Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako do schengenskih viza !?  (Pročitano 3215 puta)
27. Mar 2006, 10:23:08

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Da li neko zna nesti ili ima neki predlog koji vredi ispitati ?

Konkretno : Kako dobiti schengensku visu ako nemas nikoga da ti posalje garantno pismo (ili te dragi rodjaj recimo odbije), nemas rezervaciju hotela niti povratnu kartu posto putujes o sopstvenom prevozu (kolim, motorom, trotinetom, rolerima, peske,...nebitno) a sto se tice smestaja snalazices se usput mo nekim motelima i hostelima.

Svaki predlog proveravam i javljam rezultate !!!

Upomoc - ocajan sam !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Pogledaj ovu temu:Vrste boravisnih dozvola u inostranstvu

Citat
nemas rezervaciju hotela

 neki dokaz o smestaju tamo moras imati..
« Poslednja izmena: 27. Mar 2006, 11:51:07 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
E pa ovako :

Znaci za zemlje sengenskog sporazuma ako se putuje turisticki, MORATE imati GARANTNO pismo, koje je poprilicno obavezujuce za onoga ko vam salje. Kada sam kontaktirao rodjake u Nemackoj, i kada su skontali koje su im obaveze - ladno su me odbili i rekli mi da putujem ja lepo kroz nasu Srbiju. Sa njima sam zavrsio, mada da sam uspeo da dobijem vizu posetio bih ih iz inata. Nije dovoljno imati neku rezervaciju htela,... a i da je dovoljno, sta sa onima koji nameravaju da proputuju vise gradova/zemalja recimo autostopom, a za prenociste ce se snalaziti uz put, sto zbog avanture , sto zbog finansija???

Ako se putuje poslovno to je malo druga prica u koju nisam bas upucen pa ne bih o tome.

Tako da sam se odlucio za drugu varijantu - Rumunija -dracula tura , crno more, delta dunava, pa malo kroz madjarsku.

Sto se tice rumunije situacija je jednostavna : Pasos, kopija pasosa, uverenje o zaposlenju/skoli, 40EUR, putno/vizno osiguranje placeno za onoliko dana za koliko se planira boraviti (DDOR = 1.2 eur/dan), rezervacija bilo kakvog smestaja u Rumuniji (Hotel, Hostel, Kamp,...) ili POZIVNO (formalno, neobavezujuce) pismo od nekoga iz Rumunije. Viza se dobija za 2-3 dana na onoliko dana na koliko glasi osiguranje i rezervacija smestaja. Ja sam rezervisao hostel preko neta, placa se samo 10% cene bilo kakvom kred. karticom, a ostatak se placa po dolasku. Naravno posto se ne zadrzavam na jednom mestu, naknadno sam otkazao hostel tako da mi je taj trosak iznosio za 10 dana boravka - 6.5eur.

Sto se tice madjarske stvar je jos jednostavnija. Predate pasos i uverenje o zaposlenju/skoli i za kratko vreme dobijete vizu na 1 godinu. BESPLATNA je !!!

korisni linkovi :
http://serbiatravelers.org/
http://www.hostelbookers.com/
http://www.hostelbookers.com/

naravno postoji i jos bolja varijanta za smestaj (u celom svetu) a to su :
www.hospitalityclub.org
www.couchsurfing.com/

Na zapad mozda dogodine !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
 
Citat
Nije dovoljno imati neku rezervaciju htela,...

Rezervacija hotela moze biti dovoljna, sve zavisi od ostalih dokumenata koje imas. Ako im dodjes u ambasadu sa hotelskom rezervacijom, a bez potvrde da si zaposlen normalno da ti nece dati vizu.



Citat
a i da je dovoljno, sta sa onima koji nameravaju da proputuju vise gradova/zemalja recimo autostopom, a za prenociste ce se snalaziti uz put, sto zbog avanture , sto zbog finansija???

ma tebi je ta rezervacija bitna da bi dobio vizu, da bi usao u zemlju a ti kad dodjes tamo idi gde ti je volja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Najteže do „šengena“

Šta je sve potrebno za vizu


Od popularnih destinacija u inostranstvu i ovoga leta jedino za Bugarsku, Tunis i Hrvatsku neće biti potrebna viza, dok se egipatska i turska viza uzimaju prilikom prolaska carine bilo na aerodromu ili na samoj granici. Za ostale destinacije, kao što su Italija i Španija, potrebna je šengenska viza, dok je za Grčku moguće uzeti grupnu vizu koja je jeftinija.

Najlakše je dobiti egipatsku i tursku vizu, prva košta 15 dolara, a druga 10 evra. Za te vize ne mora da se čeka u dugačkim redovima ispred ambasada tih zemalja, već se jednostavno dobijaju u samoj zemlji prilikom sletanja na aerodrom ili na samoj granici.

Možda još samo ovog leta viza neće biti potrebna za ulazak u Bugarsku, a na granici se samo plaća zdravstveno osiguranje od četiri evra, dok na granici Hrvatske i Tunisa treba samo pokazati pasoš i ulaz u te zemlje je slobodan.

Za grčku, italijansku i špansku šengensku vizu potrebno je podneti skoro ista dokumenta.

Prvo je potrebno podneti molbu. Za italijansku i grčku vizu formular treba popuniti na srpskom jeziku, latinicom, a za špansku na španskom, francuskom ili engleskom jeziku. Uz to, za grčku vizu se predaju dve fotografije novijeg datuma, a za špansku i italijansku jedna. Za grčku vizu pasoš mora da u trenutku predavanja važi najmanje šest meseci, a za italijansku putni dokument mora važiti najmanje tri meseca po isticanju važnosti vize. Takođe, za italijansku i špansku vizu potrebno je predati kopije prve dve stranice u pasošu, a za italijansku i kopije svih šengenskih viza s kojima se ranije putovalo.

Za špansku vizu takođe je potrebno predati i ličnu kartu i njenu kopiju. Uz to, za zaposlene potrebno je predati potvrdu o zaposlenju u kome će stajati datum zasnivanja radnog odnosa, radno mesto i mesečno primanje, i rešenje o godišnjem odmoru. Uz to, na uvid se podnosi i radna knjižica i njena fotokopija. Za italijansku i špansku vizu potrebno je potvrda iz Republičkog penzionog fonda. Za špansku vizu traži se i izvod na bankarskom računu tokom poslednja tri meseca. Ukoliko se putuje u sopstvenoj režiji, potrebno je podneti na uvid rezervaciju hotela, povratnu kartu ili saobraćajnu dozvolu i međunarodno osiguranje vozila kojim se putuje u inostranstvo, kao i kopiju.

Gotovo sve to važi i za nezaposlene, osim što umesto potvrde o zaposlenosti i radne knjižice, treba podneti dokaz o načinu izdržavanja, kao što su vlasništvo nad imovinom, a može i izjava roditelja ili supružnika, overena u opštini, da je putnik izdržavano lice. Uz to, za grčku vizu potrebno je podneti i bankarsku potvrdu da na računu ima od 250 do 500 evra.

Šengenska individualna viza staje 35 evra, i plaća se samo jedna bez obzira na to koliko je dece upisano u pasoš jednog od roditelja.

Španski konzulat je jedini koji ne izdaje vize nezaposlenima.

Ukoliko niste sigurni da možete da dobijete šengensku vizu, za Grčku je najlakše da vam grupnu vizu izvadi sama turistička agencija preko koje ste uplatili aranžman.

U tom slučaju, viza košta deset evra i plaća se posebno za roditelja i posebno za dete bilo da ono ima svoj pasoš ili putuje sa zajedničkim pasošem roditelja. Kako za šengensku vizu, tako i za grupnu potrebna su skoro sva navedena dokumenta.

Za učenike i studente potrebna je potvrda o školovanju ili studiranju, i treba podneti đačku knjižicu ili indeks na uvid, izvod iz matične knjige rođenih, kao i dokumenta o zaposlenju oba roditelja, a koja su ista kao i da oni sami podnose zahtev za vizu.

Za maloletnu decu treba doneti izvod iz matične knjige rođenih, a ako ona putuju sa starijim osobama koja im nisu staratelji, potrebna je overena izjava roditelja da dete može da putuje sa drugom osobom.



Izvor: Blic \ M. Cvejić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.