Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:49:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Junkers Ju 290  (Pročitano 5623 puta)
21. Nov 2007, 22:28:24
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Ju-290 je nastao iz putnickog aviona Ju-90.Prvobitna zamisao je bila da Ju-290 zameni Fw-200  u kontroli Atlantika.Zbog problema u razvoju projekta prvi primerci Ju-290 postali su operativni pocetkom 1943.Pored verzija za patrolu nad Antlantikom izradjen je manji broj verzija bombardera kao i transportnih verzija.Do oktobra 1944 izradjeno je oko 65 aparata.Verzije za patrolu nad Atlantikom bile su naoruzane protiv brodskim projektilima Henschel Hs-293.
Maksimalni domet Ju-290 bio je oko 6000km,dok su tri primerka Ju-290A9 imali domet od oko 8000km.
Kako Je Nemacka sve vise gubila rat na Atlantiku kao i baze u Francuskoj posle juna 1944, Ju-290 je dobijo novu ulogu koja se ogledala u transportnim zadacima.Tako su primerci iz serije Ju-290s izvodili transportne zadatke do Manchurie,gde su prevozili specijalne zalihe za Japan i vracali se sa znacajnim materijalom koji je bio potreban Nemackoj.
Veoma je interesantan podatak koji sam pronaso da su modeli Ju-290 sa sest motora doleteli na dvadeset kilometara od Nju Jorka i vratili se nazad.

Specification   
MODEL   Ju-290A-7
CREW   3
ENGINE   4 x BMW 801D, 1268kW
WEIGHTS
    Take-off weight   46000 kg   101413 lb
    Empty weight   33005 kg   72764 lb
DIMENSIONS
    Wingspan   42.0 m   137 ft 10 in
    Length   29.15 m   95 ft 8 in
    Height   6.83 m   22 ft 5 in
    Wing area   203.60 m2   2191.53 sq ft
PERFORMANCE
    Max. speed   440 km/h   273 mph
    Ceiling   6000 m   19700 ft
    Range w/max.fuel   6090 km   3784 miles
ARMAMENT   7 x 20mm cannons, 1 x 13mm machine-guns, 3000kg of bombs or 3 missiles

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

527px-Ju290-3s.jpg
(37.6 KB, 527x599)
DSC02719.JPG
(61.08 KB, 640x480)
ju90_a3.jpg
(25.33 KB, 500x239)
ju90_a4.jpg
(19.76 KB, 500x191)
ju90_a6.jpg
(40.69 KB, 500x301)
ju290-3.jpg
(26.46 KB, 493x285)
Ju290_03_B1.jpg
(26.23 KB, 471x316)
ju290_04_A5.jpg
(10.58 KB, 552x222)
ju290-main.jpg
(22.48 KB, 720x409)
Ju390_01.gif
(63.32 KB, 500x613)
ju390_1.jpg
(21.44 KB, 478x228)
Ju390_02.jpg
(15.3 KB, 490x353)
ju2901.jpg
(34.29 KB, 478x327)
revell_ju-290.jpg
(29.03 KB, 400x281)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Ne mogu da verujem da nemam ni jednu sliku...  Smile Nista drugar- udri ti kad je moderator nesposoban  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 21. Nov 2007, 22:32:21 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Ne mogu da verujem da nemam ni jednu sliku...  Smile Nista drugar- udri ti kad je moderator nesposoban  Smile  Smile

Nista strasno,ako nemas slika mozda imas vise informacija o letovima za Mandjuriju. Smile Probo sam da nadjem nesto vise ali nisam uspeo. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Motorola L6
Ovde ima nesto:
http://www.ww2aircraft.net/forum/aviation/ju-290-debate-flights-manchuria-etc-5656.html

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ju290.jpg
(19.28 KB, 400x258)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ljudi, sta da kazem Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
...modeli Ju-290 sa sest motora doleteli na dvadeset kilometara od Nju Jorka i vratili se nazad.
A zar nije taj sa sest motora Ju-390 (kako i pise na fotkama), ili se oznacava i ovako i onako? Smile. I one stepenice za ulazak odozada, a repni tocak u vazduhu. To znaci da su stepenice spustajuci se odizale zadnji deo trupa aviona u vazduh. Nije li to malo neprakticno ako je avion pun tereta - treba ga sve sa teretom dignuti - koje je onda snage trebala biti ta hidraulika stepenica? Smile. U svakom slucaju veoma interesantno resenje. Avion uopste nije bio mali, pogotovo onaj sa sest motora Smile
Svaka cast na temi i fotkama : Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2007, 13:29:40 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Model sa sest motora je imo oznaku Ju-390 i izradjena su dva primerka.Veoma je interesntno da je obavio let na dvadeset kilometara od Nju Jorka i vratio se nazad.Po meni su vrsili pripreme za atomsko oruzije koje je bilo u planu.
Evo par slicica od jedne od lepsih maketa koje sa video.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ju390mk_2.jpg
(41.56 KB, 640x480)
ju390mk_4.jpg
(50.22 KB, 640x480)
ju390mk_title.jpg
(51.01 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Lepa maketa. Smile a za one stepenice sto se spustaju, jesam li u pravu tj. da li to tako radilo? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Lepa maketa. Smile a za one stepenice sto se spustaju, jesam li u pravu tj. da li to tako radilo? Smile Smile

Prijatelju stvarno ne znam ali pretpostavljam da si u pravu. Smile
Maketa je prva liga,nikad nisam pravio maketa ali sve vise razmisljam da pocnem,sad kakva ce smejurija ispasti nesmem ni da zamislim. Smile
Zanima me tvoje misljenje o Ju-390 kao strateskom bombarderu za bombardovanje istocne obale Amerike,po meni je to veliki promasaj.Mali efekti u razaranju bi bili pricinjeni ogromna je razdaljina pa bi dolazilo do cestih kvarova i pre nego sto dodju do cilja,nemogucnost lovacke pratnji i jod dosta razloga da ih sad ne nabrajam Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ok, verovatno su stepenice radile ono sto sam reako pre - dizale ceo trup aviona. A sto se tice maketa, ni ja ih nisam radio, ali pilot izgleda prenosi zarazu, tako da sam se ja odlucio i kupio dve male makete 1:72 Me 109 i Fw 190 i jos ih nisam dirnuo. Sada citam uputstva sto ih pilot daje. Ne moze se ocekivati da prva maketa bude na tako visokom nivou, ali treba je uraditi. Ja sam ponudio da fotogrfidem i izlozim ovde na forumu tok rada, tako da mozemo svi koji su pocetnici da ucimo na greskama i sl. Medjutim, mnogo sam zauzet, pa to jos ne mogu da pocnem - zelim potpunu koncentraciju, opustenost i dosta vremena. Maketa je to, sitna pri tome jos. Smile

Sto se tice Ju-390 kao Amerka bomber-a... Vidi, kada jedna nuklearka padne steta je velika i visestruka, ali Amere ne bi tada unistio vec bi ih podstako jos vise. Nemci su se neverovatno oporavili u industriji posle WWI (mozda nisu ni stali, radili su avione u Rusiji na pr.) i bili su industrijski mocni, ali Amerikanci imaju vecu i bogatiju zemlju i jos mocniju industriju, koja kada je krenula... to su hiljade aviona i ostalih masinerija. Hitler bi u slucaju da je na pr. uspeo da izbaci bombe na New York, Chicago, Detroit unistio te gradove i industriju oko njih, ali tu ima jos hiljade gradova. USA nisu uopste male, da se ne zezamo. Ameri bi odmah pojacali odbranu i rusili bi ih. Nemci su morali razviti citav sistem oruzja i strategiju za napad na USA nakon atomskog bombardovanja (desant, invaziju) da bi pokorili Amerikance, a za to mislim da nisu imali sredstava. Jednostavno tesko je drzati u pokornosti velike teritorije. To su iskusili i Aleksandar makedonski i Rimljani, Napoleon kao i Hitler. Jednostavno niko ne moze vladati svetom - svet moze jedino udruzen da bude planetarna sila. Najveca snaga takve sile bila bi upravo njena mogucnost da se udruzi. Znas to je kao osnovna filozofija pesnice. Udaris li u karateu sakom, koj prsti stoje svaki za sebe, polomices saku. A kada se prsti slozno stegnu u pesnicu lome stvari mnogo tvrdje od sebe.

Da ne sirim, tu je strategija, taktika i sve ostalo, zahtevalo mnogo sredstava, ulaganja u razvoj i sl (na pr. mozda bi se setili da tankuju gorivo u vazduhu, ili da prave hidro verziju koja se tankuje na okeanu iz brodova-cisterni - zastita podmornice, bojni brodovi sa hidroavionima). Sve to Hitler nije bio u stanju da sazme. Inace on nije bio nikakav vojskovodja i nije ni prvi ni poslednji put da pravi vojnici slusaju idiote na celu drzava. U sposobnost nemackih vopjnika i inzinjera nema sumnje, ali vodjstvo nacisticke Nemacke -uzas i katastrofa.

Ali Ju-390 mracno dobra sprava, mora da je bio mocan osecaj leteti s njim. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:49:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.453 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.