Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:56:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da se oporavis od raskida  (Pročitano 9182 puta)
28. Dec 2005, 17:40:40
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve je govorilo da je on onaj Pravi... ali ti si se jos jednom nasla u ulozi singl devojke. Posle rastanka mozes poci putem samo-destrukcije ili izabrati zdrav put oporavka. Sledi savete kako bi se nasla na pravom putu.
Pripremila: Tama Stajkic

Romansa je zavrsena. Ako si poznata licnost udaces se za bilo kog od «rezervnih igraca». Ali za nas koje ne punimo stranice tabloida, put oporavka je malo manje predvidim... i tezi. «Bol zbog raskida moze te nagnati da se ponasas na nacin na koji inace ne bi», kazu psiholozi. Da bi ti pomogli da zalecis slomljeno srce predstavljamo najcesce reakcije na raskid i nudimo strucne savete o tome kako da se nosis sa svojim osecanjima.

Moguca reakcija broj 1
Bacas se u «promet»

Nakon sto «povuces vodu» za svojim snovima o romansi za ceo zivot, tvoje samopouzdanje moze da splasne kao probuseni balon... cak iako si ti ta koja je raskinula. «Razumljivo je sto se osecas besno i usamljeno», kazu psiholozi. «Razumljivo je i to sto pocinjete da sebe samoanalizirate. A kako bi dokazale samoj sebi da ste jos uvek privlacne mozete da padnete u iskusenje da spavate s kim stignete».

Kako se vratiti na pravi put:
Sasvim je sigurno da malo «valjanja u senu» moze da ucini cuda za tvoje samopouzdanje, ali moras da procenis svoje kapacitete, to jest kako ces se osecati posle avanture za jednu noc. Neke zene se posle neobavezne avanture sa neznancem osecaju prazno, posebno ako se to desi kada su emocionalno ranjive. Ako mozes da «svaris» seks bez obaveza, samo napred; ako to nisi u stanju bilo bi ti pametnije da se ne upustas u to. Ipak, mozes da povratis poljuljano samopouzdanje i flertujuci sa momcima... «Flert ti daje osecanje da si pozeljna i seksi, a pri tom zadrzavas kontrolu nad situacijom, za razliku od veze za jednu noc», smatraju psiholozi.

Moguca reakcija broj 2
Padas u «kauc-komu»

«Osecas se odbaceno, zbunjeno i povredjeno, zbog cega se osamljujes i padas u depresiju», kazu psiholozi. To je zacarani krug iz koga je jako tesko izaci i ponovo stati na noge.

Kako se vratiti na pravi put:
Povlacenje u osamu daje ti mogucnost da razmislis o svemu i procenis nastalu stetu. Samo ne preteruj! «U redu je da prvi vikend posle raskida provedes procenjujuci velicinu oziljka na svom srcu i cak dopustis sebi da iznova i iznova premotavas svoj fuzni film u glavi», kazu psiholozi. «Ali ako previse dugo vrtis istu pricu u glavi to moze samo da te gura sve dublje i dublje u depresiju.»

Moguca reakcija broj 3
Nalazis novog decka

Kada devojka iznenada ostane sama, cesto «skace» iz jedne veze u drugu u pokusaju da popuni mesto s druge strane kreveta... ali i u svom srcu. «To je u stvari samo nacin na koji pokusavamo da skrenemo sebi misli sa osecanja gubitka i bola sa kojim ne znamo kako da se nosimo», tumace psiholozi.

Kako se vratiti na pravi put:
Upravo si prosla kroz jedno traumaticno emocionalno iskustvo i bice potrebno da prodje neko vreme da bi se oslobodila bola i zbunjenosti koje osecas. Do tada, ne zaleci se u veze! «Mozda ti se vise svidja sama ideja o novom partneru nego on sam», kazu psiholozi. Uzivaj u svom novom statusu devojke bez obaveza i izlazi sa momcima kako bi dobila bolju predstavu o tome kakav momak bi ti zaista najvise odgovarao. Osim toga, visak slobodnog vremena dace ti priliku da razmislis o tome sta je dovelo do raskida kako ne bi opet ponovila iste greske.

Moguca reakcija broj 4
Zurka bez prestanka

Dok se neke osobe u pokusaju da prebole rastanak povlace u samocu (vidi reakciju broj 2), druge udare «brigu na veselje» i odaju se stilu zivota rok zvezda. «Neumerenost u nocnom provodu je jedna vrsta bega», smatraju psiholozi. «A moze biti i pokusaj da autodestruktivnim ponasanjem kaznis samu sebe.»

Kako se vratiti na pravi put:
Tajna je u tome da izlazis i provodis se sa merom. «Izlasci i zabava su zdravi i pomazu ti da krenes dalje sa svojim zivotom. Ali ako popustis na poslu, pocnes da zanemarujes svoje zdravlje i izgled ili ne mozes da se nateras da ustanes iz kreveta, vrlo je verovatno da preterujes...»

Moguca reakcija broj 5
Pokusavas da ga vratis

Da, raskinuti je izuzetno tesko, bas kao i preboleti prethodnog partnera. To je razlog zasto tako mnogo parova koji apsolutno nisu jedno za drugo jos nekoliko puta pokusavaju da obnove svoju vezu. «Pokusaj obnavljanja veze ce te samo zadrzati u nekoj vrsti vakuum-stanja gdenisi ni tamo ni ovamo», kazu strucnjaci.

Kako se vratiti na pravi put:
Sagledaj stvari na ovaj nacin: ako ga zoves cisto da bi mu rekla «zdravo», prolazis kolima kraj njegove kuce ili «slucajno» naleces na njega u gradu, to ce ti produziti muke oporavka od raskida. «Svaki susret produzava vreme potrebno za oporavak, jer tako samo odlazes neizbezan kraj», tvrde psiholozi. Ako ne uspevas da sagledas stvari tako jasno, preduzmi drasticne mere: izbrisi broj svog bivseg iz imenika, obrisi sve stare mailove, resi se svih onih slika sa letovanja i drugih sentimentalnih uspomena. Sto te manje toga bude podsecalo na njega, lakse ce ti biti da ga zaboravis i krenes dalje. «Da bi zaista uspeli da se okrenes ka buducnosti potrebno je da dobro i na miru razmislite o svemu sta se desilo... I jos nesto treba da znate – kao i za sve, i za oporavak od raskida potrebno je vreme», kazu psiholozi. A to je vec nesto sto moras da uradis sama.


Preuzeto: Cosmopolitan
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li je dozvoljeno da se u tim trenutcima place?
Ili je to mozda odraz slabosti i nezrelosti?
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne, suze nikako nisu odraz nezrelosti, kada zaboli - zabolelo je, bilo suza ili ne.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 2087
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola PEBL
Svako se "oporavlja" na svoj nachin. Zavisi koliko si sebe ulozio u tu vezi, shta si ochekivao, o chemu si sanjao, shta ti je bilo realno, a ispostavilo se da nije...
Za sve u zivotu, pa i za "oporavljanje" treba imati chistu sliku pred sobom, tako znamo shta se desilo, zashto se desilo i shta zelimo dalje da se deshava...
Ja uglavnom cmizdrim dva dana, treceg kazem "ma ko ti .... mater" i nastavim dalje uz svoj dobro poznati osmeh  Smile
IP sačuvana
social share
Zato cuti, shta ce rechi kada ochi govore...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


vrlo, vrlo zadovoljan tip

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 206
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ako iko uspije ovo da zaista odgonetne ili odgovori imace vise pristalica nego bilo koji Boziji poslanik do sada
IP sačuvana
social share
just like a curse, just like a stray
you feed it once and now it stays
so tear me open, but beware
there's things inside without a care...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4399
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Oporavljanje od raskida je individualna stvar, mada se moze ipak "ukalupiti" u neke moguce reakcije...
Po meni "oporavljanje" je usko vezano za ego, naravno i na snove koje je ta veza nosila (dosanjane ili cheshce neostvarene), mnogo je vezan vecinom za idealizovanje "bivsheg" ili "bivshe" i nekih situacija koje su nam bile drage i bez kojih nam se chini da necemo moci napred. Jer svi mi vecinom pamtimo ono najlepshe ili u drugom, malobrojnijem sluchaju- ono najgore, pokushavajuci da time "pomognemo" sebi da lakshe odemo... Ili shvatimo kasnije ili pre da je to bila samo prolazna stanica u nashim zivotima i pogledamo ka novim horizontima...
Nema dobrog "recepta" za oporavljanje od raskida. Da ga ima "pronalazach" bi bio bogatiji i od pronalazacha leka za rak, AIDS, ili recimo pronalazacha leka protiv celavosti... Sve shto je potrebno je manje ili vishe vremena, racionalnog (ukoliko je to moguce) razmishljanja, malo vere u zivot, buducnost i ljude i naravno osmeha...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Malo su im opcije skrte. Mozda ovo vazi za malo mladju populaciju?
Sta je sa onim malo jacim ljudima koji se izbore sami sa sobom u mraku svoje sobe i ipak shvate da moraju dalje? Sta je sa onima koji usmjere tu energiju, da ne kazem ljubav sa kojom sada neznaju sta da rade, u nesto produktivno, nesto sto su zeljeli da rade citavog zivota a nikada nisu imali prilike za to? Da se posvete necemu sto ce im skrenuti misli sa propale veze. Ima nacina, mnogo vise nego je dato u tom clanku. Nekako mi svih 5 datih opcija djeluju previse samozaljivo, pesimisticki i depresivno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 94
Zastava Zagreb, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I bez obzira na iskustvo i godine, ovakve stvari su me uvijek jako pogađale. Uglavnom sam ja bio taj koji je dobivao nogu. Zanimljivo da sve cure, koje su sa mnom prekinule, su se nakon toga udale.
IP sačuvana
social share
Bye, Shokre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 2087
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola PEBL
mozda im ti donosish srecu  Smile
IP sačuvana
social share
Zato cuti, shta ce rechi kada ochi govore...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


vrlo, vrlo zadovoljan tip

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 206
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uuuuh... sweety, ovo ti je bio nizak udarac...
IP sačuvana
social share
just like a curse, just like a stray
you feed it once and now it stays
so tear me open, but beware
there's things inside without a care...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:56:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.