam inace audiofil i stari muzicar, i ne pokusavam da se igram sa telefonom kao playerom!

Eto toliko od mene ta sada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
Opet malo filozofiranja:
Relativno kasno sam saznao za symbian telefone, i za sve njihove mogucnosti. Sve vise sam se informisao o potencijalima tog OS-a, uvideo sam da java telefon nije za mene, ali tada je cena ipak bila visoka (za neki moj dzeparac tada...). Imam i strast da stalno isprobavam nove programe, pa je akcenat sa PC kolekcije programa presao i na telefon. Tako, sada prakticno u dzepu imam "sve u jednom" uredjaj. Stavicu pregled nekih funkcija koje cesto obavljam.

1 Ja sam oduvek zeleo da u svakoj prilici imam gomilu raznih informacija u telefonu; da pretraga tih informacija bude brza, i da im lako mogu pristupiti. To je resio Mobisystems office suite. Vrlo lako mogu da orgaznizujem datoteke i da ih pretrazujem u svakom smislu. (npr. volim da skupljam misli raznih pisaca i da ih citam dok putujem... ). Posto studiram fax, gde ima mnogo matematike, excelove funkije su se pokazale kao dobra zamena za stalno koriscenje kalkulatora...
2 Diktafon, koji, eto meni mnogo znaci jer mogu da snimam predavanja narocito kada se drze predavanja o raznim softverskim paketima (SPSS...)
3 Kamera/video. Za ovo nemam neki poseban komentar. Za amaterske snimke i "obelezavanje lepote trenutka". Mogucnost pregledavanja i zumiranja slika je telefon pretvorila u plan grada (da ne napominjem mogucnosti gps-a)
4 Internet je uvek pri ruci, kao i postansko sanduce, chat...

Pored ovih funkcija, postoji i more drugih, da spomenem neke od njih: kvalitetan budilnik, kalendar (informacije o rodjendanima...), recnik (za prvu pomoc Smiley, daljinski (kako za komp, tako za TV), pustanje muzike (nema vise ogranicenja samo na mp3; pusta i wma, ogg...). Igrice su takodje fenomenalne, od njih se branim kako god mogu i umem, jer ako pocnem... Zaraza ostaje duuugo. Ako popijem malo vise, tu je n70torch, da mogu da otvorim prokleta vrata Smiley. Ko putuje dugo, moze da gleda filmice na telefonu (sa sve titl-ovima); kada "zakaze sluh" imate i program za stimovanje gitare (opet za prvu pomoc...), metronom... U krajnjem slucaju kao USB stick...

"Da mi telefon bude na izgledu Lep". interesantno je da ovo nikada nisam gledao niti cu gledati. Ima korisnika kojima su te stvari jako bitne. Jos uvek mi je tema ona koja je dosla sa telefonom. Ne zanimaju me animirane ikonice i slicne stvari (to gasim uvek kad mogu, na svakom uredjaju). Ali, ko hoce - nek izvoli. Toga uvek ima "na gomile". 

Telefon koji koristim nije najbolji na svetu, ali ispunjava sve sto mu "zatrazim" ili zazelim. Najveca Mana svih symbiana: baterija... Da moze da traje 4 dana uz sve gore navedena mucenja...

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1937
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N70
1.koristim ga za razgovore,sms i mms poruke
2.Symbian za gomilu programa i igrica
3.mp3 plejer
4.gprs ne koristim bas puno al se zakacim par puta dnevno kad mi nesto hitno treba a nisam pri kompu
5.kameru slabo koristim,ali ponekad moze da posluzi
6.Alarm i kalendar
7.koriscenje kao USB disk retko koristim
8.za razne formate video klipova
9.Da mogu da ubacam razne text dokumente
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.50
mob
LG L5 II
Najvise za razgovore a posle za preacivanje slika i ostalih sitnica...
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 
Telefon mi sluzi iskljucivo da zovem i da mogu da me zovu. Jedino sto mi je bitno kod telefona je veliki imenik i budilnik koji ima opciju da preskoci subotu i nedelju. Poslovan sam covek (advokat po profesij) i nikako ne mogu da razumem ljude koji mesecno trose na razgovore 100-200 din a sepure se sa mobilnim telefonom od 500 eura. Klince donekle i razumem da time na neki nacin zele da se dokazu ali  ozbiljne i odrasle ljude ne. Trenutno imam LG i k510i i od opcija koje oni imaju a koje me apsolutno ne interesuju koristim iste one koje sam koristio kod prastare nokie koju sam imao pre osam godina. Svakodnevno se susrecem sa ljudima za koje se u pravom smislu moze reci da su poslovni ljudi, i retko ko od njih koristi telefon najnovije generacije, jer telefon koriste iskljucivo za telefoniranje a za sve ostalo tu je lap-top racunar.  Sta kod klinaca danas predstavlja  mobilni telefon najbolje prikazuje izjava sina moga kolege koji ide u osmi razred osnovne skole: ''ja necu moci da nadjem  devojku ako mi ne kupis nokiu N73
IP sačuvana
social share
Ja kroz selo idem za mnom vicu babe ev`e ide onaj sto zivi za dzabe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia Lumia 1020
1. sms, pa pozivi
2. alarm/kalendar/beležnica
3. internet
4. zmija i još bukvalno dve igre koje uvek igram kad je neka dosadna situacija tipa čekanje u domu zdravlja
5. muzika u prevozu
6. memorija
7. rečnik i još par programa
8. kamera da se uhvate neki zanimljivi trenuci
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
nikako ne mogu da razumem ljude koji mesecno trose na razgovore 100-200 din a sepure se sa mobilnim telefonom od 500 eura
Ovo sam pročitao još na par mesta i baš bih hteo da proćaskamo šta u stvari znači to vidjenje da neko ko malo troši treba da ima jeftin telefon dok neko ko mesečno troši primera radi 10000 dinara treba da poseduje skup telefon od 500€ i da je tako jedino logično i pravedno????

Čak šta više, u većoj mogućnosti za posedovanjem telefona od 500€ bi bili oni koji bi uštedeli na razgovorima umesto da pola mesečne plate bace "na priču" u plastičnu slušalicu!
Na kraju krajeva telefon od 500€ predstavlja tehničku spravu isto kao i televizor, DVD plajer, vrhunski Hi-Fi tj., High-End sistem, a ne obična sprava samo za lepiti na uvce i balaviti po ceo dan u njenu slušalicu. Tu je takodje zastupljen multimedijalni deo koji blage veze nema sa razgovorom ... mob. telefon je danas nešto mnogo više ... možda zato mnogi ne kapiraju ....

Hajde ja da postavim isto pitanje kao vlasnik gornjeg citata:
- nikako ne mogu da razumem ljude koji imaju televizor od ... ne znam ... metar dijagonale ekrana kada isti uključuju jednom mesečno ... zar onda ne bi bilo logično da takvi kupuju neki monitorčić od 15 inča ...
- nikako ne mogu da razumem ljude koji imaju vrhunske muzičke uredjaje koji jeli po toj logici nisu potrebni jer se ne sluša muzika svaki dan i onda bi zadovoljavao i neki tranzistor ...
- nikako ne mogu da razumem ljude koji kupuju PC sa 4 Giga procesorom, besnom grafikom i 2GB RAM-a dok u 99% slučajeva koriste Word tj., Office paket  i internet - njima je onda dovoljan i "Pentium II"...
- nikako ne mogu da razumem ljude koji imaju stan ili kuću preko 100m2 ili recimo 500m2 kada žive samo dvoje u istoj - po toj logici bi baraka bila dovoljna ili ti jedna soba(3x4), kuhinja i kupatilo ....
- nikako ne mogu da razumem ljude koji imaju Mercedes a voze se na relaciji posao-stan u istom gradu - takvima bi bila dovoljan bicikl ili eventualno Yugo, zar ne???
- nikako ne mogu da razumem ljude koji kupuju cipelu od 100€ dok se svuda uglavnom voze ... gradskim saobraćajnim sredstvima ili svojim autom - zar takvima ne bi i gumeni opanak bio dovoljan ....
- nikako ne mogu da razumem ljude koji ... Smile 100000000 daljih primera  Smile ....

Hoćemo li se dalje isčudjavati ili shvatiti poentu?!?

Da se vratimo na mobilni - ljudi prvenstveno uživaju u svojim aparatima a tek zatim i razgovaraju njima.
Hello ... svako radi šta hoće i smešno je etiketirati ljude prema tome koliko mesečno potroše za razgovor bar što se mene tiče ... no, neki vole da se time hvale i za takve je i formirana tema: Koliki je vaš mesečni račun za mobilni telefon?? Smile
« Poslednja izmena: 16. Jun 2007, 01:11:44 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Bravo za ovo , a pogotovu za onaj primjer sa gumenim opankom.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.