Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:46:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da pocnem, bre??  (Pročitano 1698 puta)
13. Dec 2007, 21:57:48
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 67
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 6233
Ovako, za pocetak da kazem da sam procitao sve ovo gore i naravno naso sam sve sto sam pozeleo da nadjem. Ali ovako, uzmite moju situaciju nemam pojma ni ocemu ali ipak hocu nesto, u prevodu hocu da naucim kako da napravim stranicu, forum, u stavar sve al opet nemam osnovno znanje na koje da pocnem da to redjam. Naravno ne mislim da sve to postignem preko noci sad sam poslednja godina gimnazije planiram da upisem Elektrotehnicki fakultet pa mozda tu negde posle dve godine studija da ostvarim neki projekat na netu itd...

Zeleo bih preporuku nekog ko je bijo u slicnoj situaciji, odakle da pocnem??
Takodje me interesuje da mi neko kaze ima li neka knjiga pogodna za to, jeste net prepun informacija ipak jednostavnije je kad samo otvorite knjigu i nastavite tamo gde ste je poslednji put zatvorili...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Изабери ПАРТИЗАН

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 925
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Ocigledno nisi sve procitao, citaj opet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Prvo da bi bilo sta poceo treba ti zamisao i motiv. Sta to znas i to zelis da prikazes drugima. Sadrzaj tog tvog foruma ili sajta, o cemu je, ciljna grupa... to prvo treba da resis a onda je sve lako i imas sve lepo opisano u temama gore.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Procitao si sve... sem top tema..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 67
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 6233
OK, mozda nisam bio dovoljno jasan...

da hoole i SerbianFighteru procitao sam sve, ako mislis na one Male skole weba ili Hocu da ucim i naucim, ponavljam procitao sam ih ali nisam pitao "kako da napravim HTML" nego odakle da pocnem da ucim mozda to i jeste nesto od cega bi mogao da pocnem ali ja bih nesto konkretnije ako toga ima u prevodu ja bih k nj i g u, takodje interesovalo bi me ukoliko je neko bio u istoj situaciji da napise ako ga ne mrzi kako je on postupio koje je korake prvo preuzeo, koju je stranicu prekopirao na kompijuter i odstampao ako trazim previse samo recite "mrzime da pisem" ili "posto ja nisam imao sve na gotovo neces ni ti" jer ja upravo to i pokusavam, da pojednostavim sebi ucenje.

nisam gotovan al sto da ne pokusam ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Sve to sto te zanima, pise...
Hoces knjigu, kuopi knjigu koja se zove isto kao ono na sta te vode linkovi, mada ti knjiga u toj prici ne sluzi nicemu...
Sve lepo pise... i kako da pocnes neku osnovnu html/css pricu, i kako da krenes da se igras sa cms-ovima...
U tim temama moze se naci i po koja preporuka za knjige, mada opet kazem, ono sto vredi od knjiga je skupo i nikad nece biti dobro kao ono sto moze da se nadje free..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6131
Pazi svi koje ces ovde sretati su poceli niodcega, a sada su negde, neko je na pocetku jos uvek, neki su u sredini, a neko je odmakao debelo. U top temama ti je napisan put kojim treba da ides! Ako ti taj put ne odgovara, a ti sebi uredi novi raspored ucenja, pa ces da vidis da gresis.

I SF ti je otkrio zlatno pravilo, knjige koje mozes kupiti, nisu dobre kao ono sto mozes naci free! Zapamti to!

Evo ti kako sam ja poceo: Prvo sam koristio FrontPage. Tu sam video malo sta je sta, sta se kako zove i tako neke bas osnove. Onda sam se upoznao sa html-om i css-om i zamenio FrontPage Dreamweaverom koji i danas koristim, samo sto sam savladao html i css mozda ne totalno, ali znam dosta toga... To je mozda pogresan pristup bio, ali ja nisam znao da na bureku postoje upustva sta se gde i kako pise ili uci. Ti si nasao sta ti treba, potrudi se da to iskoristis!
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Evo ja malo da ti pomognem. Ja se skoro dve godine bavim ovime (u slobodno vreme iz hobija) i jos uvek nisam spreman da uradim nesto veliko na tom polju, sto zbog nedostatka vremena, sto zbog nedovoljno znanja. Ipak imam dovoljno znanja da napravim solidan sajt ili da neki CMS doteram da bude po zelji nekog drugara koji me zamolio da mu to odradim, pa me posle odveo na pivo. Svo svoje znanje sam skupio ovde na forumu, citanjem, citanjem i citanjem, mada kad odem na neku temu na kojoj sam ranije postavljao pitanja, sam sebi se smejem kakva sam pitanja postavljao. U sustini, najbolje ces da savladas stvari kroz praksu, dosta ces gresiti, ali tako ces i da zapamtis tu gresku pa vvise neces napraviti isto sranje. Ako zelis u startu da napravis nesto ogromno, to ne ide sigurno. Za pocetak bih ti preporucio da skupis drugare iz kraja, skole... i napravis forum za to drustvo, a onda ce oni to reci dalje i sve tako, uz dobar rad i strpljenje imaces neki rezultat. Posle toga mozes krenuti i korak dalje, sa, recimo, portalom, ali mozes da se vezes za neku tematiku koja nije vec zastupljena u velikom broju ali opet moze biti zanimljiva... i sve to uz rad rad i rad...



Da se dodam, pre toga nauci html i css kao sto rece dejanb, to ti je osnovno, a posle toga dalje ces i sam  shvatiti./=
« Poslednja izmena: 14. Dec 2007, 01:28:55 od markoni_car »
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lood 100%

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung 
Ako će ti ikako pomoći ja ću ti reći kako sam ja počeo. Instalirao sam tada aktuelnu verziju Dreamweaver-a (mislim 3.0) i prvo što sam odradio je help sekcija programa i tutorial koji se tamo nalazio. To mi je bilo dovoljno za neko osnovno znanje. Pošto sam kao i svi drugi ja sam pomislio da sam postao web dizajner pa sam krenuo da pravim svoj prvi sajt koji je ujedno i reklama za moj dizajn studio. Ako te zanima taj sajt još postoji i nalazi se na ovoj adresi http://www.freewebs.com/bdmmf/. Smešno, jel da? Batalio sam celu stvar i tek posle nekoliko godina sam poželeo ponovo nešto da učim. Opet sam odradio ceo tutorial iz help-a Dreamweavera. Opet sam pomislio da sam postao dizajner pa sam čak i prihvatio da napravim, za novac, 3-4 web sajta. Link: http://www.video-centar.com/, http://www.bib-tex.co.yu/home1.htm, http://www.mild-prom.co.yu/. I dalje je smešno. Ovaj put nisam odustao. Mesecima sam sedeo i simšljao raznorazne "projekte" i pravio ih u HTML-u. Onda sam provalio Mambo/Joomlu i počeo da se igram sa PHP/MySQL skriptama. Kada sam se svega toga zasitio shvatio sam da sam uludo izgubio nekoliko godina. Da sam tad znao ono što sada znam ko zna gde bi bio. Ne govorim o znanju koje sam u međuvremenu stekao o HTML-u, CSS-u, JavaScript-u, PHP-u, MySQL-u ... nego o tome da je pravljenje web sajta jako komplikovan i težak posao i zahteva veliko znanje. A znanje se stiče samo učenjem. Zato ti predlažem da kreneš od najprostijih stvari. Na lokaciji: http://www.w3schools.com/html/html_intro.asp možeš da nađeš sve što ti treba za početak. To je osnova svega i zaboravi na prečice i štatijaznam fazone. Sedi pa nauči HTML i CSS a sve će ostalo doći samo kad za to dođe vreme.
IP sačuvana
social share
When you assume, you make an ass out of u and me.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
Moja topla preporuka, ako si pocetnik i zelis da radis bilo sta ozbilno u buducnosti da uzmes dvije knjige
"PHP i MySQL razvoj aplikacija za web"  mogu ti dati i seriski broj ako ti treba, po mon licnom misljnju mislim da je ovo najbolja knjiga za pocetnika, za nekih 2 mjeseca finog rada mozes uci u sustinu pravljenja i programiranja stranica, na samom pocetku imas i kratki neophodni html kurs.
Posle ove knjige preporucio bi ti neku skripticu html/css da usavrsis rasporedjivanje, i dizaj stranica, tih skripti imas masu na netu.
E posle ovoga bi ti preporucio JS/AJAX jer bez ovoga za koju godinu mislim da ne mozes naci trziste
za sve ti ovo treba dobro da prostudiras nekih pola godine ako ucis u kontinuitetu i svakodnevno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:46:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.