Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad praviti decu ako se primalo puno antibiotika?  (Pročitano 5944 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2390
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
i tebi je posle svega do pravljenja dece ?

jaoj bože  Smile
IP sačuvana
social share
tanka slika jave postaje sve tanja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Nokia zvrr
Citat
Kakve veze ima ta rečenica sa požrtvovanošću i stručnošću?
Ima veze, jer svaki lekar mora da poznaje lekove kao i pojave koje izazivaju, bez obzira sta mu je specijalnost, organizam je celina, nije svaki deo poseban za sebe. Nacin na koji je pacijentu odgovorio pokazuje da ga nije briga ni za njega, a ni za profesiju.

Vidi se da nisi na TI sa medicinskom profesijom i medicinskim znanjem, bez uvrede. Ljekar naravno treba da poznaje osnovne osobine lijekova, doze koje se primjenjuju, indikacije, neželjena dejstva, kontraindikacije, ali niko živi ne može znati sve karaktersistike lijekova niti sva farmakodinamska i farmakokinetska svojstva lijeka. To nema veze za stručnošću. A već sam rekao, briga postavljača teme nije previše osnovana, te može da se razmnožava koliko želi. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Nokia 
A sa cim ima veze ako ne sa strucnoscu, ko treba da poznaje osobine lekova, ako ne lekar. Problem i jeste sto se uvek nalazi izgovor da se ne moze nesto znati i da je nemoguce. Ja nisam lekar, ali se druzim sa lekarima, pa mi oni objasne neke stvari. Sto se tice brige postavljaca, i te kako je opravdana kad se uzme u obzir koliko je bolesne dece. Budi srecan ako nisi imao zlu priliku da moras da gledas takve strahote. Znas li koliko je bolesne i obogaljene dece rodjeno, jer su majke tokom trudnoce uzele neki lek, koji nisu smele.
« Poslednja izmena: 06. Sep 2012, 16:33:41 od vujod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Nokia zvrr
Ako se družiš s ljekarima, to ne znači da si dovoljno kompetentan da ocjenjuješ njihovo (ne)znanje. Smile
U pravu si, dešava se da kao posledica uzimanja nekih lijekova tokom trudnoće rodi dijete za kakvom urođenom anomalijom, malformacijom. No ponavljam, u ovom slučaju nema razloga za brigu jer postavljač teme nije gravidna žena. Takođe, ni antibiotici nisu mutageni te ne mogu izazvati kakve mutacije gena u spermatozoidima, te i sa te strane nema problema.
Valjalo bi da imaš na umu da niko ne zna sve niti je dužan da zna sve, a mnogi znaju mnogo. Ali ni ljekar koji ima ogromno znanje ne može znati svaku medicinsku činjenicu. Rekao sam već šta se o lijeku mora znati u kliničkoj praksi... Ostale informacije o lijekovima mogu da interesuju samo one koji se bave laboratorijskim radom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Nokia 
Lekar mora poznavati lekove, posebno one koje propisuje. Ako ve vec zaboravio, ima prirucnik da se podseti. Da li bi ti uzeo lek za koji ne znas sta ce ti izazvati. Ja nebih, kao i vecina ljudi. Nisam lekar, ali se izmedju ostalog bavim povrtarstvom. Kada se izvrsi tretiranje biljke nekim sredstvom, postoji karenca (vreme dejstva pesticida), u tom periodu se plod te biljke ne sme jesti. Sta bi bilo da kazem ja to ne znam i svi se potrujemo. Do pre par godina delio sam tvoje misljenje, ali posle nekih dogadjaja u mojoj okolini, naucio sam da ni najstrucnijem lekaru ne treba slepo verovati, a posebno ne u danasnje vreme. Znam zasto to kazem i to ti je prijateljski savet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Lekar mora poznavati lekove, posebno one koje propisuje. Ako ve vec zaboravio, ima prirucnik da se podseti. Da li bi ti uzeo lek za koji ne znas sta ce ti izazvati. Ja nebih, kao i vecina ljudi. Nisam lekar, ali se izmedju ostalog bavim povrtarstvom. Kada se izvrsi tretiranje biljke nekim sredstvom, postoji karenca (vreme dejstva pesticida), u tom periodu se plod te biljke ne sme jesti. Sta bi bilo da kazem ja to ne znam i svi se potrujemo. Do pre par godina delio sam tvoje misljenje, ali posle nekih dogadjaja u mojoj okolini, naucio sam da ni najstrucnijem lekaru ne treba slepo verovati, a posebno ne u danasnje vreme. Znam zasto to kazem i to ti je prijateljski savet.

Treba da zna bitne stvari i kriticna mjesta - na primjer koji se lijekovi ne daju trudnicama.

Nemoguce je znati sve, jbg.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.