Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad jedan od roditelja ne moze imati dece..otac-stric?  (Pročitano 5480 puta)
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Sta fali usvajanju?  Smile
Ne znam... iskreno se trudim da razumem ljude koji usvajaju decu, i donekle uspevam u tome...ali ne u potpunosti.
Sto se mene tice, dete (decu) zelim da imam, prvo kao nesto sto ce mi pruziti osecaj prirodnog fenomena razmnozavanja. Tacnije, svoje dete gledam kao deo sebe, kao svoj klon...i taj osecaj mi ne moze podariti nista drugo. Druga stvar, svoje dete gledam kao na produkt ljubavi sa osobom sa kojom sam. Ni taj osecaj mi ne moze nadomestiti tudje dete. Bez laznog moralisanja... Svaka cast ljudima koji usvoje dete, a narocito onima koji pored svoje dece usvoje i tudje. To je humano i za svaku pohvalu. Ali, ovde ipak pricamo o nekim drugim stvarima.
znam da ne bih ostavila osobu koju volim ako ne moze da mi podari decu. Ali sam sigurna da bih u suprotnom slucaju inicirala razvod ili prekid veze. Ne verujem da bih mogla da zivim citav zivot u zajednici sa nekim znajuci da sam ja uzrok tome sto osoba koja neizmerno zeli decu - ne moze da je ima samnom, a mogla bi sa nekom drugom zenom i mogla bi biti srecna. To mi je jednostavno - too much.
Slazem se, ali... inicirati da, ali do odredjene granice. Ako te ta osoba toliko voli, da bi njoj  rastanak predstavljao vecu patnju od nemanja dece, onda je besmisleno raditi to na silu. Kada nekoga dobro poznajes,onda bez problema mozes da napravis tu paralelu...mada, veze u kojima se postavlja to pitanje, uglavnom se resavaju bez nekog posebnog insistiranja, same od sebe....i uglavnom podsvesno. Povod se lako nadje, ali glavni uzrok je cinjenica da ti osoba sa kojom si ne pruza tu instinktivnu potrebu i obavezu, sto razmnozavanje i jeste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako neko ne moze da ima decu, a partner je saglasan da ostane s njim i pored toga... a oboje zele decu... usvajanje je nista drugo nego zadovoljavanje tog istog nagona...
Nema razlike izmedju rodjene i usvojene dece...
Svako dete zasluzuje da ima roditelje jer je roditeljstvo daleko vise od genetske veze...
Ja takodje imam veliku zelju da ima sopstveno dete, ali nista manje ne bih volela dete koje bih usvojila u slucaju da ne mogu da imam decu... makar to znacilo da budem samohrana majka...
Drugim recima... ja zelim da budem majka... prirodnim razmnozavanjem ili na neki drugi nacin... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Nema razlike izmedju rodjene i usvojene dece...
Mislim da gresis. Dajem ti fore do porodjaja da se predomislis Smiley
Citat
Svako dete zasluzuje da ima roditelje jer je roditeljstvo daleko vise od genetske veze...

To je neka druga prica. Slazem se, i zao mi je sve dece koja odrastaju bez roditelja, ali ne toliko da bih se odlucio na korak usvajanja. Mozda sticajem nekih prilika, ali zbog toga sto ne mogu da imam dece - ne. Ne bih se osecao ni blizu kao pored svog deteta, niti bih bio u mogucnosti da mu pruzam ljubav kao sto pruzam svom.
Jedno su teorije...stvarnost je nesto sasvim drugo. Cak ne verujem ljudima koji kazu da usvojeno dete vole kao svoje. Mislim da to pricaju ili sa nekom namerom, ili lazu sebe. Neki odu toliko daleko da kazu kako svoje kucne ljubimce vole kao svoju decu. Otkud znam, mozda i gresim....ljudi imaju razlicite poglede na svet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, razumem ja tebe... u potpunosti...
Mogu da shvatim koja je to ljubav, sreca, zadovoljstvo kada privijes sopstveno dete na grudi prvi put i dalje kroz zivot...
Ali, ja kazem da za mene postoje i drugi vidovi roditeljstva...
Jeste.. usvojenje radja mnoge druge probleme... ali... ako vec neko ne moze, onda ne moze...
Imamo drugacije poglede na sve to... sta da se radi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
@vrcomm    Zaboravljas da su u tim stvarima, zene sasvim razlicite od nas. Materinski instikt koje one imaju je nesto sto se ne uporedjuje tek tako sa ocinskim. Krajnji cilj im je isti, ali ono sta materinski instikt moze uciniti sa razmisljanjem i logikom zene, je fantasticno. Samo je dovoljno pogledati koliko ima zena koje same odgajau dete, a koliko ima oceva. Mi nikada necemo saznati za osecaj 9-omesecne veze sa tim detetom. Nikada necemo saznati kako je to imati novi zivot u sebi, nikada necemo ... mnoge stvari i osecaje iskusiti. Te stvari samo zene znaju. Majka je majka, i vise ce nadomestiti prazninu nedostatka oca, nego sto ce otac nadomestiti prazninu nedostatka majke.
Samim usvajanjem, podosta zena, umnozavaju u sebi virtualno taj osecaj. Sam strah da ce to dete jednog dana saznati istinu, dovodi do toga da se oko njega vise brinu, samo da im jednom ne kaze kako nisu bili dobri roditelji. Pruzaju sve i sva, samo da bi se nadomestio nedostatak prozivljenog osecaja porodjaja, jedinstva sa tim detetom, ....Nije svejedno donositi takve odluke, razmisljeti o tim stvarima,...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;

   hormoni su cudo.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.