Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:26:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kakav je stav gradjana Srbije o vojsci?  (Pročitano 7514 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
I ja se bez problema nazivam Srbinom. Meni su se smucile price da i ja snosim odredjenu odgovornost za zlocine (kojih je u ratu bilo na sve strane), jer ih niko nije cinio u moje ime, i ne prihvatam tu argumentaciju. Pa ja sam upisao srednju kad se to zavrsilo, za sta sam ja bre odgovoran? A kakve to sankcije trpi Nemacka, jer svi znaju da je osudjeno mozda 5% nacista, a ostali su pobegli u Juznu Ameriku? I mislis da se oni zbog toga ne mogu nazvati Nemcima???

Ja nisam za neutralnost (jer je nemoguca), ali nisam ni za to da sutra moja drzava ide u Iran da ratuje protiv njih. Pa jel Iran moj problem? Jesam li ja naoruzavao i obucavao Al-Kaidu i Talibane, jesam li ja punio dzepove Sadamu parama za naftu, jesam li ja naoruzavao Izrael, pa da sada ucestvujem u resavanju tudjih problema???

I ponavlja se vredjanje neistomisljenika (mozda je slucajno Smile), ali ako kazes da je to za sta se zalazes pitanje inteligencije i gradjanske svesti, sta smo to onda mi? A nesto ne vidim da ovde ostavljamo utisak da smo ne-inteligentni, ili ti imas cudne arsine po kojima to procenjujes?

I na kraju, ako se zalazes za sve to sto kazes, sto se prines sto ne mozes da kazes da si Srbin??? Valjda treba brinuti prvo da li za sebe mozes da kazes "Ja sam covek", a posle toga i koje pripadnosti??? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Samsung 
Zao mi je ako si moj komentar doziveo kao uvredu, ali ja nisam primetio da se ti po tom pitanju ne slazes samnom. Ubuduce cu se truditi da svoje komentare, koji mogu da se dozive kao uvreda, zadrzim za sebe. Ne zelim nikoga da uvredim, naprotiv.
Pomenuo si Nemce. Da li znas kada se Nemacka suocila sa nacistickim zlocinima i to na nivou drzave? Sta je bilo sa srpskim, bledim, pokusajem istog? Kakva je sudbina te skupstinske polu-inicijative?
Ako nisi za neutralnost, onda si za pripadnost, a pripadnost nekome ili necemu podrazumeva prihvatanje odredjenih pravila. Ili mozda mislis da je to nelogicno i da bismo mi, kao "velika sila" mogli da diktiramo uslove i da biramo: hocemo sva prava, ali ove i ove obaveze necemo? Ni meni se ne ide u Iran, ali licno poznajem nekoliko profesionalnih vojnika koji bi takav zadatak rado prihvatili. Mozda je resenje negde izmedju?
Koliko si inteligentan znas i sam. Ne verujem da ti treba moja potvrda ili pohvala u tom smislu. Mogu da kazem, na osnovu tvojih komentare, da si na mene ostavio utisak pametnog, promisljenog, odmerenog i pismenog coveka.
I poslednje, upravo sam rekao da sa ponosom mogu da kazem da sam Borko Pavicevic. To ne znaci da ne zelim da budem ponosan i zato sto sam Srbin. Da bih zadrzao svoj licni ponos - moram da se borim i za ovaj drugi cilj, nacionalni ponos.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Samsung 
I evo ga tipican primerak posluzioca guske Smile Sa takvima se Srbija nece saginjati, leci ce i rasirice noge. J


Sto se tice vredjanja neistomisljenika...

Ja se ne ljutim, ali dobro je ponekad poci od sebe...
« Poslednja izmena: 19. Avg 2006, 12:22:29 od Borko Pavicevic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Lepo si rekao "poci od sebe", a to ti je i kobibrajant objasnio, gde si uvredio nas koji smo ostali ovde. Samo sam ti pokazao kako generalizacija nije uvek ispravna.

Bas si lepo rekao, kada se to Nemacka suocila sa zlocinima? Ne znam koliko si upoznat u to, ali oni su se pravili da su se brzo suocili, nije to bilo ono pravo. O toj iskrenosti i brzini, upucujem te da procitas traktate Hane Arent, zena je jedan od najvecih filozofa i politickih teoreticara Nemacke ovog veka.

Drugo, da li znas da su svi u vrhu vlasti (kao i nadlezne sluzbe) znale gde se kriju Ajhman, Mengele,...Nisu pokusali da ih uhvate, a nisu ni dali informacije onima koji bi to uradili. Na kraju su ih veliku vecinu sami Jevreji hvatali po svetu, i do danas ih nisu pohvatali sve.

Trece, bas su ucili na svojim greskama, pa sada imaju jednom godisnje marseve neo-nacista sirom Nemacke. To je verovatno demokratija, ja sam izgleda ogranicen da to shvatim. Ne kazem da su to svi Nemci, ali je to jedan ne mali broj ljudi. A oni bi koliko se secam, trebalo da imaju zakon po kojem je zabranjeno i nosenje obelezja gore navedenih, a kamoli da marsiraju i protestvuju zbog necega???

Cetvrto, prvo se informisi, pa onda pricaj. Ja sam rekao da ne zeli da brinem o tudjim problemima, ali nisam spominjao kako. Svaka clanica NATO-a ima izbor, da li hoce ili nece da posalje svoje trupe (kao i koliki broj) u odredjenu misiju/akciju, kako god. Prosto, bas kao sto rekoh, necu da brinem tudje brige, i mojih mi je preko glave. Ja sam se zapitao treba li, ako neko od politicara odluci, da se ide u rat za tudje interese, a ne da moramo da idemo po svaku cenu.

Peto, po meni najnebitnije, to sto ima onih koji bi zeleli, voleli, i odlicno obavljali takve poslove, pa ko im brani? Neka idu u Legiju stranaca (ionako bi ih vise platili nego ovde), ili neka idu kao placenici (ko da vise), onako kako su ostali dolazili da ratuju protiv nas. Ja tu ne vidim nikakav problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Samsung 
Nazalost, vidim da si prilicno neskroman, pomalo ostrascen a bogami i prilicno neupucen u stvari o kojima pricas... To kako se Nemacka suocila sa zlocinima iz svoje proslosti je nesto sto u Srbiji, dokle god ima ljudi koji razmisljaju na nacin slican tvom, nece biti moguce. I ne vidim dalje potrebu da sa tobom o tome raspravljam kada si i iskljuciv i neobavesten.
Za razliku od tebe, ja sam spreman da se izvinim i da uvazim tudje kvalitete, ali i da prepoznam sopstvene grske. Kazes mi "poci od sebe" a pritom nigde ne prepoznajes svoju nekorektnost. Ja sam se za svaki komentar, koji si doziveo kao uvredu, izvinio. A ti? Pritom kazes da sam uvredio vas koji ste ostali ovde. Ja sam rodjen, odrastao i zivim na Dorcolu. Nemam nameru da idem bilo kuda iz Srbije. Da li sam i sebe zeleo da uvredim? To sto je vas uvredilo je izvuceno iz konteksta, ali sam se ja bez obzira izvinio.
Moram da te pitam na kojoj si ti to visokoj funkciji kada ces da brines brige o tome kako ce nasa vojska ucestovati u Nato-u?
Ali dobro, ne zelim vise sa tobom da se raspravljam, postaje mi neprijatno. NIsam navikao na toliku neobjektivnost sagovornika i smeta mi sto ti mene opominjes za stvari koje sam nisi spreman da ucinis.
Poci od sebe. Sad shvatam da je to za tebe misaona imenica.
Zelim ti sve najbolje.
Borko Pavicevic
« Poslednja izmena: 20. Avg 2006, 18:26:59 od Borko Pavicevic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Borko  Smile Smile Smile Cini mi se da si ostao bez teksta. Da sam neskroman nije istina, do tog zakljucka si dosao na neki samo tebi poznat nacin.

Da ti se izvinim? Izvini. Eto, nista strasno.

Neobavesten? E, to je vec smesno. Citas li ti tudje postove, ili si bas ti ostrascen? Ja sam ti naveo veoma objektivnu i priznatu literaturu o temi koji su spomenuo, a to sto s ocekivao da drugi, ocigledno kao ti, pisu o stvarima o kojima se nisu informisali, nije moj problem.

Da se raspravljamo? Mozda ti, ja diskutujem.

To sto volis demagogiju vise nego oni koje ne volis, i protiv kojih si, to je zabrinjavajuce. Citajuci tvoj post, ja samo vidim izvrtanje reci i neko jadikovanje ...

Ostrascen? Ne, nikako. Umesto ostrascenja poznajem samo strast, ali to je vezano za meni dragu osobu. To sto imas strast prema politici je strasno, mene u razmisljanju vodi samo racio.

Da rezimiram, ti ne odgovori ni na jedan navod iz mog posta, a u vezi sa temama koje si ti spomenuo. Kako to da protumacim? Tu pricu da si iznenadjen, uvredjen... da sam ja iskljuciv i ostrascen, ne prihvatam kao tacnu. Vise mi izgleda da si hteo da prodajes maglu misleci da stvarno jesmo svi neobrazovani, ali si video da gresis, pa podvijas rep, i dizez ruke od diskusije (ne rasprave).


Ja tebi zelim sve najbolje, i da shvatis da se civilizovani ljudi ne raspravljaju, vec vrse kulturnu razmenu misljenja. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Samsung 
Beskompromisno suocavanje Nemacke sa nacistickim zlocinima pocelo je dolaskom na vlast kancelara Vilija Branta. Od tadasnjih Nemaca se trazilo da prestanu da izigravaju zrtve Hitlerove ideologije i priznaju svoju ulogu u usponu Treceg rajha. Trazilo se pokajanje, na nivou nacije. I preuzimanje odgovornosti, na nivou nacije. Mnoga dela najboljih nemackih umetnika sezdesetih godina proslog veka obojena su pozivom na intelektualnu odgovornost.
Neobavesten si. U Nemackoj broj neonacista je procentualno manji nego u ma kojoj drugoj evropskoj drzavi. Proveri posto kazes " ne mali".
Neobavesten si. U Nemackoj postoje zakoni o kojima govoris i za prekrsaj istih se odgovara.
Upucujes me na Hanu Arent, Jevrejku koja je 33. napustila Nemacku, pobegavsi od uzasa, i nije se u nju vratila do svoje smrti.
Sta su za to vreme radili Ginter Gras i ostali nemacki intelektualci? Mozda su prodavali knjige koje velicaju Hitlera, kao sto se kod nas prodaju knjige o Mladicu?
Ne zelim vise da diskutujem sa tobom, ali posto si izrazio sumnju u moju informisanost, eto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Bravo majstore, hvala za Vilija Branta. Raspitaj se ko mu je bio savetnik, i da li je nesto vezano za njegovu proslost ostalo prikriveno.

Broj neo-nacista nije mali, proveri zvanicne podatke, to bar nije tesko.

Sto ne sprovode te zakone dosledno?

Jesi li ti neki rasista? Ja ne znam sta si (verovatno na brzinu procitao u Wikipediji) o Hani Arent, ali ona se uvek izjasnjavala kao Nemica, jevrejskog porekla. Da vratila se u Nemacku. Svi nemacki autoriteti iz oblasti kojom se ona bavi je nisu demantovali, cak su se slozili sa njom (navescu ti samo jednog, Artur Sopenhauer). Ne unosi zabunu tako sto ces napisati da je ona Jevrejka. Valjda igras na predrasude, da ce ljudi ovde pomisliti "to je pisala Jevrejka, ona blati Nemce", ccc. Doduse, mozda mislis da ni oni nisu merodavni autoriteti, u odnosu na tvoju naucnu gromadu Smile

Ginter Gras, moralna ikona, na njega mislis??? Smile Vidi se ovih dana sta je radio, a jos gore sto je priznanje "zbog savesti" plasirano kao marketing za njegovu autobiografiju.

Stvarno nemamo o cemu da pricamo, svrati za na forum za par godina, kada iza sebe budes imao 100-tinjak procitanih dela vezanih za politicku teoriju, pa budes potkovan informacijama i sosobnoscu kritickog osvrta na teme o kojima se ovde prica.

I za kraj, da se ponovim, prodaja magle u Srbiji vise nije unosan posao.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Moram da udjem u off, da nesto pojasnim Borku, i zavrsavam sa off-om.

Evo ti prica o zakonu u Nemackoj, koliko ja znam neo-nacisti su produzetak nacisticke ideologije, kao sto i svaki neo oznacava (neo-liberalizan, neo-kantovci...) Valjda bi i njih zabranili da su se vec jednom odrekli sramne proslosti???


Nemcki svestenik ispasta


ZVONIO NEONACISTIMA


Minhen
(Beta) - Bavarski svestenik zvonio je zvonima svoje crkve tokom skupa neonacisticke stranke NPD i pred sudom ce morati da odgovara zbog ometanja manifestacije, saopstio je lokalni sud.

Clanovi stranke krajnje desnice okupili su se na centralnom trgu gradica Miltenberg u Bavarskoj, ali su morali da prekinu skup jer su zvona obliznje crkve neprekidno zvonila, pa im nije preostalo nista drugo nego da odustanu.



IZVOR: Novosti, 21.08.2006.


Eto, sada ce jadni pop da odgovara na sudu jer je ometao "manifestaciju". Toliko o tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:26:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.