Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Od opuštanja do stresa  (Pročitano 374 puta)
07. Nov 2005, 13:04:32
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Od opuštanja do stresa

Od opuštanja do stresa dugačak je put. Jasno je da je tako, ali tempo savremenog života čini da se taj put danas veoma brzo pređe, u veoma kratkim intervalima. Jednog momenta ste relaksirani i opušteni, a već sledećeg očekuje vas šok koji vodi ka gubljenju živaca. Zbog toga ima mnogo onih čija sijalica za uzbunu samo što nije pregorela! Oni su već dugo pod stresom koji ozbiljno ugrožava zdravlje. Stalna zabrinutost, umor i neraspoloženje neće dovesti do srećnog kraja.

Umesto da kraj bude sedenje na krevetu nekog medicinskog stručnjaka, pokušajte sami da locirate kojom brzinom gubite strpljenje za sve što se dešava oko vas. Ukoliko ste u početnoj stres fazi, ne osećate fizičke tegobe, već samo prisustvo stresa u svom životu, trebalo bi da stisnete zube, zastanete malo i razmislite o situaciji u kojoj se nalazite.

Nije rešenje ćutati i gurati stalno napred, gutati svoj bes da biste bili efikasni na poslu. Potrebni su odmor, opuštanje i malo uživanja! Danas je napetost skoro stalno prisutna stvar. Neki događaji u našim životima moraju da nas brinu, ali oni istovremeno moraju i da se drže pod kontrolom. Svaki čovek pre ili kasnije dođe u fazu kada sam sebi kaže: "Zreo si za odmor!" Razlog za to leži u činjenici da je došlo do spoznaje da je bolje odmoriti se nego da se problemi s vremenom pogoršaju.

Danas je zaista teško naići na osobu za koju stres nije opasnost. Ipak, ima i onih koji se veoma mirno i spokojno hvataju u koštac sa životnim problemima. Oni bi trebalo da budu dobar uzor (ne idol, nego samo model ponašanja), jer njihov duševni mir ne mogu da poremete ni velike teškoće ni negativni događaji. Zahvaljujući toj smirenosti, obično se radi o veoma uspešnim ljudima. Mir koji oni nose sa sobom umiruje i druge, pa je s njima prijatno i razgovarati i poslovno sarađivati.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.