Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:12:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Junkers Ju 290  (Pročitano 5622 puta)
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Motorola L6
Ma  prenosi zarazu nego sta Smile
Ja sam ih sastavljao davnih dana,a pre neki dan uhvatim sebe da razmisljam da opet hocu da sastavim poneku
Ima farbi u "Tempu" da se uzme..
Ma bolje da se okanem, navadicu se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Jedva cekam da pocnes da postavljas slike toka rada za makete da i ja nesto naucim,pa ako bude sve u redu racunam da kupim neku maketu do nove godine i pocnem da radim. Smile
Sto se tica bombardovanja Americkih gradova tu sam pre svega misli na klasicno a ne na nuklearno bombardovanje posto u tom trenutku Nemci nisu ni imali nuklearno oruzije.Sve u svemu po meni bi dobitna kombinacija bila Fau-3 interkontinentalne rakete koje bi Nemci vrlo brzo razvili da je bilo jos vremena sa nuklearnom bojevom glavom. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Po svemu sudeci nista do 6. decembra. Tada cu zapoceti maketu i postovati prva iskustva. Imam previse posla - i ovo sto sam na forumu radim u pauzama da bih odmorio.

Slazem se potpuno s tobom u vezi Amerika-bombera. Klasicno bombardovanje ne bi donelo mnogo, a eventualni V-3 sa nuklearnom glavom - zatekli bi Amere. Smile

@Dule.B pa i ako se navadis mislim da to moze da se radi polako na tenane, kad covek stigne. A lepa je stvar, ostaju mala dela ili remekdela eventualno. Lep sport, a cinimi se da je mnogo jeftiniji i zanimljiviji od mnogo toga drugog. Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2007, 16:28:50 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Koje si modele uzo da radis ako nije tajna i koja razmera.Sta mislis da je najbolje uzeti za pocetak. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Nema tajni, evo upravo gledam u kutijicu koju sam kupio, naravno ne znajuci sta je dobro za pocetak a sta ne. To iskusniji mogu da kazu. To je maketa Messerschmitt Bf 109G-6, razmera 1:72, proizvodjac Airfix (made in France). Otvorio sam da pogledam - sitno je do vraga, moracu najverovatnije da kupim onaj stalak sa stipaljkama i lupom da bi mogao da radim. Na kutiji sa strane ima i preporucena firma za lepak i boje - Humbrol (to su Englezi -eh, Evropljani, svi rade na jednom proizvodu). Na poledjini kutije su date dve kolor sheme (riknuo mi kabl od skenera, pa ne mogu da to postujem): Messerschmitt Bf109G-6 Luftwaffe Home Defence of Germany, 1944, i Messerschmitt Bf109G-6 JG 53 (PikAs) Luftwaffe, Sicily 1943. I modeli se razlikuju: prvi na podvescima ispod krila ima po jedan (sadacu nestrucno izmisliti, stvarno neznam sta je to) verovatno cevasti lanser raketa, a drugi model ima na tom mestu topove sa relativno dugom cevi koja dosta prelazi napred u odnosu na krilo. Od maketara zavisi koji ce model (varijantu) da radi i shodno tome stavlja odgovarajuce oznake i bojadise na kraju.

Druga maketa je od istog proizvodjaca samo je u pitanju Focke Wulf Fw 190D. Takodje dve varijante modela i oznaka i shema bojadisanja.

Mozda je za pocetak bolje uzeti nesto ne toliko sitno, ali svakako ne treba uzeti neki stari avion, dvokrilac, trokrilac etc. Tu ima sila sitnurije, jos vise. To je moje misljenje, neka kazu eksperti svoje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Laksi ti je 190D... veruj mi  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
OK, onda, uzecu Fw 190D. Prihvatam savet iskusnog majstora. Me 109 neka bude druga maketa. Hvala Pilote, bolje da se pocne sa laksim, ima vremena za teze. Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2007, 17:01:55 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Otvori novu temu cim budes spreman.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Vazi se Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
@Papalu....čekamo.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:12:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.