Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Julijan Tamaš - veći Čanak od Čanka! (Novi separatistički pokret u Srbiji)  (Pročitano 7782 puta)
07. Nov 2007, 09:21:23
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12

"Otkriće" akademika Tamaša: vojvođansko pitanje do - Berlinskog kongresa

BEOGRAD - U Strazburu već postoje pripremljeni dosijei za otvaranje vojvođanskog pitanja, koje će uslediti posle kosovskog, , izjavio je predsednik Vojvođanske akademije nauka i umetnosti Julijan Tamaš, uz tvrdnju da mu je to poznato iz "diplomatskih i naučnih krugova". Agenciji Tanjug, međutim, u SE je rečeno da o tome nema ni govora.

"Kosovo će se završiti tako kako će se završiti. To ja ne mogu da odlučujem, niti me iko pita, ali znam da nakon Kosova, u Strazburu postoje pripremljeni dosijei za otvaranje vojvođanskog pitanja", rekao je Tamaš za najnoviji broj beogradskog nedeljnika "NIN".

Šta je sve rekao Tamaš


On je objasnio da će se "vojvođansko pitanje" otvoriti po principu da se "raspadom Jugoslavije, međunarodni akti vraćaju na pređašnje stanje, a to je Berlinski kongres, na kome država Srbija sada temelji svoju državnost".
Predsednik vojvođanske akademije je napomenuo da "u vreme Berlinskog kongresa, Vojvodina nije deo Srbije".
"Šta bi Srbima falilo da žive dobro, recimo, u Srbiji, Vojvodini, Republici Srpskoj ili Crnoj Gori? Ako žive dobro. Zašto bi bila bolja pozicija da svi Srbi žive loše u jednoj državi", upitao je Tamaš.
"Da li je veći interes srpstva da nas svet izoluje i osudi, a da mi tavorimo, kao neka vrsta priprostih ljudi, nego da Srbi budu Srbi u dve, ili tri, ili četiri države", precizirao je on.
Tamaš je osnivač novoformiranog Vojvođanskog otvorenog kruga, koji pokušava da okupi sve vojvođanske autonomaše u jedinstveni front, a poziva i na formiranje "vlade u senci".
On objašnjava da je cilj političke organizacije koju je osnovao potreba da se urade "dve krupne stvari"- prva je da "govori istinu o Vojvodini", koju "ne žele da čuju u Beogradu", a druga- povezivanje autonomističkih snaga, "koje su marginalizovane i rasturene u Vojvodini".
Po Tamašovom objašnjenju, "vlada u senci" ne bi se "tukla sa nekim radi preuzimanja vlasti", već bi "ljudi iz desetak različitih oblasti, koji znaju istinu o Vojvodini, koja se prećutkuje na nivou države Srbije", nastojali da se ona pročuje.
Predsednik VANU smatra da bi vlasti u Beogradu trebalo da shvate da je "interes cele Srbije" da podrže jačanje autonomije Vojvodine i "kao manjinskog pitanja i kao civilizacijske tekovine".
"Jačanje autonomije Vojvodine podrazumeva neku vrstu amortizacije pretenzije Mađara, jer, kao što su se Abanci na Kosovu naslanjali na telo svoje države u Albaniji, tako se Mađari danas naslanjaju na telo države Mađarske", smatra Tamaš.

Savet Evrope: Ni govora o otvaranju "vojvođanskog pitanja"

U Savetu Evrope niko ne namerava da, posle rešavanja statusa Kosova i Metohije, "otvori vojvođansko pitanje", rečeno je Tanjugu u toj evropskoj organizaciji, u odgovor na tvrdnje predsednika Vojvođanske akademije nauka i umetnosti Julijana Tamaša.

"Savet Evrope ne priprema nikakve planove, ne namerava, niti uopšte ima mogućnosti da se bavi pitanjima teritorijalnog integriteta svojih članica i, samim tim, ne namerava da dovodi u pitanje ni teritorijalni integritet Srbije", rečeno je Tanjugu u Savetu Evrope u Strazburu.

Diplomate u toj evropskoj organizaciji odlučile su se na nezvanično komentarisanje tvrdnji vojvođanskog akademika sa obrazloženjem da nije reč o zvaničniku, niti o pitanju koje je na bilo koji način formalno otvoreno, ali su odlučno odbacili bilo kakvo tumačenje politike regionalizacije kao mogućnost separacije u regionu.

"U Savetu Evrope ne postoje nikakvi ni planovi, niti namere da se nekakvom pojačanom regionalizacijom dovodi u pitanje teritorijalni integritet i celovitost bilo koje države članice", objasnili su Tanjugovi sagovornici u Strazburu.

Predstavljen novi politički pokret u Vojvodini

NOVI SAD - Vojvođanski otvoreni krug (VOK) je nedavno registrovan politički pokret koji će se zalagati za punu autonomiju Vojvodine unutar Srbije i bolji status njenih građana od dosadašnjeg, izjavio je danas predvodnik te organizacije i predsednik Vojvođanske akademije nauka i umetnosti (VANU) Julijan Tamaš. On je na konferenciji za novinare istakao da će na jesen biti održana osnivačka Skupština VOK-a i formirana "vlada u senci", kojoj namera neće biti da preuzme vlast u pokrajini nego da široj javnosti pokaže da "istina o Vojvodini nije onakva kakva se nudi iz centralističkog i unitarističkog Beograda".

Tamaš je napomenuo da se VOK-u već priključilo 20-ak "ozbiljnih javnih ličnosti" i ne želeći da zasad navede njihova imena, naglasio da taj pokret neće biti liderski nego će ga voditi ugledni stručnjaci iz različitih oblasti, a biće otvoren i za političke partije koje podržavaju autonomiju Vojvodine.
Zbog svojih ideja VOK će sigurno biti napadan od "političkih centara moći, stranaka ili pojedinaca" ali će verovatno imati podršku iz sveta, nekih nevladinih pa i političkih organizacija u Srbiji, rekao je Tamaš.


Neće biti "vojvođanskog" pitanja

NOVI SAD – Čelnici vojvođanske političke scene i neimenovani zvaničnici u Savetu Evrope juče su najodlučnije odbacili izjavu predsednika Vojvođanske akademije nauka i umetnosti Julijana Tamaša da će se posle kosovskog otvoriti i "vojvođansko pitanje". On je tvrdio da mu je to poznato iz "diplomatskih i naučnih krugova".

– Kosovo će se završiti tako kako će se završiti. O tome ja ne mogu odlučivati, niti me za to iko pita, ali znam da u Strazburu postoje pripremljeni dosijei za otvaranje vojvođanskog pitanja – rekao je Tamaš za najnoviji broj beogradskog nedeljnika NIN, prenosi Tanjug.

– Šta bi Srbima falilo da žive dobro, na primner u Srbiji, Vojvodini  Smile, Republici Srpskoj ili Crnoj Gori? Ako žive dobro. Zašto bi bila bolja pozicija da svi Srbi žive loše u jednoj državi – upitao je on.

Čanak: Vojvodina neodvojiva od Srbije  Smile

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je juče za naš list kako on ne veruje da postoji bilo kakav smišljeni plan za ono što će se dešavati s Vojvodinom posle definisanja statusa Kosova.

– Ne verujem da postoji neki plan, ali znam da će prvo pitanje koje će biti otvoreno posle kosovskog svakako biti unutrašnje uređenje Srbije. Međutim, moram napomenuti da vojvođansko pitanje svakako nije odvojeno od unutrašnjeg uređenja Srbije, zato što je Vojvodina njen neodvojiv deo – rekao je Čanak. Prema njegovim rečima, "bilo kakvo koketiranje sa separatizmom u Srbiji može samo podići tenzije i pokvariti skladne međunacionalne odnose, koji su tradicionalni u Vojvodini".

– Kad Srbija odluči da bude decentralizovana, i kada većina građana shvati da su decentralizacija i demokratizacija neodvojivi pojmovi, tada će Srbija krenuti napred. Opet napominjem – bez ikakvog izdvojenog vojvođanskog pitanja – rekao nam je on i dodao kako smatra da svi Srbi treba da žive u jednoj državi koja se zove Evropska unija.

Petrović: Žalosno zloupotrebljavanje funkcije


Predsednik političkog saveta Pokrajinskog odbora Demokratske stranke prof. dr Dragoslav Petrović rekao je juče za naš list da je Tamašova izjava "lišena bilo kakve osnove", te da ne zaslužuje nikakav ozbiljan komentar. Petrović ističe da, iako bi trebalo napraviti izvesne promene u uređenju države, niko ozbiljan ne dovodi u pitanje sadašnji položaj Vojvodine u Srbiji.

– Ukupno raspoloženje koje postoji u Vojvodini, bez obzira na to je li u pitanju srpska populacija ili pripadnici manjinskih kolektiviteta, takvo je da niko ne pominje ni otcepljenje niti mogućnost takvog raspleta. Krajnje je žalosno što jedan intelektualac koji je na čelu važne naučne i kulturne ustanove ovako zloupotrebljava javnu reč, pa i funkciju na kojoj se nalazi – rekao je Petrović.

Pastor: To nije pitanje za Strazbur


Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor rekao je juče za naš list da vojvođansko pitanje ne bi trebalo otvarati i rešavati u Strazburu i na međunarodnom nivou, nego u Srbiji, za šta se mora postići konsenzus unutar zemlje.

– Mislim da će se vojvođansko pitanje uskoro otvoriti, jer u okvirima sadašnjeg Ustava treba urediti niz pitanja u vezi s tim. S druge strane, generalnim okvirima tog Ustava ne možemo biti zadovoljni. Prema tome, za mene i SVM, dugoročni cilj jeste preispitivanje tih ustavnih okvira i dogovar o drugačijim – kazao je on.


Јулијан Тамаш, нови непријатељ број 1 у Србији ...

Докле Србијо? Докле да сепаратисти и терористи некажњено плаше и застрашују све грађане Србије, ако овај ретардирани човек није за затвор онда треба пустити и Легију из затвора, ма онда треба аболирати све криминалце, убице, лопове и силоватеље из затвора ...

Докле?

« Poslednja izmena: 07. Nov 2007, 09:24:23 od bambyle »
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
tamas je odavno poznati fasista...njegove izjave ne treba da cude... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
« Poslednja izmena: 07. Nov 2007, 09:30:43 od sstanko78 »
IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Citat
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
то је у реду, и Београд хоће своје паре (Београд има само од пословног простора пара скоро ко АП Војводина), дакле нису Београдске дахије већ 
ПОЛИТИЧКЕ дахије ... али ми причамо о отвореном акту сепаратизма и претњи од стране Тамаша и његових неофашиста ...
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Citat
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
то је у реду, и Београд хоће своје паре (Београд има само од пословног простора пара скоро ко АП Војводина), дакле нису Београдске дахије већ 
ПОЛИТИЧКЕ дахије ... али ми причамо о отвореном акту сепаратизма и претњи од стране Тамаша и његових неофашиста ...

A odakle se stvorio poslovni prostor?

I zašto želju za autonomijom Vojvodine povezujš sa fašizmom?
« Poslednja izmena: 07. Nov 2007, 09:36:05 od sstanko78 »
IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
ko vi? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
ko vi? Smile

Vojvođani

Vidi, tamo nudimo albancima na Kosovu "punu autonomiju" i šta već .
A onu autonomiju i prava koja se odnose na Vojvodinu i koja se nalaze u ustavu, naša država (Beogradske dahije) ne poštuje.

IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Citat
A odakle se stvorio poslovni prostor?
I zašto želju za autonomijom Vojvodine povezujš sa fašizmom?
за аутономијом НЕ, за сепарацијом ДА!!!
не бркај бабе и жабе и не мењај ми речи!
Citat
ko vi?
Ваљда мисли на "војвођанску" нацију, не разумем га најбоље јер вероватно прича на "војвођанском" !
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Mi samo hoćemo autonomiju ..... i naše pare  <- ovo je najbitnije, a Beogradske dahije ne daju to!
ko vi? Smile

Vojvođani

Vidi, tamo nudimo albancima na Kosovu "punu autonomiju" i šta već .
A onu autonomiju i prava koja se odnose na Vojvodinu i koja se nalaze u ustavu, naša država (Beogradske dahije) ne poštuje.


i ja sam vojvodjanin....

da li mislis da su vojvodjani samo oni koji glasaju za fasistu canka i njegove prikljucke?....ja necu da budem u tom drustvu Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Citat
i ja sam vojvodjanin....
da li mislis da su vojvodjani samo oni koji glasaju za fasistu canka i njegove prikljucke?....ja necu da budem u tom drustvu
сад ће сстанко78 и другови терористи да ти кажу да си колонаш .... веруј ми ... ја када сам рекао да сам из Срема, рекли су ми да сам колонаш и још сијасет глупости ... чувај се ...
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.