Tema: Kako igraju reprezentativci Srbije?  (Pročitano 679 puta)

Zastava Beograd
Opera 9.02
HTC Touch Cruise
Kako igraju reprezentativci Srbije?

Fudbalska reprezentacija Srbij 15. novembra igra prijateljsku utakmicu sa selekcijom Norveške, a ovog vikenda golove su u nacionalnim prvenstvima postigli Marko Pantelić, Nemanja Vidić, Danko Lazović, Saša Ilić i Nikola Drinčić

Prvi golman reprezentacije Vladimir Stojković ponovo nije branio za Nant. Njegova ekipa je odigrala nerešeno, 1:1, u gostima protiv Sedana, a Stojković ovog puta nije bio ni na klupi.

Drugi golman, Vlada Avramov branio je za Trevizo u Seriji B. Njegov tim takodje je remizirao, u gostima protiv Peskare, 2:2.

U 10. kolu Bundeslige, Marko Pantelić je bio igrač utakmice u pobedi Herte nad Nirnbergom 2:1. Centarfor reprezentacije Srbije postigao je oba gola za berlinski klub i tako došao na vrh liste strelaca jedne od najjačih evropskih liga sa sedam pogodaka. Herta se sada nalazi na petom mestu na tabeli.

Mladen Krstajić je odigrao svih 90 minuta za Šalke, koji je u derbiju kola remizirao 2:2 protiv šampiona Bajerna, uprkos vođstvu od 2:0.

Danijel Ljuboja je ušao u igru u 69. minutu u porazu Hamburga od Volfsburga na gostovanju sa 1:0.

Nemanja Vidić je nastavio sa impresivnim partijama u dresu Mančester Junajteda u pobedi protiv Portsmuta, 3:0.

Vidić je na tom meču postavio konačan rezultat što je bio njegov drugi gol u dresu Crvenih đavola, kada se ubacio u šesnaesterac posle prekida i pogodio glavom. Ognjen Koroman nije bio u timu Portsmuta.

Nikola Žigić je odigrao ceo meč za Rasing protiv Atletik Bilbaa, 0:0. Centarfor srpske reprezentacije je imao odličnu priliku za pobedu Rasinga u drugom poluvremenu, kada je na centaršut Munitisa šutirao u golmana sa 10-ak metara.

Njegov tim je tako ostao neporažen i u šestoj uzastopnoj utakmici u ligi. Jedini poraz sa Žigićem u timu bio protiv Barselone.

Ivica Dragutinović je ušao u 88. minutu za Sevilju, koja je pobedila Osasunu sa 2:0 i sada vodi u španskom prvenstvu, uz bod prednosti ispred Barselone.

Boško Janković je igrao do 76. minuta u remiju Majorke protiv Atletiko Madrida, 0:0 i pogodio stativu.

Gol je postigao i Danko Lazović, njegov sedmi u sezoni, ali je Vitese izgubio u Roterdamu od Fejenorda sa 2:1. Dragan Mrđa nije igrao za Varegem u pobedi nad Sent Trudenom u šampionatu Belgije.

U Italiji, kapiten Dejan Stanković je odigrao svih 90 minuta za Inter u novoj pobedi milanske ekipe, protiv Askolija sa 2:0, i dobio žuti karton u 70. minutu. Inter je i dalje na vrhu Serije A sa 24 boda, koliko ima i Palermo. Aleksandar Luković je igrao za Askoli do 79. minuta.

U Francuskoj ligi, Nenad Kovačević je igrao svih 90 minuta u velikoj pobedi Lansa u Parizu protiv PSŽ-a sa 3:1. Dušan Tošić je ušao u 46. minutu za Sošo, koji je pobedio Troa sa 1:0.

U Švajcarskoj, Ivan Ergić je odigrao ceo meč za Bazel, koji je igrao 1:1 u gostima protiv Tuna.

U Turskoj, Saša Ilić je postigao jedini gol za Galatasaraj, koji nije odneo ništa iz meča protiv Rizespora, 1:2. Milan Stepanov je bio najbolje ocenjen igrač Trabzona, koji je izgubio od Sakarije sa 1:0, što je njihov drugi uzastopni poraz.

Mateja Kežman i dalje zbog povrede ne igra za Fenerbahče, koji je pobedio Gacijantep sa 4:1. Jedini gol za goste postigao je Drinčić.

Miloš Krasić je blizu druge titule sa CSKA u šampionatu Rusije. Moskovska ekipa je u derbiju kola pobedila Zenit sa 1:0.

Krasić je ušao u igru u 59. minutu i odmah bio pretnja za gol gostiju, ali nije iskoristio nekoliko dobrih prilika koje je sam stvorio posle solo akcija. 3. kola pre kraja, CSKA ima 4 boda prednosti ispred drugoplasiranog Spartaka.

Lokomotiva je pobedila Šinjik sa 1:0, a Branislav Ivanović je igrao svih 90 minuta.
Priredili: MR, MŠ

Izvor: B92-Sport

(02. May 2007, 21:47:00)