Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da uradite aplikaciju koja nema Sertifikat za Symbian v9.1/9.2  (Pročitano 44001 puta)
07. Feb 2007, 14:54:04
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Korak po korak tutorijal: Kako "potpisati"-certifikovati nepotpisanu-necertifikovanu aplikaciju za Symbian v.3 OS 9.1,OS9.x



Update: obavezno pogledati i temu: Tutorial: Kako sertifikovati aplikaciju kojoj je sertifikat neophodan, sa novijim informacijama.




1) U svom browseru unijeti adresu: www.symbiansigned.com i registrovati se kao novi korisnik.
 
 



2) Otici na: My Simbian Signed >>> Developer Certificates i izvrsiti download DevCertRequest alata.
Direktan link ka download-u aplikacije: https://www.symbiansigned.com/DevCertRequest_2.1.1.exe [Edit by elborashon: Dodat link ka novoj verziji DevCertRequest v.2.1.1.]



Nemojte zatvarati browser jer ce jos trebati!

3) Instalirati aplikaciju na svom PC-u sistemom next-next-yes-next (samo vici 'yes').


4) Sada je vrijeme za  za kreiranje zahtijeva za certifikat:

            -Otvoriti na PC-u DevCertRequest aplikaciju koju ste upravo instalirali i ispuniti polja otprilike kao na slikama:





Znaci ovdje gore se moze postaviti bilo koje ime, ali ga upamtite!



U polju Private key file postaviti putanju na fajl sultan.key koji je tzv. privatni kljuc. Ovaj fajl se nalazi u attachmentu ovog posta.

U polje Private keyfile password  ukucati sledeci password: 0123456. Nije obavezno da bude bas 0123456, ali ako ukucate nesto drugo onda to bar upamtite ili zapisite negdje sa strane. Trebace poslije. U nekim prilikama proces se uspešno odigrava ako se ukuca za lozinku 55555 Smile

5) U sledecem koraku popunite polja po vasoj zelji onako kako vama licno odgovara. Upamtite ili zapisite negdje ono sto ste upisali u polje Common Name:




6) U sledecoj masci koju cete dobiti potrebno je kliknuti na taster (1) i unijeti vas IMEI od telefona na kojem ce se aplikacija vrtiti.



Znaci, prvo unijeti IMEI (1), pa kliknuti na ADD (2) pa na OK (3)



U lijevom prozoru oznaciti sve Application Capabilities i kliknuti na Add (1) pa na Next (2):



7)  Na kraju kliknuti na Finish. Znaci sa ovim smo zavrsili kreiranje zahtijeva, koji se sada nalazi na C:\Program Files\Symbian OS Tools\Developer Certificate Request\

i ima oblik *.csr (u ovom slucaju prikazanom na slikama je fajl dzed.csr). Znaci ime fajla zavisi od imena unesenog u koraku 4!




Smile Sada se vratiti u browser na stranicu Symbian Signed i otici na: My Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> Request
( direktan link je: https://www.symbiansigned.com/app/barclayhtml/devcert/requestupload.jsp )

'Uploadujte' sada vas faj koji ste kreirali (*.csr).



9) Sada otici na: Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> My DevCert
(direktan link: https://www.symbiansigned.com/app/page/devcert/certListdownload )

i downloadujte svoj certifikat koji bi trebao vec biti formiran!



Sa ovim je zavrsen prvi dio sa kojim ste dobili certifikat.  Ovo je jedinstveni fajl koji sadrzi vas certifikat koji zajedno sa privatnim kljucem (sultan.key) potpisuje aplikaciju. Ovaj certifikat se dobije u formatu *.htm a ako nekom smeta esktenzija *.htm moze je reimenovati na *.key ili u *.cer. Kako god hocete. Samo ne smijete editovati sadrzaj fajla!


Sam proces "potpisivanja" aplikacija:

Skinite .zip fajl pod nazivom Sertifikovanje S60 v9.x aplikacija iz donjeg priloženog atačmenta i otpakujte ga bilo gde na kompu. Dobićete naravno istoimeni folder sa potrebnim fajlovima u kome jedino treba ubaciti dobijeni lični sertifikat iz gornje procedure i naravno aplikaciju koju želimo sertifikovati tj., potpisati.

Ceo proces se onda zasniva na pokretanju programa XSign.exe iz datog foldera koji sam automatski popunjava sve potrebne kolone i jedino tokom prvog pokretanja treba upisati korektnu lozinku iz samog gornjeg procesa dobijanja sertifikat fajla. Kada se lozinka jednom unese ostaje zapamćena i nema potrebe unositi je dalje. Znači, ostaje da se u programu XSign štiklira kvadratić "Delete unsigned file on succesfull build", klikne na "Start" i biće odmah već kreirana potpisana aplikacija dok će ona nepotpisana koju smo prethodno ubacili radi potpisivanja biti automatski obrisana ako je naravno štiklirana opcija "Delete unsigned file on succesfull build" što je poželjno.

Postupak dalje sertifikacije tj., potpisivanja nepotpisanih aplikacija se jedino svodi na ubacivanje željene aplikacije u dati folder, pokretanja XSign.exe i klika na "Start" dugme u tom programu. Posle toga, možemo slobodno dobijenu aplikaciju poslati u tel. i instalirati je! Smile Smile Smile

Velika zahvalnost clanu vbjelic ko je izradio ovaj Tutorijal  a takoge je i prvi certifikovao neku Aplikaciju


Velika zahvalnost clanu X3mE koji je izradio aplikaciju XSign.exe i time znatno pojednostavio proceduru potpisivanja S60v3 aplikacija!

Post je Izmenjen 28.06.2007  by Cigla tel.

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Mikele (Vreme: 20. Jul 2007, 13:53:14)


<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora kokota (Vreme: 20. Jul 2007, 14:00:52)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Fajlove za Izradiv... (379.85 KB)
*
vbjelic_tutorijal.rar (387.01 KB)
*
Sertifikovanje S60... (501.66 KB)
« Poslednja izmena: 26. Feb 2009, 00:06:18 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
HTC Sensation Z710e
Evo sredjujem tutorijal a aco_kuna ce da sredi ovu temu da malo ljepse izgleda. Samo malo strpljenja. Trebalo bi veceras da bude gotovo.  Smile

Evo gotovo.  Sada vi vidite sta cete sa ovim. Napravio sam jedan fajl u .mht formatu (831kB). Boga mi nije mali. Vidjecu sada sta mogu da uradim pa da smanjim malo slike.

Evo malo sam ga uspio smanjiti na 553kB.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
cert.rar (766.84 KB)
« Poslednja izmena: 08. Feb 2007, 12:31:45 od vbjelic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 264
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia E66
probao sam na 2 kompa i istu poruku mi izbaci kad kliknem na FINISH:
Sorry, there were problems processing your Symbian Developer Certificate Request file
ima neka ideja?
IP sačuvana
social share
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Douglas Adams
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
XSign 1.0 by X3mE  Smile   






Ovaj programcic sklopih malopre... dakle, sertifikovanje u dva klika bez potrebe za editovanjem bat fajla...

Prekopirati u folder gde se nalaze svi oni fajlovi za sertifikaciju, pokrenuti program, kliknuti na START! i to je to.

Program sam detektuje SIS/SISX fajl (unsigned koji prekopirate u taj folder), a moze se zadati i rucno.

Takodje kada jednom unesete ime sertifikata i sifru to ce ostati zapamceno, tako da se sertifikacija bukvalno odvija u dva klika.

Ovo je verziju da radi sa bilo kojim key fajlom, plus da automatski trazi i key fajl i sertifikat i unsigned fajl pri pokretanju.

Enjoy

Veliko Hfala za Stvarac ovaj Programcic Nas Ceneti Clan Burek Foruma X3mE  Smile Smile Smile    Smile Smile

Post je Izmenjen 04.06.2007 by aco_kuna

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
XSign.rar (9.67 KB)
« Poslednja izmena: 05. Jun 2007, 14:34:41 od aco_kuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
HTC Sensation Z710e
probao sam na 2 kompa i istu poruku mi izbaci kad kliknem na FINISH:
Sorry, there were problems processing your Symbian Developer Certificate Request file
ima neka ideja?
ako mislis na Cetvrtu sliku izbacuje ti zato sto tu ne ulazi nego napisi ime sultan i upisi kod 0123456 u dve polje sto ce ti se otvore i nastavi dalje sa proceduri

Mogao si pogrijesiti na dva mjesta:
Prvi je u koraku (4) i prikazan je na prvoj slici. U ovo polje upisi-ukucaj neko ime (bilo koje - nebitno koje). Znaci nemoj da klikas na taster sa tri tackice pa da trazis neki fajl po disku!
Druga mogucnost greske je u istom koraku ali na drugoj slici gdje moras kliknuti na taster sa tri tackice (oznacen brojem 2) i naci-pokazati putanju do fajla sultan.key (ili do nekog drugog privatnog kljuca ako ga imas), i ukucati neki password koji ti odaberes (ne mora on biti 0123456).

Postoji i treca mogucnost da nisi na racunaru na kojem radis prijavljen sa administratorskim privilegijama pa ti jednostavno nije dozvoljen upis, tj manipulacija sa sistemskim folderima kakav je i ProgramFiles, pa ti sam sistem ne dozvoljava formiranje *.csr fajla. Smile

Javi kako je proslo. Ne smije da omane!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 264
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia E66
nisam uspeo, moguce zato sto oba kompa imaju XP sp2 sa novijim patch-evima
proverio i probao sam 5-6 puta ali opet isto
na kraju sam uzeo fajlove koje sam koristio za Tomb Raider Legend i RADI Smile
hvala na savetima
IP sačuvana
social share
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Douglas Adams
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


*Dok bude ljudi biće i para*

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2200
Zastava Srbija i Fruska Gora
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia E61i & S200
Izašao je novi XSign, verzija 1.3, prepisan od nule Smile.

XSign .NET je nova verzija XSigna, prerađena za Microsoft .NET platformu, i sa novim mogućnostima, od kojih je svakako najvažnija mogućnost obrade više fajlova jednog za drugim, tj. jednim pritiskom na taster miša.   

Promenjen je način funkcionisanja programa. Novi XSign se sada instalira kao i svaka druga aplikacija. Više nije neophodno smeštati sve fajlove u istom folderu, već se oni mogu nalaziti bilo gde na disku, i potrebno je da u programu zadate tačne putanje. XSign je naravno i dalje pomoćna aplikacija programu koji vrši sertifikovanje u užem smislu, a koji je takođe potrebno locirati, pošto ne mora da se nalazi u istom folderu sa programom. I ovde naravno važi da jednom kada zadate putanje one će ostati zapamćene.

Sada je mnogo lakše sertifikovati više fajlova "odjednom" - samo prevucite sve fajlove u listu, kliknite na Start i XSign će prosleđivati jedan po jedan fajl i kada sve bude gotovo prikazati Vam folder gde se nalaze svi potpisani fajlovi. Ako želite, nepotpisane verzije fajlova mogu biti obrisane.

U ovoj verziji je mnogo urađeno na pitanu stabilnosti i baratanju izuzecima, a poboljšano je i baratanje nazivima, pa će unsigned u imenu uvek biti promenjeno u signed na kraju. .NET Framework v2 je neophodan. Aplikacija je u potpunosti na engleskom jeziku. Za one kojima više odogovara starija verzija, ona će i dalje biti dostupna za download na sajtu.



Licenca: Freeware
Verzija: 1.3
Download link: Ispod Smiley


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
XSignSetup.zip (209.67 KB)
« Poslednja izmena: 18. Sep 2007, 17:23:21 od Mikele »
IP sačuvana
social share
MobilManijak*****

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
HTC Sensation Z710e
nisam uspeo, moguce zato sto oba kompa imaju XP sp2 sa novijim patch-evima
proverio i probao sam 5-6 puta ali opet isto
na kraju sam uzeo fajlove koje sam koristio za Tomb Raider Legend i RADI Smile
hvala na savetima

Ne znam sta je reci! Smile I kod mene je XP SP2 sa svim patchevima i to licenciran i kuci i na poslu pa radi! Smile Sigurno je neka sitna glupost u pitanju koja zeza. Smile
Ako hoces ja ti jedino mogu pomoci da umjesto tebe napravim ovaj certifikat koji bi bio vezan samo za tvoj telefon, ako ti treba.
E sada treba napomenuti da ovi certfikati imaju rok trajanja (6 mjeseci)! Smile Nisam siguran sta ce se desiti sa certifikovanom aplikacijom kada isteknu. Lako se moze desiti da telefon javi da je aplikacija ne certifikovana i da se opet bude moralo traziti certifikat pa onda  'jovo na novo'! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 264
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia E66
hvala unapred, mozda cu te kontaktirati za 6 meseci  Smile
za sada sam se snasao, kao sto rekoh, tako sto sam uzeo fajlove od Tomb Raider Legend-a koje sam pre mesec dana certifikovao po ovoj proceduri i sve mi radi odlicno  Smile
IP sačuvana
social share
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Douglas Adams
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


*Dok bude ljudi biće i para*

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2200
Zastava Srbija i Fruska Gora
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia E61i & S200
Strasno! kada kliknem na finish izbaci
Sorry, there were problems processing your Symbian Developer Certificate Request file   Smile Smile
IP sačuvana
social share
MobilManijak*****

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.19 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.