Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:25:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako bezbolno prekinuti ­ljubavnu vezu  (Pročitano 5037 puta)
07. Feb 2007, 03:13:43
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Kako bezbolno prekinuti ­ljubavnu vezu

Nekima slome srce, a drugima donesu olakšanje, no prekid ni jednoj strani nije lagan

SMS poruka sadržaja "ne volim te više" sigurno nije ni dobar ni pametan način da s nekim prekinete ljubavnu vezu. Način na koji ćete to izvesti uvelike će utjecati na to kako ćete oboje preboljeti raskid i hoćete li se sjećati jedno drugoga s mržnjom ili će na kraju svega ipak ostati samo lijepe uspomene.
Raskid je samo vaša stvar i ne dopustite da druga strana čuje od zajedničkih prijatelja da ste se ludo zaljubili kako bi shvatila da je vašoj vezi došao kraj.

Taj posao morate ipak vi odraditi, koliko god neugodan i bolan bio. Ne okolišajte ni s izjavama tipa "treba mi više prostora" ili "treba mi vremena da razmislim o svemu". Ako vam dosad nije nedostajalo prostora, moguće je samo jedno; vaš je životni prostor zaokupio netko drugi.

To vaša bivša ljubav ima pravo znati, a ne da se nekoliko dana nakon prekida šokira kad vas ugleda na ulici u zagrljaju s novim komadom. Suočiti se s prekidom i injenicom da vas napušta vaša dosadašnja polovica je bolno. Ego je povrijeđen, očekivanja i snovi o zajedničkoj budućnosti razoreni, no to nije razlog za uvrede, lupanje vratima ili bacanje stvari kroz prozor.

Možete pokušati razgovarati o razlozima prekida. Možda je to samo kriza koja će raščistiti osjećaje i učvrstiti vezu ili će vam jednostavno biti jasno da odnos više nema smisla i da je vrijeme da svatko u miru krene svojim putem.

Što ne smijete učiniti:
- "Nikad te nisam ni volio" najokrutnija je izjava koja negira i ono lijepo što ste imali u vezi kad je još imala smisla.
- Pokupiti svoje stvari i odseliti se bez riječi je zaista totalno kukavički. Drugoj strani ipak dugujete objašnjenje.
- "Žao mi je, ali postat ću tata!" Ovim ćete potpuno slomiti partnericu. Ne samo time što  odlazite, nego što ste ju i varali u vezi.

Nije pametno reći:
- "Moja je mama/prijateljica bila u pravu kad mi je rekla da nisi za mene!" Ne miješajte druge u svoj odnos. Razlozi za prekid su samo u vašoj glavi i srcu.
- "Predobar si za mene". Ne pokušajte uljepšati izjavu da zapravo nije vaš tip.

Također bolje izostavite izjave ovakve vrste:
- "Možemo ostati prijatelji" zvuči zaista lijepo i plemenito, ali najčešće nije realno nakon raskida. Hoćete li ostati bliski, pokazat će vrijeme
- "Tu sam ako me trebaš" može zvučati pretjerano, jer kako se osloniti na pomoć osobe koja je upravo odlučila odšetati iz vašeg života
- "Dobio sam premještaj" je samo kamuflaža za pravi razlog prekida. Ako vam je zaista stalo do nekoga, tad ćete ga uklopiti u svoje planove.

Izvor: 24sata.hr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Uvek mozete reci: I'm not gay, but I'll learn. Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ja stvarno ne znam raskidati...bas ne znam.... Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
pa kad si neuka  Smile Smile

 Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
znam  Smile

Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile odlican tekstic  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Ako је у вези било љубави, немогућ је безболан разлаз.

Са, горе описаним, начином избегава се "горак укус" разлаза.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
ma tu ne postoji bezbolno
jednom je uvek bolno
pitanje je samo koliko će te onaj drugi poštovati posle raskida, koliko si bio pošten prema njemu
ali bolno mora biti, na žalost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
najbolje je uz obostranu saglasnost  Smile , ali opravdavam muskarce koji budu i pomalo grubi prilikom raskida, hoce devojke da naprave histeriju oko toga, placu, cupaju kosu.. i td, pa gde je tu razum... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
najbolje je uz obostranu saglasnost Smile , ali opravdavam muskarce koji budu i pomalo grubi prilikom raskida, hoce devojke da naprave histeriju oko toga, placu, cupaju kosu.. i td, pa gde je tu razum... Smiley

viki bwe  Smile
a momci koju su ostavljeni, sto tek oni umeju s.anja da prave...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:25:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.