Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako izgleda rok festival u Rusiji: Šatori, tenkovi i protivraketno naoružanje  (Pročitano 803 puta)
07. Jul 2014, 12:43:52
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Alcatel One Touch
Tri dana rok muzike najpopularnijih ruskih grupa, oko 150 hiljada posetilaca uz more šatora pomešanih s tenkovima i drugim oklopnim vozilima i protivraketnim naoružanjem - tako je ove godine izgledao najveći ruski rok festival Našestvije (najezda) u Tverskoj oblasti, oko 120 kilometara od Moskve.



Vojska sa naoružanjem pojavila se na ovom tradicionalnom festivalu na ideju Ministarstva odbrane.
 
- Akcija "Zajedno smo snaga" je patriotska. Vojska treba da se približi narodu, narod treba da vidi koje naoružanje ona poseduje, da se njome ponosi. Momci treba da žele da služe vojsku, a devojke da požele da se udaju za njih - objašnjava Dmitrij Žuravljov iz Ministarstva odbrane.
 
U pauzama nastupa posetioci su mogli da se penju na oklopna vozila i da se slikaju s padobrancima. Mogli su i da "pucaju" u interaktivnom 3D formatu iz oružja koje izgleda kao pravo - iz automatskih i snajperskih puški, ručnih minobacača, i da gledaju sovjetske vojno-patriotske filmove, kao i da se upišu u vojsku po ugovoru.
 
Organizatori su želeli da dovezu i raketni sistem "Topolj-M", ali su odustali, kako kažu, da "ne bi suviše iritirali Amerikance".
 
- U Rusiji postoji talas rasta patriotizma. Narod se više interesuje za vojnu tematiku, otuda i vojska na rok festivalu - kaže Žuravljov.
 
Ali, ne misle svi da je tenkovima i vojsci mesto na festivalu.
 
- Ja sam služio vojsku, ali ne shvatam šta će ovde ovo naoružanje. Ono
asocira na rat, a mi smo ovde došli zbog rok muzike - kaže Kiril Nikolajev.
 
Solista grupe DDT Jurij Ševčuk poručio je sa scene "Ne ratu!", ali je publika na to odgovorila povicima "Rusija, Rusija!". Otpevao je antiratnu pesmu "Ne pucaj", a iza scene rekao novinarima da je protiv svakog rata i da je šokiran ratom u Ukrajini.
 
I on kaže da naoružanju nema mesta na festivalu.
 
- Mi smo protiv rata u Ukrajini, podržite nas, molim vas! - poručila je sa scene Vika iz grupe Lumen.
 
Da bi patriotski ton bio još snažniji, festival je i otvorio i zatvorio orkestar vojno-muzičke akademije, a poslednjeg dana festivala nad publikom je letelo pet aviona-lovaca.
 
- Tema patriotizma se tesno prepliće sa osnovnom idejom festivala Našestvije: ovde je ruska muzika, atmosfera ujedinjenja i prijateljstva celog naroda. Oružane snage su neodvojivi deo naše velike države", poručilo je Ministarstvo odbrane.
 
VIDEO>Festivalska atmosfera:
Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Запјевај и за тенка задјени.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
На поле танки грохотали

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
HTC m9
kul
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.