Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad je nisu primili među viljuškariste, pridružila se variocima  (Pročitano 3250 puta)
26. Feb 2019, 15:02:12
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad je nisu primili među viljuškariste, pridružila se variocima

NEDELJA, 24. FEB 2019, 07:49 -> 08:21   
IZVOR:RTS
AUTOR: PREDRAG STOJKOVIĆ

U potrazi za poslom mnogi idu iz zemlje, a drugi, u potrazi za rešenjem, često se vrate u školu da nauče neki od traženih zanata. Baš to je nedavno uradilo sada osam varilaca u Požegi, među kojima je i jedna žena.

U potrazi za poslom pokušala je da bude viljuškarista, ali su je odbili uz obrazloženje da to nije posao za žene. Novu šansu videla je za zanimanje koje je na ceni mada se takođe smatra muškim.


„Predrasude sam prevazišla onog momenta kada sam ovo počela“, odlučna je Zorica Nikolić, žena varilac iz Požege koja kaže da njena želja za tim zanimanjem tinja od detinjstva.

„Moj pokojni otac je bio vrhunski majstor, ja sam želela da krenem njegovim stopama. I ovo je nešto što sam želela oduvek, međutim, bila mala deca. Sad kad su oni malo stasali, prvo me je podržao suprug, pa onda i deca“, priča Zorica.

Šansu da ostvari san dobila je zahvaljujući programu za zapošljavanje socijalno ugroženih i teško zapošljivih lica, koji je uz podršku Švajcarske vlade realizovao „Forum civilne akcije“ iz Požege.

„U tu svrhu smo i angažovali Tehničku školu iz Požege koja je stručna da vrši obuku obrazovanja odraslih i izdaje validne sertifikate za to. A u saradnji sa Centrom za socijalni rad i Nacionalnom službom za zapošljavanje došli smo i do korisnika“, objasnio je Goran Đukić iz Udruženja građana „Forum civilne akcije“ iz Požege.

Među osam novopečenih zavarivača Zorica je jedina žena. Njena ambicija je da stekne i međunarodni sertifikat u Smedereskoj Palanci, kako bi imala i platu iz snova. Do tada će zajedno sa suprugom i troje dece, kao i do sada raditi sve druge poslove bez kojih se ne može na selu.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
Među osam novopečenih zavarivača Zorica je jedina žena. Njena ambicija je da stekne i međunarodni sertifikat u Smedereskoj Palanci, kako bi imala i platu iz snova.
Само да не открије колико зарађују ови што варе под водом.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.