Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kajmak i marmelada  (Pročitano 6566 puta)
24. Sep 2004, 01:16:17
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kajmak i marmelada


Žanr: komedija/drama
Trajanje: 90 min.
Originalni naziv: Kajmak in marmelada (2003)




Glavne uloge:   

Branko Đurić, Tanja Ribič, Dragan Bjelogrlić, Rene Bitorajac, Teja Glazar
Scenario:   Branko Đurić   
Režija:   Branko Đurić    

SINOPSIS

Špela i Božo, Slovenka i Bosanac, u globalu jesu dva sveta. Ona je izdanak građanske, uštogljene slovenačke porodice, a on je otkačeni Bosanac. To ih ne sprečava da se vole, ali sprečava ih da žive život bez velikih trzavica. Kada njoj jednog dana konačno dosadi njegovo lenčarenje i malodušnost, napušta ga i vraća se roditeljima. Njega to natera da se konačno odvoji od televizora i potraži posao. Nakon što se upetlja u mutne poslove (švercovanje ljudi preko granice) sa Goranom, prijateljem iz Bosne, i oseti svu bol samačkog života, Božo shvata da bez nje ne može živeti. Sa druge strane, i ona je, ojađena u sterilnosti svog roditeljskog doma, spremna za povratak. Ipak, nije sve tako jednostavno kao što se čini. Slovenačko-bosanska kombinacija izrodiće mnoštvo komičnih situacija dok se par ponovo ne nađe.

O FILMU

Film je velikim delom autobiografski; kostur cele priče identičan je životu glavnog glumca i reditelja - Branka Đurića, koji već neko vreme ne živi u Sarajevu već u Ljubljani.

Ovo je rediteljski debi iskusne scenske "face" Branka Đurića Đure, sarajevskog nadrealiste, vođe "Bombaj štampe" i omiljenog komičara većine ljudi sa prostora bivše Jugoslavije.

O REŽISERU

Branko Đurić (reditelj, scenarista, glumac)
Rođen je 28. maja 1962. godine u Sarajevu. On je sarajevski nadrealista, glumac u kultnim filmovima "Dom za vešanje", "Kuduz", "Kako je propao rokenrol", "Ničija zemlja", "Mali svet", "Ovo malo duše", te bivši vođa rok grupe "Bombaj štampa". Odnedavno, Branko Đurić je i reditelj. Njegov prvenac, "Kajmak i marmelada", postigao je ogroman uspeh u matičnoj državi - Sloveniji, gde Đuro živi i radi od rata (više od 145.000 gledalaca u Sloveniji videlo je film).

Završio je Akademiju za glumu u Sarajevu 1988. godine. Po sopstvenom priznanju, njegov život je umnogome odredila činjenica da mu je majka Muslimanka, a otac Srbin. U bivšoj Jugoslaviji proslavio se kao scenarista, režiser i glumac televizijske emisije "Top-lista nadrealista", koja se davala od 1984. do početka devedesetih godina.

O GLUMCIMA

Dragan Bjelogrlić (Goran)
Rođen je 10. oktobra 1963. godine u Opovu. Filmografija: "Ledina", "Boban", "Sivi kamion crvene boje", "Nataša", "Mlječni put" "Rat uživo, "Nebeska udica", "Rane", "Kupi mi Eliota", "Lepa sela lepo gore", "Crni bombarder", "Bal na vodi", "Boško Buha", "Čarlston za Ognjenku", "Balkanska pravila", "Pun mesec nad Beogradom", "Početni udarac".
Producent: "Rat uživo", "Rane", "Lepa sela lepo gore".
TV: "M(j)ešoviti brak", "Bolji život", "Gore-dole", "Video jela, zelen bor", "Zaboravljeni".

Premijera: septembar 2004. godine
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja hocu  hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu hocu da gledam taj film!




a jos nisam ni dnevnik motocikliste nasla... Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Znaci ne mogu da zamislim kako izgleda gledati Djuru kao rezisera Smiley Ne mogu majke mi Wink Ej kad se setim nadrealista.... Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Nije mi se nesto dopao.Samo par scena je vredno gledanja(subjektivo).Ni blizu nadrealista :anger:
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
gledala me too, nije los, al nista spec, na zalost.

al umrla sam od smeha slusajuci ga kako prica slovenshchino    
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jbg.. mene je jos gore razocarao Danis Tanovic, oskarovac sa nicijom zemljom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
to nisam ni imala zelje da vidim..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ma pusti,politicki oskar,bolji je film Herkules u Nju Jorku sa Svarcijem
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Al greota je sto je film imao potencijala, imao je par izjava koje su vrh, ali ceo kad sagledas.. djubre.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ma daj bre,kao niko od Srba ne zna engleski... :twisted: uf
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.