Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Justin Timberlake napravio plagijat od Vlade Georgieva i Monteniggersa  (Pročitano 6649 puta)
09. Maj 2009, 16:02:44
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1561
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
 "Novi" hit od Justine Timberlake je postao vrlo poznat. Sam naslov je slican , Vlado i Monteniggersi su snimili ovu pesmu nakon pogibije Nese drugog clana pored Niggora i sama tematika je memorija na njegovu pogibiju . Glavni refren od Vlade i Justina je gotovo isti i glavni rap uvod je potpuno isti. To nije ni dovoljno pa je i sam spot vrlo slican dakle vozikanje u autu sto naravno ima smisla s obzirom na smisao pesme . Uglavnom potpuna obrada i plagijat koje ne mogu spadati u domen slucajnosti ali prilicno nisko jer je sama pesma bila specijalna i secanje na Nesu . Uglavnom pogledajte


T.I. Ft. Justin Timberlake - Dead and Gone
http://www.youtube.com/watch?v=fw9i-sM1BbI


Vlado Georgiev & Monteniggers - Ne brze od zivota
http://www.youtube.com/watch?v=RThUm6SaJaY
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Prvo to nije hit od Justina Timberlake-a nego od T.I.-a. Nešto ne verujem da je on gledao ovaj spot, a osim što pesme imaju istu tematiku ( pesma od T.I. je posvećena njegovom prijatelju koji je ubijen) ne vidim nikakve druge sličnosti.

Onda možemo reći da je ne brže od života kopija ove pesme
« Poslednja izmena: 09. Maj 2009, 20:32:48 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1561
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
rap , refren i aranzman je gotovo identican i ide preko slucajnosti koje se mogu sporazumeti dok i sam video se odnosi na auta . Ja trazim bilo kakvu bitnu razliku izmedju ove dve pesme i ne mogu je naci.

U vezi ovog tvog videa ne kontam nista jer "ne brze od zivota" nije nikakav plagijat jer je napravljen na secanje na Nebojsu Saveljica, drugog Monteniggersa koji je poginuo nesrecno. Ovaj video sto si postavio je plagijat od The Police - Every Breath You Take
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
rap , refren i aranzman je gotovo identican i ide preko slucajnosti koje se mogu sporazumeti dok i sam video se odnosi na auta . Ja trazim bilo kakvu bitnu razliku izmedju ove dve pesme i ne mogu je naci.

U vezi ovog tvog videa ne kontam nista jer "ne brze od zivota" nije nikakav plagijat jer je napravljen na secanje na Nebojsu Saveljica, drugog Monteniggersa koji je poginuo nesrecno. Ovaj video sto si postavio je plagijat od The Police - Every Breath You Take

Ne plagijat, jednostavno je obrada. Ako ces po toj logici, ni Justin i T.I. ne pevaju o Nebojsi, da li to automatsk iznaci da nije plagijat?
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 793
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ako znash engleski 2% valjda si skapirao da pesma nema veze sa brzom voznjom ili voznjom uopste, i odakle ti ideja da je plagijat nije mi jasno. Jedan od najboljih producenata pop muzike ce da krade od srpskih kompozitora lol. Leci se.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1561
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
rap , refren i aranzman je gotovo identican i ide preko slucajnosti koje se mogu sporazumeti dok i sam video se odnosi na auta . Ja trazim bilo kakvu bitnu razliku izmedju ove dve pesme i ne mogu je naci.

U vezi ovog tvog videa ne kontam nista jer "ne brze od zivota" nije nikakav plagijat jer je napravljen na secanje na Nebojsu Saveljica, drugog Monteniggersa koji je poginuo nesrecno. Ovaj video sto si postavio je plagijat od The Police - Every Breath You Take

Ne plagijat, jednostavno je obrada. Ako ces po toj logici, ni Justin i T.I. ne pevaju o Nebojsi, da li to automatsk iznaci da nije plagijat?

Obrada je kad se daje autorstvo originalnom autoru, plagijat je kad se sve tudje kopira i stavi svoje ime

Ako znash engleski 2% valjda si skapirao da pesma nema veze sa brzom voznjom ili voznjom uopste, i odakle ti ideja da je plagijat nije mi jasno.   Jedan od najboljih producenata pop muzike ce da krade od srpskih kompozitora lol. Leci se.


sa takvim kompleksom nize vrednosti , sto bih se s tobom raspravljao ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Je l' Sting tuzio Puffa?  Smile
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja ne znam šta si mislio pod onim da su rep, refren i aranžman isti. Ne znam kako rep može da bude drugačiji nego što jeste, ako si ikada poslušao bar i jednu rep pesmu čuo bi da skoro uvek neko peva u refrenima (ili uzmu isečak neke stare pesme koju dodatno obrade). A spot osim kola nema nikakve sličnosti, a i pritom u spotu od T.I-a kola nemaju centralnu ulogu kao u spotu od Monteniggers-a.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2009, 15:08:43 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.1b4)
uopste nije pitanje spota (uostalom ko jos danas gleda spotove) vec same pesme u smislu aranzmana,tonaliteta itd.
nije iskljuceno da je vlado prodao sempl (semplove) po kojima su ovi napravili celu pesmu, sto je totalno legalno. vidi se da nije uzeta cela matrica i to, nego da postoji slicnost.
a takodje mislim da se neko kao dzastin ne bi brukao da drpava pesmu od nekog balkanskog pevaca, nije on jelena karleusa.

~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Ohhhh ,  I've been travellin' on this road too long  1 - 9
Just tryna find my way back home                           7
The old me is dead and gone, dead and gone     7 -  3

Не ,  брже од живота не     1 - 8
ако мислиш било где                7
мораш спорије                         5

Гледајући слогове, аранжан се поклапа само у средини, где у оба рефрена има седам слогова, почетак није баш исти, јер је Владо има један мање слог, као и на крају где има чак 5 мање слогова и простора да више развлачи са певањем.

Има мало сличности то је тај почетак и средина, али крај рефрена нема везе са везом.
Кад је су и питању реп деонице, то је тек невиђена разлика, јер T.I. репује, а Игор рецитује.

Међутим оно што сте сви заборавили је да није искључено да су обојица били инспирисани неком песмом, а да је Владо се само нашао да је први обради на свој начин.


IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.