Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:38:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad sin voli lutke  (Pročitano 7905 puta)
30. Nov 2006, 06:06:11
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Kad sin voli lutke   

U podizanju i vaspitanju dece postoji tradicionalna podela na mušku i žensku garderobu, muške i ženske igre. Nekad se dešava da se dečak interesuje za igru lutkama, ili devojčica za igru autićima, i to ume da izazove zabrinutost roditelja.

Recimo, vaš sinčić ima četiri godine, i kao da se od starta interesovao za lutke, igračke kojima se po tradiciji igraju devojčice. Vi ste se nadali da će on s vremenom preći na igračke za dečake, da će se zainteresovati za autiće, za vojnike i slično, ali se to nije desilo - vaš sin se i dalje najradije igra lutkama. Niste sigurne šta da radite ni šta da mislite.

Da li da ga sprečavate u igri lutkama i da mu nametnete "igračke za dečake"? Treba li da se pomirite s njegovim interesovanjima i da nastavite da mu kupujete lutke? Da li to što se igra samo lutkama znači da će kasnije razviti sklonost ka sopstvenom polu?

Odmah da vam kažemo da to što se dete igra onime čime se tradicionalno igraju deca suprotnog pola ne govori ama baš ništa o budućoj seksualnoj orijentaciji tog deteta. Dešava se da dečaci vole da se igraju lutkama, kao što se dešava i da devojčice vole da se igraju autićima, i to je sasvim normalno.

Ukoliko biste detetu pokušali da nametnete igračke koje ga ne zanimaju, efekat bi bio suprotan od onog koji želite da postignete - njemu bi te igračke postale odbojne. Umesto toga, bolje je prihvatiti da se dete zanima za ono za šta se zanima i podsticati ga da se igra igračkama koje mu se dopadaju. Dobro je, takođe, podsticati ga i na druženje s vršnjacima oba pola.

Ako tako postupite, najverovatnije će se interesovanje za lutke s vremenom izgubiti. Čak i ako se ne izgubi, to nije nikakav razlog za paniku - možda će dete razviti interesovanje za funkcije ljudskog tela i postati doktor? U svakom slučaju, ukoliko podstičete druželjubivost svog deteta i njegova interesovanja, imaćete zdravog, veselog mališana, a to je, valjda, najvažnije.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Да будем искрен - више бих волео да ми се ћерка игра аутићима него син луткама. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 9677
Zastava Wien
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Jedan od mojih blizanaca se vise igra sa lutkama ( nemamo ih kod kuce)

kad odemo negde gde ima i devojcica i radje se igra sa njima i za sada

me to ne brine jer smatram da je to samo radoznalost

zato sto to nema kod kuce
IP sačuvana
social share
Ne cini drugome ono sto bi zeleo da drugi ucine tebi.

Njegov ukus mozda nije isti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Lego, nindja kornjace , transformersi, he -man, autic na baterije ... sve ostalo je cudno i pocinjem da sumnjam, kao klinac sam znao neke druge klince koji su imali te sklonosti ka zenskim igrackama i recimo da godinama posle i nisu neki muzevni muskarci Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Mozda je bolje da decaka privuce barbika, nego oni utegnuti Mastersi, koji su tako muzevni... Smile

Salu na stranu, mislim da je detetu lutka, lutka i da ono ne pravi razliku izmedju muskih i zenskih.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Ма, ако воли живе луткице - и тата би сине. :ciggy:
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
 Sa takvim jednim zivim kao sto je Davidovac , tako da je dete poprimolo tatine manire Smile

Kad vidi neku lutkicu kaze"E ovo je lepa zena" Smile  to dete ima nepune cetiri godine Smiley 1
« Poslednja izmena: 30. Nov 2006, 15:14:36 od Janaa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Motorola C450
Ja sam baš voleo Action MAN i slične lutke(sećam se imao sam svemirca, koji je imao neko vozilo za vožnu po mesecu i neke rakete, pa jednog sa vukom i saonicama, Doctor Xova sam imao par, omiljeni mi je bio onaj sa želatinskim stomakom, imao sam i zmaja...), imao sam i vojnika i tenkova 1000, i evo me sada, ložim se na takve likove. Ako vam se sin igra sa lutkama ili će da ispadne feminiziran ili gej i tu pomoći nema, isto tako i za devojčice, ili muškarače ili lezbače ako se igraju vojnika i slično. Smile

Gledam moju generaciju, svi su se razvili u skladu sa čime su se igrali.

Treba znati, da se svako dete igra nečime zbog vašeg uticaja i uticaja okoline, jer se svi rađamo "prazni" i mnogo šta učimo od roditelja.
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam kao mali gledao lutkama pod suknju! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ja sam kao mali gledao lutkama pod suknju! Smile Smile
I opet si gej  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:38:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.